Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Daria Widawska

Daria Widawska

Daria WidawskaSzczegółyOpisWydarzeniaDaria Widawska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
01.05.1977
miejsce urodzenia:
Gdańsk
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa, dubbingowa i teatralna
social media:

Opis

Daria Widawska to aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. Ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Szerokiej publiczności znana jest z głównych ról w popularnych serialach TVN tj. "MagdaM", "39 i pół"czy "Prawo Agaty". W spektaklu Test w Teatrze Kamienica wciela się w rolę Poli. Daria Widawska bilety na spektakle do kupienia na eBilet!

Daria Widawska – bilety na spektakle i wydarzenia

Talent aktorski, zaangażowanie w sprawy społeczne i dystans do siebie - to cechy, za które publiczność pokochała Darię Widawską. Spektakle z udziałem artystki w warszawskich teatrach, takich jak Capitol czy Teatr Kamienica przyniosły artystce popularność wśród fanów sztuki aktorskiej na wielkich deskach.

Aktorka zaangażowała się w kampanię społeczną "Nie hejtuję - motywuję"Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. W 2020 roku włączyła się również w działania w ramach kampania stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny - Zdrowiej, w spocie reklamowym aktorka opowiadała o profilaktyce raka piersi.

Daria Widawska – spektakle, początki kariery

Daria widawska urodziła się w 1977 roku w Gdańsku, mężem aktorki jest Michał Jarosiński, operator filmowy. Para ma dwoje dzieci – Iwa (ur. 20 czerwca 2008) i Brunona (ur. 23 października 2015).

W dzieciństwie artystka należała do gdańskiego Zespołu Pieśni i Tańca Fregata. Przez 12 lat uczyła się w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Obecnie w całości poświęca się aktorstwu w różnych jego odsłonach, ale jak sama przyznaje, chętnie wróciłaby do gry na instrumencie:

"Marzę też o kupnie małego fortepianu, żebym mogła mieć w domu swój instrument, ale to są na razie jeszcze takie moje dalekosiężne marzenia. Teraz gram tylko wtedy, gdy jestem u rodziców, w Gdyni. Ale niestety to już nie jest to samo, bo moje ręce się troszeczkę zastały. Oczywiście, umiem grać dalej, bo tego się nie zapomina jak pisania czy jeżdżenia samochodem, ale musiałabym popracować w tej chwili nad techniką".

Daria Widawska ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Debiutowała w 1988 roku w spektaklu wystawianym przez Teatr Telewizji, następnie była związana z warszawskimi teatrami – Scena Prezentacje, Na Woli oraz Rozmaitości.

Największą rozpoznawalność przyniosły aktorce role w serialach telewizyjnych, wśród których warto wymienić "39 i pół", "Magdę M"czy "Prawo Agaty".

Przez lata kariery aktorka otrzymała liczne nagrody i nominacje, m.in. 7 miejsce w show "Taniec z Gwiazdami".

Jakie tegoroczne wydarzenia czekają na fanów Darii Widawskiej? Bilety na bieżące koncerty i spektakle można nabyć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem portalu eBilet.pl

Daria Widawska – spektakle 2023

W 2023 roku Darię Wiadwską można oglądać w spektaklu komediowym Test wyreżyserowanym przez Tomasza Obarę, wystawianym w Teatrze Kamienica w Warszawie. Aktorka wciela się w rolę Poli w sztuce o miłości, kłamstwach i małżeństwie, które przechodzi trudną próbę. Artystka gra obok takich aktorów jak Jarosław Boberek, Mariusz Słupiński czy Michalina Sosna.

Wydarzenia

Daria Widawska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Daria Widawska?

Miejscowości, w których Daria Widawska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk, Bielany Wrocławskie, Kraków.

W jakich wydarzeniach wzięła udział dotychczas Daria Widawska?
Daria Widawska dotychczas wzięła udział w wielu spektaklach teatralnych, widowiskach kinowych oraz serialach telewizyjnych. Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z Teatrem Scena Prezentacja. Współpracowała również z Centrum Kultury w Lesznie, gdzie zagrała w spektaklu "En Vogue". Aktorka zajmowała się również dubbingiem m.in. w serialu dla dzieci "Kacze opowieści"oraz filmie familijnym "Jeżyk i przyjaciele".
Kiedy zaczęła się kariera Darii Widawskiej?
Kariera Darii Widawskiej rozpoczęła się przed ukończeniem przez aktorkę szkoły aktorskiej – w 1988 roku. Artystka wystąpiła roli Młodej Katarzyny w spektaklu z gatunku komedii historycznej, pt. "Cesarska Miłość" wyreżyserowanym przez Leszka Wosiewicza, a wystawianym przez Teatr Telewizji.

Fani lubią też

Zobacz też