emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Agata Kulesza

Agata Kulesza

Agata KuleszaOpisWydarzeniaAgata Kulesza - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Agata Kulesza - aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (dziś Akademia Teatralna)/1994.

Agata Kulesza informacje o aktorce

Po studiach dołączyła do zespołu aktorskiego stołecznego Teatru Dramatycznego, gdzie spędziła siedemnaście sezonów.

Do zespołu Teatru Ateneum została zaproszona przez dyrektora Andrzeja Domalika. Pierwszą rolę, jaka zagrała na naszej scenie była Inna w spektaklu "Merylin Mongoł" Nikołaja Kolady, reżyserowanym przez Bogusława Lindę, za którą otrzymała nagrodę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę aktorską 52. Kaliskich Spotkań Teatralnych.  

 

Pracę w teatrze aktorka łączy z dynamiczną pracą na planach filmowym i telewizyjnym. W 2014 obraz Pawła Pawlikowskiego "Ida", w którym zagrała rolę Wandy, zdobył Oscara – nagrodę Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej dla najlepszego nieanglojęzycznego filmu.

 

Dziś Agata Kulesza uznawana jest za największe odkrycie polskiego kina ostatnich lat.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum.

Wydarzenia

Agata Kulesza - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Agata Kulesza?

Miejscowości, w których Agata Kulesza wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Częstochowa, Lublin, Jasionka, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Włocławek, Bydgoszcz.

Kiedy urodziła się Agata Kulesza?
Agata Kulesza, urodzona 27 września 1971 roku w Szczecinie jest polską aktorką.
W jakich teatrach występowała Agata Kulesza?
Agata była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od września 2011 roku występuje w zespole Teatru Ateneum w Warszawie.
Czy Agata Kulesza brała udział w "Tańcu z gwiazdami"?
Agata Kulesza brała udział w ósmej edycji programu TVN "Taniec z gwiazdami" (2008 rok). Zwyciężyła w parze ze Stefano Terrazzino, a nagrodę za wygraną przeznaczyła na cele charytatywne.
Jakie nagrody za swoją działalnośc otrzymała Agata Kulesza?
Agata Kulesza w 2012 roku otrzymała Polską Nagrodę Filmową-Orzeł za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Różna". W 2014 roku została nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles jako najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie "Ida", który 22 lutego 2015 roku otrzymał Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Jaki był pierwszy fillm w którym występowała Agata Kulesza?
Pierwszym filmem, w którym występowała Agata Kulesza, jest "Człowiek z...", którego premiera miała miejsce 27 sierpnia 1993 roku. Agata wcieliła się tam w role Ani.

Fani lubią też

Zobacz też