Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta Wojciech Paszkowski

Wojciech Paszkowski

Wojciech PaszkowskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wojciech Paszkowski jest znanym i lubianym przez wiele pokoleń polskim aktorem teatralnym, filmowym, serialowym, reżyserem oraz lektorem. Zagrał w wielu kultowych produkcjach świata artystycznego. Jaka jest jego historia? Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Wojciech Paszkowski i jego historia

Wojciech Paszkowski urodził się oraz wychował w Warszawie. Aktor ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, w 1985 roku. Od tego czasu prężnie działa na scenach wielu najbardziej prestiżowych i znanych teatrów.

W 2018 roku Wojciech Paszkowski przeszedł udar. Od tego czasu mocno ograniczył swoją działalność artystyczną. Aktor, chroniąc swoją rodzinę oraz przyjaciół nie podaje do wiadomości publicznej informacji na temat swojego życia prywatnego.

Dorobek artystyczny Wojciecha Paszkowskiego

Debiut artystyczny Wojciecha Paszkowskiego to spektakl "Złe zachowanie" w 1985 roku. Aktor grał na deskach Teatru Rampa, Teatru Muzycznego Roma oraz innych. Spektakle, w których wziął udział to m.in.: "Widok z mostu", "Piotruś Pan", "Grease", "Pięciu Braci Moe" czy "Upiór w Operze".

Wojciech Paszkowski grał także w filmach i serialach takich jak m.in: "M jak Miłość", "Plebania", "Klan", "Ojciec Mateusz", "Król Przedmieścia", "Faceci do wzięcia", "Ekstradycja 2", "Psie serce", "Bulionerzy", "Na Wspólnej", "Złoty Środek", "Hotel 52", "Bodo" i "Na dobre i na złe".

Wojciech Paszkowski jest także aktorem dubbingowym. Mogliśmy go usłyszeć w produkcjach takich jak "Świat według Ludwiczka", "Potwory i spółka", "Madagaskar", "Alvin i Wiewiórki", "Stuart Malutki" i wielu innych. 

Współpraca z innymi artystami 

W związku z udziałem w wielu, różnorodnych projektach artystycznych, znany i lubiany aktor współpracowała z wieloma wybitnymi twórcami. Do grona najczęściej spotykanych zaliczyć można takie osoby jak: Magdalena Waligórska, Olaf Lubaszenko, Krzysztof Kowalewski, Mariusz Drężek, Jacek Domański, Piotr Miazga, Jacek Kopczyński, Stan Lee, Aleksandra Mikołajczyk, Karolina Nolbrzak, Cezary Pazura, Edyta Olszówka, Jan Wieczorkowski, Ewa Gawryluk i inni.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Wojciech Paszkowski?
Aktor Wojciech Paszkowski urodził się 28 lutego 1960 roku.
Która rola dubbingowa przyniosła Wojciechowi Paszkowskiemu największą popularność?
Wojciech Paszkowski jako doświadczony aktor dubbingowy, użyczył swojego wyjątkowego głosu dla Wiedźmina, dla takich ról jak: Roderik de Wett / Haren Brogg / Wykidajło / Bard.
Ile wzrostu ma Wojciech Paszkowski?
Wojciech Paszkowski ma 185 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też