Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Bartosz Porczyk

Bartosz Porczyk

Bartosz Porczyk OpisWydarzeniaBartosz Porczyk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Bartosz Porczyk to urodzony 1980 roku w Tomaszowie Mazowieckim polski aktor teatralny i telewizyjny. Jest autorem spektaklu Smycz, opartego na tekstach Becketta, Sary Kane oraz jego własnych, a także piosenkach Łony, Marka Grechuty czy Maanamu. W 2011 roku zdobył Brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jest absolwentem łódzkiej Szkoły Filmowej, którą ukończył w 2002 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Bartosza Porczyka

Bartosz Porczyk swój debiut na scenie miał w 2001 roku, kiedy wystąpił w sztuce Petera Shaffera Amadeus, który wstawiany był w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, gdzie dwa lata później wcielił się również w rolę Cliffa Lewisa w przedstawieniu Johna Osborne’a Miłość i gniew. Aktor zagrał też w musicalu Janusza Józefowicza Metro.

 

W latach 2004–2006 związany był z mieszczącym się we Wrocławiu Teatrem Muzycznym Capitol, gdzie zagrał w musicalach: Jerzego Bielunasa W 80 dni dookoła świata, Leszka Możdżera Scat, czyli od pucybuta do milionera, My Fair Lady, Mała księżniczka. W latach 2006-2016 był związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, od października 2016 roku jest aktorem Teatru Studio.

 

Bartosz Porczyk wystąpił w licznych filmach i serialach telewizyjnych takich jak między innymi Rodzinka.pl, Dom nad rozlewiskiem, Apetyt na życie, Barwy szczęścia czy M jak miłość. Filmy z jego udziałem to tytuły takie jak między innymi film Zaćma w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, Volta w reżyserii Juliusza Machulskiego czy komedia Och Karol 2.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Bartosz Porczyk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bartosz Porczyk ?

Miejscowości, w których Bartosz Porczyk wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też