Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Emilia Komarnicka-Klynstra

Emilia Komarnicka-Klynstra

Emilia Komarnicka-KlynstraOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Emilia Komarnicka-Klynstra to urodzona 24 czerwca 1985 w Brzegu polska aktorka, a także wokalistka. Rozpoznawalność wśród widzów zyskała głównie dzięki serialowi "Na dobre i na złe", gdzie wciela się w rolę doktor Agaty Woźnickiej. Jednakże częściej niż na planie serialu możemy zobaczyć ją na deskach sceny teatralnej.

 

Drugą pasją Emilia Komarnickiej-Klynstry, tuż obok gry aktorskiej jest muzyka, o czym świadczą jej występy z zespołem Lola Band. Swój talent wokalny pokazała także w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" emitowanym w telewizji Polsat. Miłością aktorki jest również taniec, który towarzyszył jej od najmłodszych lat. Z tego też względu Komarnicka-Klynstra często wybiera role, w których może pokazać swoje umiejętności taneczne, jak na przykład musicale.

 

W latach 2008-2014 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, natomiast od roku 2014 grywa w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Początki kariery Emilia Komarnickiej-Klynstry

Emilia już jako kilkuletnia dziewczynka interesowała się aktorstwem, a jej pasja była wspierana przez rodziców.

 

W wieku siedmiu lat mała Emilia była już członkinią zespołów artystycznych dla dzieci w Brzegu. Po ukończeniu szkoły średniej Emilia Komarnicka-Klynstra postanowiła powiązać swoją przyszłość bezpośrednio z karierą aktorską.

 

W tym celu, udała się na studia do Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Warto podkreślić również, iż kobieta ukończyła także drugi kierunek - Państwowe Studium Choreograficzne. Emilia Komarnicka-Klynstra, jeszcze jako studentka, odegrała swoją pierwszą rolę w produkcji filmowej pod tytułem "Teraz i na zawsze". Zagrała tam rolę Marty.

 

Już na samym początku swojej kariery, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, a to wszystko dzięki rolom w popularnej telenoweli "Na dobre i na złe", a także serialu "Ranczo". W 2008 roku natomiast została laureatką XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

 

Aktorka wystąpiła także w słynnym wówczas musicalu "A Chorus Line".

Emilia Komarnicka-Klynstra i dalszy rozwój jej kariery 

W późniejszym okresie aktorka zagrała między innymi w takich produkcjach, jak "Okupacja" czy "80 milionów". Wystąpiła również w serialach telewizyjnych - "Nie rób scen", "Wojenne dziewczyny" oraz "Prawo Agaty" czy "Komisarz Alex". Gra w serialach sprawiła, że aktorka zyskała nie tylko sławę i rozpoznawalność, ale także męża. Na planie serialu "Na dobre i na złe" poznała bowiem Redbada Klynstrę, za którego wyszła w 2017 roku.

 

Warto wspomnieć, iż Emilia Komarnicka-Klynstra wystąpiła w produkcjach teatrów telewizji, do których zaliczamy "Rio" lub "Duet, czyli recepta na miłość". W roku 2019 natomiast, aktorka zdecydowała się na uczestnictwo w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie zajęła drugie miejsce. Kolejną możliwością wyrazu są dla aktorki media społecznościowe, gdzie jest aktywna i pokazuje momenty ze swojego życia zarówno rodzinnego, jak i zawodowego. 

Emilia Komarnicka-Klynstra - filmografia

Emilia Komarnicka-Klynstra nie posiada zbyt rozległej filmografii, do jej najważniejszych filmów możemy zaliczyć:

 • "Teraz i zawsze" (2008) - jako Marta
 • "Och, Karol 2" (2011) - jako Ania
 • "Okupacja" (2011) - jako Magda
 • "80 milionów" (2011) - jako Natalia
 • "Swing" (2012) - jako Maryla
 • "Jutro Cię usłyszę" (2013) - jako Natalia
 • "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku" (2019) - jako Simone Brugge

Emilia Komarnicka-Klynstra zagrała również w takich serialach jak:

 • "Na dobre i na złe" (1999) - jako Agata Woźnicka
 • "U Pana Boga w ogródku" (2007) - jako panna młoda
 • "Kryminalni" (2008) - jako Marta
 • "Ojciec Mateusz" (2009) - jako Paulina
 • "Komisarz Alex" - (2012) - jako Marta Gajewska
 • "Prawo Agaty" - (2012) - jako Ola
 • "Nie rób scen" (2015) - jako Magda
 • "Ranczo" (2016) - jako Monika Korczab
 • "Wojenne dziewczyny" (2018) - jako Lewczyńska

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum

 

Zobacz też: Maciej Damięcki, Marcin Bosak, Edyta Herbuś, Borys Szyc, Piotr Polk, Emilia Komarnicka-Klynstra, Marzena Kipiel-Sztuka, Michał Żebrowski, Anna Cieślak, Dominika Gwit, Wojciech Majchrzak, Jarosław Gajewski, Klara Bielawka, Marcin Hycnar, Maurycy Popiel, Rafał Fudalej, Maciej Pawlak, Robert Tondera, Paweł Góral, Elżbieta Jodłowska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co wiemy o rodzinie Emilii Komarnickej-Klynstry?
Emilia Komarnicka-Klynstra 12 sierpnia 2017 poślubiła aktora Redbada Klynstrę. Dnia 9 maja 2018 roku urodził się im pierwszy syn Kosma, natomiast w grudniu 2020 roku - Tymoteusz.
W którym roku nastąpił debiut teatralny Emilii Komarnickej-Klynstry?
Po raz pierwszy na scenie teatralnej Emilia Komarnicka-Klynstra wystąpiła w roku 2007. Zagrała wówczas rolę Katariny w spektaklu "Z życia marionetek" wyreżyserowanym przez Jana Maciejowskiego.
W jakich teatrach występowała Emilia Komarnicka-Klynstra?
Emilia Komarnicka-Klynstra pojawiała się w wielu polskich teatrach, takich jak Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Studyjny PWSFTviT Łódź, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu czy Teatr Ateneum w Warszawie.
Do jakich produkcji filmowych Emilia Komarnicka-Klynstra podkładała dubbing?
Emilia Komarnicka-Klynstra użyczyła swojego głosu w animowanym serialu z 2014 roku - "Po drugiej stronie muru" oraz filmie z tego samego roku pt. "Rechotek".
Jakie nagrody zdobyła Emilia Komarnicka-Klynstra w przeciągu swojej kariery aktorskiej?
Emilia Komarnicka-Klynstra w roku 2008 została laureatką XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zdobyła wówczas II Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fani lubią też

Zobacz też