Solomun

Solomun

Solomun to znany za sprawą Diynamic Music, czyli labelu, którą sam założył. Artysta od kilkunastu lat gra w najlepszych klubach na całym świecie i nieustannie zaskakuje swoimi najnowszymi setami. W dodatku jest mistrzem w budowaniu klimatu na scenie, co także słychać w jego produkcjach. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kim jest Solomun? 

Solomun, czyli Mladen Coroddo Solomun to niemiecki DJ i producent muzyczny chorwackiego pochodzenia, Urodzony w 1975 r. w Bośni i Hercegowinie, robi muzykę od ponad 40 lat. Obecnie nie tylko nagrywa dla własnego labelu – Diynamic Music, ale i tworzy muzykę we współpracy z wieloma artystami. Dotychczas miał on już okazję współpracować z gwiazdami takimi jak: David August, Kollektiv Turmstrasse, Adriatique, H.O.S.H., Anja Schneider, Tiefschwarz, Laurent Garnier, Tiger Stripes, Gabriel Ananda, DJ T., Tobi Neumann, Martin Landsky, Jennifer Cardini, Ben Wat itd. Nie wspominając o tym, że jego utwory są wykorzystywane w utworach wielu innych artystów, w tym. m.in.w kawałku "Headliners" D. Ramireza.

Pierwsze kroki na scenie

Po wyjeździe z rodziną do niemieckiego Hamburga, gdzie do dziś mieszka, początkowo pracował on wraz ze swoim ojcem na budowie. W pewnym momencie dorastania jego pasją stało się natomiast robienie filmów. Dlatego też jeszcze jako nastolatek wraz ze swoimi przyjaciółmi założył firmę kręcącą filmy krótkometrażowe. Miłością do muzyki artysta zapałał, dopiero gdy kilka lat później jeden z jego kuzynów zabrał go do klubu. I tal oto w wieku 16 lat Solomun zaczął grać w House of Youth. Następnie zrobił sobie przerwę i powrócił do muzyki w wieku 23.

Król afterów na Ibizie

Artysta tak naprawdę zaczął swoją karierę jako DJ w jednym z klubów Pacha na Ibizie. Tak właśnie otrzymał on łatkę króla aftrerów, która towarzyszy mu już od wielu lat. Niewątpliwie jednak jest on również jednym z najbardziej rozchwytywanych twórców muzyki house i melodic techno. Nikt nie podejrzewał jednak, że jego kariera nabierze rozpędu jeszcze bardziej, co miało miejsce w 2012 r. To właśnie wtedy został on nazwany  przez magazyn Mixmag "DJ-em roku”. Od tamtej pory, każdy jego album okazuje się jeszcze większym hitem. Z kolei już w 2013 r. dzięki swoim sukcesom muzycznym został on jednym z rezydentów klubu Pacha, będą gwiazdą cyklicznych imprez "Solomun+1”. 

Biznesmen i artysta

Solomun to nie tylko właściciel wytwórni Dynamic Music, ale i drugiego labelu – 2DIY4. Artysta nie jednak nie spoczywa na laurach i w dalszym ciągu się rozwija. Prowadzi on również bardzo znaną audycję radiową "Dynamic Radio Show”. Na tym jednak jeszcze nie koniec, ponieważ Solomun od dawna współpracuje z Rockstar Games, dzięki czemu jego kawałki znalazły się m.in. w grze "GTA V”. Co więcej, kawałek ten zagrał on w klubie specjalnie na potrzeby tej gry. Był on również wielokrotnie nagradzany jako DJ. Artysta zdobył już m.in. kilkukrotnie nagrodę dla DJ-a roku w plebiscycie Mixmag, a całkiem niedawno 1. miejsce w kategorii deep house w głosowaniu ogłoszonym przez sieć sklepów muzycznych Beatport.com. Z kolei zdaniem czytelników portalu Residentadvisor.net, Solomun jest 5. na liście najlepszych DJ–ów świata. Warto także wspomnieć, że jego remiks utworu Whilk&Misky został drugim najczęściej "shazamowanym" kawałkiem na hiszpańskiej Ibizie. To jeszcze nie wszystko. Artysta jest także współwłaścicielem niemieckiego klubu Ego otworzonego w Hamburgu.

"Nobody is not loved"

Własnie pod takim tytułem wyszedł ostatni album Solomuna. Wydany w 2021 r., był promowany m.in. przez singiel “Home“, który jak sam artysta mówi "był  punktem wyjścia do pomysłu na album". Nie przypadkiem również kawałek ten został pierwszym promującym album singlem. O czym jest ta płyta? Zdaniem artysty o tęsknocie za życiem klubowym, jaką wywołał locdown i pandemia. Na oficjalnym teledysku do piosenki "Home" znajdziemy sceny z legendarnych klubów muzycznych, wśród których znalazły się londyński Printoworks oraz berliński Watergate. Co więcej, jest to drugi album artysty. Pierwszy z nich, "Dance Baby" powstał prawie 12 lat wcześniej w 2009 r.,

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Solomun: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Cormac, Monster, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Alignment, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Solomun - Często zadawane pytania

  • Naprawdę artysta nazywa się Mladen Coroddo Solomun.
  • Artysta urodził się 27 grudnia 1975 r.
  • Solomun ma korzenie chorwackie, urodził się jednak na terenie Bośni i Hercegowiny.
  • Solomun mieszka w Niemczech, a dokładniej w Hamburgu, gdzie się również wychowywał.
  • Solomun tworzy muzykę house oraz melodic techno.
  • Artysta wydał 2 płyty. Pierwsza z nich jest "Dance Baby" z 2009 r., a drugą i póki, co ostatnią płytą – "Nobody is loved" z 2021 r.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Solomun
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/