Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Don Diablo

Don Diablo

Don DiabloSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
27.02.1980
miejsce urodzenia:
Coevorden, Holandia
dyscyplina:
DJ, artysta cyfrowy, producent muzyczny, muzyk, autor tekstów
social media:

Opis

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci sceny future-house. Holenderski DJ i Producent – prawdziwy wizjoner, który swoim unikatowym stylem przełamuje utarte schematy, zmieniając sposób postrzegania muzyki, sztuki, mody oraz technologii.

Można śmiało powiedzieć, że Don Diablo osiągnął więcej niż szanowany status w przemyśle muzycznym po stworzeniu swojej marki HEXAGON, wytwórni płytowej i społeczności, co zaowocowało remiksowaniem i współpracą w studio z artystami z różnych dziedzin, poczynając od Eda Sheerana i Dua Lipy, a kończąc na Coldplay i Justinie Bieberze. Jako artysta koncertowy przez pięć lat z rzędu utrzymuje się w czołówce rankingu DJ MAG Top 100, obecnie zajmując 9. miejsce. Jego trzeci album studyjny "FORΞVΞR" dostarczył zupełnie nowego futurystycznego dźwięku i niedawno przekroczył miliard globalnych odsłuchań. Jego ogromnie popularne radio show Hexagon jest emitowane od prawie ośmiu lat, docierając do milionów słuchaczy w 68 krajach na tygodniowej zasadzie. W świecie muzyki elektronicznej zyskał także zauważalną rolę jako mentor muzyczny, zawsze wspierając i promując nowe talenty.

Ale jak już wspomniano, Don Diablo to nie tylko muzyka. Stał się również pionierem w świecie sztuki pięknej, robiąc furorę swoimi oszałamiającymi dziełami sztuki fizycznej połączonej z cyfrowymi instalacjami. Sprzedaż płyt w renomowanej galerii sztuki cyfrowej SuperRare i udane aukcje w Sotheby's doprowadziły do tego, że jego prace z powodzeniem zostały sprzedane i wystawione na Biennale w Wenecji, Art Dubai i Art Basel w Miami we współpracy z DRIFT i galerią PACE. Jego instalacja "HΞXAVERSΞ by Don Diablo" zaprezentowała fizyczne wejście do nowego wszechświata. Została ona publicznie wystawiona w centrum Hongkongu i Szanghaju we współpracy z K11 w latach 2022 i 2023.

Jego praca jako główny kreatywny dla swojej własnej linii odzieżowej HEXAGON świadczy o jego kwalifikacjach w dziedzinie mody. Warto wymienić jego współpracę z Disneyem i LucasFilm w 2018 roku, aby wprowadzić oficjalną linię odzieży Star Wars x HEXAGON w 'De Bijenkorf', podążając śladami innych znanych projektantów gościnnych, takich jak Lewis Hamilton i Kim Kardashian. Podróż Dona do świata mody rozpoczęła się od tej znaczącej współpracy i została kontynuowana przez kolejne znaczące projekty, w tym jego ostatnią, obok jego ulubionego serialu NETFLIX: Stranger Things, który został ujawniony przez HypeBeast obok współpracy z Balmainem i był ogłoszony w 2023 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też