Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Bass Astral

Bass Astral

Bass AstralOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bass Astral to polski producent muzyki elektronicznej. Na rodzimej scenie tworzy od wielu lat, co pozwoliło mu zdobyć spore grono fanów. Nie tylko regularnie wypuszcza kolejne utwory, ale także koncertuje i zabawia publikę na żywo. Choć aktualnie kontynuuje solową karierę, to najbardziej znany jest z duetu Bass Astral x Igo, który zakończył swoją działalność w zeszłym roku.

Historia Bass Astral

Bass Astral, a w zasadzie Kuba Tracz, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, to muzyk związany z elektroniką, który na polskiej scenie muzycznej tworzy od lat. Pochodzi z niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim, jednak na próżno szukać jej nazwy w Internecie. Znany jest przede wszystkim jako producent muzyki elektronicznej. Największą sławę przyniósł mu jednak projekt współtworzony z Igorem Walaszkiem, który nosił nazwę Bass Astral x Igo. Panowie poznali się w grupie Clock Machine, do której artysta należał w przeszłości i która pozwoliła mu zdobyć pierwszych fanów.

 

Duet Bass Astral x Igo zdobył ogromną popularność. Ich utwory w samym serwisie YouTube mają miliony wyświetleń. Na Facebooku projekt śledzi, a w zasadzie śledziło ponad 90 tysięcy osób. Dlaczego piszemy w czasie przeszłym? Niestety w zeszłym roku panowie ogłosili, że wydają ostatnią wspólną płytę, a następnie ruszają w ostatnią wspólną trasę koncertową. Słowa dotrzymali, ponieważ najnowszy wpis na fanpage'u na Facebooku jest właśnie pożegnaniem. Aktualnie zarówno Bass Astral, jak i Igo kontynuują z powodzeniem kariery solowe.

Bass Astral - dorobek muzyczny

Bass Astral ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Każdy z nich powstał we współpracy z Igo. Najnowszy i jednocześnie ostatni (chyba że panowie zdecydują się wznowić działalność duetu, na co na razie się nie zapowiada) to produkcja z 2021 roku. Krążek nosi tytuł "Satellite" i pojawił się na nim 10 utworów. Są to:

 • "Dancing in the dark";
 • "Crush";
 • "Satellite";
 • "Know me better";
 • "It’s dark";
 • "Planets";
 • "Man I was";
 • "Bikini";
 • "Celebration";
 • "Etna".

Najnowsza płyta została uznana za świetny album, który godnie zakończył długoletnią współpracę duetu Bass Astral x Igo. Składa się z numerów, których świetnie się słucha i do których jednocześnie można się doskonale bawić. Nie da się jednak ukryć, że produkcja pozostawia wrażenie niedosytu. Zdaje się, jakby miała mieć kontynuację, której jednak publika się nie doczeka, jak wynika z relacji twórców. Ponadto odbiór "Satellite" zmienia także fakt, że przed jej premierą fani wiedzieli o zakończeniu działalności Bass Astral x Igo. Nie dało się więc oddzielić emocji smutku i melancholii, które towarzyszyły samemu słuchaniu płyty.

Występy i koncerty Bass Astral

Bass Astral gra zarówno koncerty solowe, jak i jest zapraszany na większe wydarzenia. Wszystko dlatego, że dobrze wie, w jaki sposób rozbujać publikę. Lata doświadczenia w tworzeniu muzyki elektronicznej zrobiły swoje, dlatego artysta obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków tworzących w obrębie tego gatunku. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć na takich festiwalach jak m.in. OFF Festival w Katowicach, Open Hair Festival w Sieradziu, Lato na Pradze w Warszawie czy Carbon Festival w Zabrzu.

 

Dla fanów muzyki elektronicznej, a także samego Bass Astral, mamy świetną wiadomość. Artysta wziął udział w One Love Musc Festival, który odbył się 19 listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu. 

Z kim współpracuje Bass Astral?

Bass Astral w trakcie swojej długoletniej kariery podejmował współprace z licznymi artystami. Zaowocowały one świetnymi utworami uwielbianymi przez publikę. Do najciekawszych kolaboracji należą te z następującymi muzykami: 

 • Igo - we współpracy artystów powstały liczne single, a także trzy albumy studyjne, czyli "Discobolus", "Orell" oraz "Satellite";
 • Divines - we współpracy artystów powstał utwór "Pałace";
 • ULTRA - we współpracy artystów powstał utwór "Samotność w klubie disco";
 • Ericonne i INERT - we współpracy artystów powstał utwór "Daleko";
 • PALKA - we współpracy artystów powstał utwór "Gdzieś indziej".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Bass Astral: Dubioza Kolektiv, Mery Spolsky, Gooral, Bokka, Selah Sue, Dimension, KOVEN., Paprodziad, Daria Zawiałow,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Bass Astral?
Prawdziwe imię i nazwisko Bass Astral to Kuba Tracz.
Skąd pochodzi Bass Astral?
Bass Astral pochodzi z niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim niedaleko Krakowa.
Jak nazywa się najnowsza płyta Bass Astral?
Najnowsza płyta Bass Astral, która powstała we współpracy z Igo, nosi tytuł "Satellite". Krążek powstał w 2021 roku.
Z kim współpracuje Bass Astral?
Bass Astral w trakcie swojej długoletniej kariery podejmował współprace z licznymi artystami. Zaowocowały one świetnymi utworami uwielbianymi przez publikę. Do najciekawszych kolaboracji należą te z następującymi muzykami: Igo, Divines, ULTRA, Ericonne, INERT oraz PALKA.
Jak nazywa się Bass Astral na Instagramie?
Bass Astral działa na Instagramie pod nazwą @bass_astral. Artysta zgromadził wokół siebie ponad 8 tysięcy followersów.

Fani lubią też

Zobacz też