Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Róże Europy

Róże Europy

Róże EuropyOpisWydarzeniaRóże Europy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Róże Europy to zespół rockowy założony w 1983 roku. Trzonem kapeli jest wokalista i autor tekstów Piotr Klatt. Na przestrzeni lat, skład zespołu niejednokrotnie się zmieniał. Kapela zaczęła być dostrzegana dzięki występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. W 1988 roku ukazał się debiutancki album Róż Europy - "Stańcie przed lustrami", z której pochodzą  „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”.

Najpopularniejszą płytą zespołu był krążek "Poganie! Kochaj i obrażaj", na którym znalazł się największy przebój  - "Jedwab". W tym utworze gościnnie wystąpiła, rozpoczynająca swoją karierę Edyta Bartosiewicz.

Na przestrzeni lat powstało jeszcze kilka płyt, ale żadna nie odniosła sukcesu komercyjnego. W 1997 roku zespół ograniczył działalność do minimum. Róże Europy powróciły w nowym tysiącleciu z singlami "Teraz" i "Kosmetyki". Ostatnia jak do tej pory płyta zespołu - "8" miała premierę w 2007 roku. W 2007 roku, z okazji 30-lecia grupy,  ukazał się album "Zmartwychwstanie". 

Wydarzenia

Róże Europy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Róże Europy?

Miejscowości, w których Róże Europy wystąpi w najbliższym czasie: Ostrów Wielkopolski, Szczecin, Poznań, Warszawa, Katowice, Wrocław, Gdynia.

Kiedy powstał zespół Róże Europy?
Róże Europy, jest to polski zespół rockowy, założony w 1983 roku w Warszawie. Popularność zyskał w drugiej połowie lat osiemdziesiąty i na początku lat dziewięćdziesiątych.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu "Róże Europy"?
Obecnymi członkami zespołu są Piotr Klatt, Bartek Dębicki, Grzegorz Korybalski oraz Sebastian Górski.
Kto jest założycielem grupy Róże Europy?
Założycielem grupy jest Piotr Klatt, który jako jedyny jest w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, wcześniejszymi członkami byli między innymi Artur Orzech czy Grzegorz Witkowski.
Który z utworów zespołu Róże Europy jest najbardziej popularny?
W 1992 roku został wydany album zespołu "Poganie! Kochan i obrażaj" na którym znalazł się przebój "Jedwab", który przez kilka miesięcy utrzymywał się na czołówkach list przebojów. Przez pięć tygodni znajdywał się na pierwszy miejscu Listy przebojów Trójki.
Jaki jest ostani album wydany przez zespół Róże Europy?
Ostatnim albumem zespołu Róże Europy jest "Zmartwychstanie". Powstał on na 30-lecie pracy twórczej, a jego premiera miała miejsce 13 grudnia 2013 roku.

Fani lubią też

Zobacz też