BOKKA

BOKKA

Bokka to bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o nazwie Bokka. Zespół przyjął konwencję kamuflażu scenicznego, muzycy nie ujawniają swoich personaliów, tworząc tym samym unikatową – nie tylko w skali rodzimego rynku – tożsamość. Występy z udziałem artystów przyciągają tłumy fanów.

Bokka – historia zespołu

Zespół Bokka pojawił się niemal znikąd za sprawą zaprezentowanego w 2013 roku numeru Town Of Strangers, który następnie znalazł się na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy. Krążek znalazł się m.in. na 4 miejscu rankingu najlepiej sprzedających się polskich płyt roku. Od tego momentu Bokka stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów.

Pierwszy występ muzyków na scenie miał premierę podczas wydarzenia z rozdania nagród Nocne Marki magazynu Aktivist, sylwetki artystów były wówczas przysłonięte ekranem, do mediów natomiast wypuścili zacienione zdjęcia, na których widać tylko kontury ich rysów, a kolejne koncerty zagrali z maskami na twarzach.

Muzycy tłumaczą swój artystyczny manifest chęcią wprowadzenia zmiany w otaczającym świecie i branży muzycznej: „Żyjemy w czasach potwornego natłoku informacji. Wokół coraz więcej osób, które wiesz, jak wyglądają, ale nie wiesz, co robią. Okazuje się, że nic nie robią, poza tym, że pozują przy ściance. Czuliśmy, że nie chcemy być częścią tego świata, że to jest ten moment, w którym możemy sprawdzić, czy muzyka obroni się sama”.

Bokka – koncerty, rozwój, nagrody

Po pozytywnym przyjęciu przez publiczność, kariera zespołu nabrała tempa. Bokka w Polsce gra zarówno solowe koncerty, jak i daje występy podczas największych muzycznych festiwali, takich jak: Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Orange Warsaw Festival.

Kariera artystów wykracza poza granice kraju, Bokka wystąpiła również na renomowanych zagranicznych festiwalach m.in.: The Great Escape (UK), Reeperbahn (Niemcy), Colours Of Ostrava (Czechy), Positivus Festival (Łotwa), a także w przestrzeniach klubowych w takich miastach jak: Praga, Berlin, Bratysława, Stambuł czy Bruksela.

W 2013 roku zespół Bokka otrzymał dwie nominacje do Brand New Awards – w kategorii Polski debiut roku oraz Polska płyta roku. Natomiast w 2015 roku artyści zostali nominowani do nagrody Fryderyków w kategorii Album roku elektronika i alternatywa za krążek Don’t kiss and tell.

Bokka koncerty 2022

Bokka koncerty 2022 to przede wszystkim wydarzenia promujące najnowszą płytę – wydanego w lutym albumu o tytule Blood Moon. Dotychczas muzycy wystąpili w klubie muzycznym Stary Maneż w Gdańsku oraz w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy.

Chcesz zobaczyć zespół Bokka w Polsce? Aktualne bilety na wydarzenia z udziałem artystów i bilety na koncerty, zakupisz wygodnie za pośrednictwem portalu eBilet.pl – bez wychodzenia z domu!

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Bokka: Dubioza Kolektiv, Mery Spolsky, Gooral, Bass Astral, Selah Sue, Dimension, KOVEN., Paprodziad, Daria Zawiałow,

 

 

(fot. Filip Blank)

 

 

BOKKA - Często zadawane pytania

  • Zespół Bokka dotychczas wydał 4 płyty: Bokka (2013) nakładem wytwórni Nextpop, Don’t kiss and tell (2015) również wydanej przez Nextpop, Life on Planet B (2018) wypuszczony przez PIAS Recordings oraz Blood Moon (2022), tego samego wydawcy.
  • Zespół Bokka tworzy muzykę popową, przez recenzentów określaną jako mieszanka synthpopu, dreampopu, shoegaze’u i elektronicznej psychodelii. Elektroniczne dźwięki syntezatorów przeplatają się z partiami żywych instrumentów, takich jak gitara i bas, a śpiew wokalistki przyrównywany jest do zmysłowego wokalu Lany Del Ray.
  • Zespół Bokka został uformowany w 2013 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

BOKKA
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/