Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

BOKKA

BOKKAOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bokka to bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o nazwie Bokka. Zespół przyjął konwencję kamuflażu scenicznego, muzycy nie ujawniają swoich personaliów, tworząc tym samym unikatową – nie tylko w skali rodzimego rynku – tożsamość. Występy z udziałem artystów przyciągają tłumy fanów.

Bokka – historia zespołu

Zespół Bokka pojawił się niemal znikąd za sprawą zaprezentowanego w 2013 roku numeru Town Of Strangers, który następnie znalazł się na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy. Krążek znalazł się m.in. na 4 miejscu rankingu najlepiej sprzedających się polskich płyt roku. Od tego momentu Bokka stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów.

Pierwszy występ muzyków na scenie miał premierę podczas wydarzenia z rozdania nagród Nocne Marki magazynu Aktivist, sylwetki artystów były wówczas przysłonięte ekranem, do mediów natomiast wypuścili zacienione zdjęcia, na których widać tylko kontury ich rysów, a kolejne koncerty zagrali z maskami na twarzach.

Muzycy tłumaczą swój artystyczny manifest chęcią wprowadzenia zmiany w otaczającym świecie i branży muzycznej: „Żyjemy w czasach potwornego natłoku informacji. Wokół coraz więcej osób, które wiesz, jak wyglądają, ale nie wiesz, co robią. Okazuje się, że nic nie robią, poza tym, że pozują przy ściance. Czuliśmy, że nie chcemy być częścią tego świata, że to jest ten moment, w którym możemy sprawdzić, czy muzyka obroni się sama”.

Bokka – koncerty, rozwój, nagrody

Po pozytywnym przyjęciu przez publiczność, kariera zespołu nabrała tempa. Bokka w Polsce gra zarówno solowe koncerty, jak i daje występy podczas największych muzycznych festiwali, takich jak: Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Orange Warsaw Festival.

Kariera artystów wykracza poza granice kraju, Bokka wystąpiła również na renomowanych zagranicznych festiwalach m.in.: The Great Escape (UK), Reeperbahn (Niemcy), Colours Of Ostrava (Czechy), Positivus Festival (Łotwa), a także w przestrzeniach klubowych w takich miastach jak: Praga, Berlin, Bratysława, Stambuł czy Bruksela.

W 2013 roku zespół Bokka otrzymał dwie nominacje do Brand New Awards – w kategorii Polski debiut roku oraz Polska płyta roku. Natomiast w 2015 roku artyści zostali nominowani do nagrody Fryderyków w kategorii Album roku elektronika i alternatywa za krążek Don’t kiss and tell.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Bokka?
Zespół Bokka dotychczas wydał 4 płyty: Bokka (2013) nakładem wytwórni Nextpop, Don’t kiss and tell (2015) również wydanej przez Nextpop, Life on Planet B (2018) wypuszczony przez PIAS Recordings oraz Blood Moon (2022), tego samego wydawcy.
Jaką muzykę tworzy zespół Bokka?
Zespół Bokka tworzy muzykę popową, przez recenzentów określaną jako mieszanka synthpopu, dreampopu, shoegaze’u i elektronicznej psychodelii. Elektroniczne dźwięki syntezatorów przeplatają się z partiami żywych instrumentów, takich jak gitara i bas, a śpiew wokalistki przyrównywany jest do zmysłowego wokalu Lany Del Ray.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Bokka?
Zespół Bokka został uformowany w 2013 roku.

Fani lubią też

Zobacz też