Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

A_GIM

A_GIMOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

A_GIM to polski twórca muzyki elektronicznej i założyciel wrocławskiej grupy Oszibarack. Jest człowiekiem wszechstronnym, który gra na gitarze, klawiszach, produkuje muzykę, a także realizuje nagrania. Jako artysta współpracuje z wieloma gwiazdami oraz jest zapraszany na liczne festiwale.

Historia A_GIM

A_GIM, a w zasadzie Agim Dżeljilj, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, pochodzi z Jeleniej Góry. W wywiadach wspomina, że już od najmłodszych lat zastanawiał się, w jaki sposób wydobyć z głowy dźwięki, które w niej powstają. To z kolei popchnęło go do edukacji muzycznej. Ukończył szkołę pierwszego stopnia z gry na skrzypcach, a następnie rozpoczął drugi stopień z fagotu. Choć ostatecznie nigdy go nie skończył, to zdobyta wiedza pomogła mu w karierze zawodowej. Obecnie jednak bardzo tego żałuje i z zazdrością patrzy na studentów Akademii Muzycznej, którzy wychodzą z uniwersytetu po skończonych zajęciach.

 

A_GIM jeszcze jako dziecko miał wsparcie rodziców. To właśnie jego tata podarował mu organy Bontempi HF 222, które sprowadził specjalnie dla młodego artysty ze wschodu. Następnie sam A_GIM kupił sobie Sequential Circuits Prophet 600, aby tworzyć muzykę. Szybko okazało się, że jest to instrument analogowy i aby go obsługiwać, potrzeba wielu urządzeń, których artysta nie miał. Ostatecznie był to jednak bardzo dobry zakup, ponieważ A_GIM sprzedał go z dużym zyskiem (ze względu na unikalność, o której ani on, ani pierwotny sprzedawca nie miał pojęcia).

 

Do największych sukcesów zawodowych A_GIM należą współprace z popularnymi polskimi gwiazdami (m.in. Brodką, grupą Hey i Hurt), założenie wrocławskiego zespołu Oszibarack oraz występy na licznych festiwalach muzycznych. Artysta w dalszym ciągu tworzy swoje kompozycje techno, jak i produkuje piosenki innych muzyków. Wspomina jednak, że nie przyjmuje wszystkich propozycji współpracy, ponieważ aby tworzyć, musi czuć utwór. 

A_GIM - dorobek muzyczny

A_GIM ma na swoim koncie jedną solową płytę, pomimo tego, że wypuścił już mnóstwo singli oraz stworzył wiele albumów we współpracy z innymi autorami. Krążek nosi tytuł "Votulia" i powstał w 2017 roku. Znalazło się na nim 6 utworów. Są to:

 • "Rajka";
 • "Panzerschokolade";
 • "Lonley";
 • "Carpet burn";
 • "Akebia";
 • "Votulia".

A_GIM jest doświadczonym muzykiem i producentem, dlatego nie dziwi fakt, że jego krążek został pozytywnie przyjęty. To połączenie świetnej muzyki klubowej, przy której można się dobrze bawić oraz kompozycji charakterystycznych dla stylu artysty. Niektóre utwory to przewidywalne kawałki, inne natomiast posiadają zaskakujące brzmienia. Dzięki temu płytę bardzo dobrze się słucha bez uczucia nudy, ale także zmęczenia ciągle zmieniającymi się dźwiękami. Zdecydowanie widać na albumie doświadczenie zdobyte przy produkcjach innych artystów, które sprawia, że AGIM doskonale wie, co zaproponować swoim słuchaczom.

Występy i koncerty A_GIM

Ze względu na swój charakterystyczny styl i muzykę, która potrafi rozbujać publiczność, A_GIM jest zapraszany na liczne festiwale muzyczne. Do tej pory wystąpił na takich wydarzeniach jak m.in. Dissolve Festival w Białobrzegu, Carbon Silesia Festival w Zabrzu, Wisłoujście Festiwal w Gdańsku, Oper'er Festival w Gdyni, NYE 48h w Warszawie, Eurosonic Noorderslag w Holandii czy Europavox Festival na Litwie. Zagrał także na Sylwestrze w Radio Łódź.

Z kim współpracuje A_GIM?

Dzięki ugruntowanej pozycji na polskim rynku muzycznym A_GIM miał okazję współpracować z wieloma cenionymi artystami. Do tej pory kolaborował z takimi artystami jak:

 • Katarzyna Nowicka (Novika) - we współpracy artystów powstał utwór "She's Dancing";
 • grupa Hey - A_GIM stworzył remiks utworu "Miłość Uwaga Ratunku Pomocy";
 • Hurt - we współpracy artystów powstał utwór "Nowy początek";
 • Brodka - we współpracy artystów powstał utwór "Wszystko, czego dziś chcę"
 • Kanał Audytywny - we współpracy artystów powstał utwór "Fotosynteza";
 • supergrupa NOT - A_GIM był producentem ich płyty "NOT, NOT".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się A_GIM?
Prawdziwe imię i nazwisko A_GIM to Agim Dżeljilji.
Skąd pochodzi A_GIM?
A_GIM urodził się w Jeleniej Górze.
Jak nazywa się najnowsza płyta A_GIM?
Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta A_GIM nosi tytuł "Votulia" i została wydana w 2017 roku.
Z kim współpracuje A_GIM?
Ze względu na swoją pozycję A_GIM współpracuje ze znanymi artystami z polskiej sceny muzycznej. Do tej pory mogliśmy oglądać efekty jego kolaboracji m.in. z Katarzyną Nowicką (Novika), grupą Hey, zespołem Hurt, Brodką, Kanałem Audytywnym oraz supergrupą NOT.
Jak zaczynał A_GIM?
A_GIM pierwsze swoje utwory tworzył na organach, które podarował mu tata.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn