Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Steve Angello

Steve Angello

Steve AngelloOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Steve Angello to jeden z najbardziej cenionych DJ-ów, producentów muzycznych oraz remixerów na całym świecie. Jest artystą grecko-szwedzkiego pochodzenia, urodzonym 22 listopada 1982 roku w Atenach. Świetnie radzi sobie z przeróżnymi instrumentami i sprzętami, w tym m.in. keyboardem, syntezatorem i mikserem. Dzięki temu jest uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych artystów w branży. Specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych, jak: house, progressive house, tech house, electro house oraz dance. Już niedługo będzie można go oglądać w Polsce, ponieważ artysta zapowiedział występ na chorzowskim FEST Festival 2023. 

Steve Angello - krótka historia, początki

Steve Angello ma wiele ciekawych pseudonimów, w tym m.in. "Supermode", "General Moders oraz "The Sinners". Jego kariera muzyczna nabrała rozmachu po wydaniu numeru o nazwie "Tell me Why", który okazał się wielkim hitem. Później pojawił się jeszcze kawałek "Leave the World Behind", aż w końcu stało się jasne, że jest to niezwykle utalentowany artysta o szerokich zainteresowaniach. Steve słynie z tego, że ceni sobie współpracę z innymi artystami, a do tego podejmuje się wielu wyzwań. Wszystko to sprawia, że stale się rozwija i doskonali dotychczasowy warsztat. W 2010 roku postanowił założyć wraz z Axelem Hedforsem (Axwell) oraz Sebastianem Ingrosso grupę Swedish House Mafia. Był to prawdziwy strzał w dziesiątkę, bo grupa szybko zdobyła międzynarodowe uznanie, a jej kawałki odtwarzali słuchacze w każdym wieku. Steve Angello w trakcie swojej wieloletniej kariery DJ-a występował już m.in. w Toronto, Marsylii, Splicie, Londynie, Barcelonie, Amsterdamie, Goteborgu oraz Manchestrze. Odwiedził też Stavanger. Artysta jest ściśle kojarzony z wytwórniami Size Records, X Records oraz Ministry of Sound Australia.

Steve Angello - dotychczasowy dorobek muzyczny

Pora przejść do omówienia dotychczasowego dorobku muzycznego artysty grecko-szwedzkiego pochodzenia. Wielkim hitem po dzień dzisiejszy jest jego album studyjny o nazwie "Wild Youth". To samo tyczy się albumu "Human", a do tego należy dorzucić trzy kompilacje: "Subliminal Sessions Vol. 8", "Mixmag presents Ibiza 4AM" oraz "Golden Wave". Można też wspomnieć o kompilacjach grupy Swedish House Mafia, a dokładniej "Until One" oraz "Until Now". Steve Angello wydał wiele znanych utworów, wśród których największą popularnością cieszą się takie kawałki, jak (poza dwoma wspomnianymi wyżej): "Show me Love", "Let You Do This", "Bumber", "Sunrize", "Under Pressure", "Voices", "Only man", "Swing me Daddy", "Touch the Sky", "Lipstick", "In Beat", "Starlight", "Klack", "Partouze", "Body Crash", "Monday", "Tivoli", "Open Your Eyes", "Children of the Wild" czy też "Remember". 

Steve Angello - powiązani artyści i współpraca

Steve Angello ma liczne powiązania w branży, ponieważ w trakcie swojej bogatej kariery współpracował już z wieloma profesjonalistami. Chodzi przede wszystkim o takie gwiazdy, jak:

 • Sebastian Ingrosso,
 • Axwell,
 • Eric Prydz,
 • Dave Armstrong,
 • Fuzzy Hair,
 • Laidback Luke,
 • Deborah Cox,
 • Alex Metric,
 • Mako,
 • The Presets,
 • Dimitri Vangelis & Wyman,
 • Dougy,
 • Third Party,
 • AN21.

Steve  cieszy się wielkim uznaniem wśród kolegów z branży, a to głównie za sprawą tego, iż jest prawdziwym mistrzem mieszania gatunków i chcą z nim współpracować zarówno młodzi, jak i bardzo doświadczeni artyści. 

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Kategorie:DJe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Steve Angello oraz w jakich gatunkach muzycznych się specjalizuje?
Steve Angello to artysta grecko-szwedzkiego pochodzenia, który urodził się 22 listopada 1982 roku w Atenach. Specjalizuje się w tworzeniu muzyki spod szyldu house, progressive house, electro house, dance oraz tech house.
Z jakimi wytwórniami płytowymi kojarzony jest Steve Angello?
Steve Angello jest kojarzony z następującymi wytwórniami płytowymi: Size Records, X Records oraz Ministry of Sound Australia.
Jakie albumy i kompilacje ma na swoim koncie Steve Angello?
Steve Angello ma na swoim koncie dwa albumy: "Wild Youth" oraz "Human", a do tego kilka kompilacji: "Subliminal Sessions Vol. 8", "Mixmag presents Ibiza 4AM" oraz "Golden Wave". Dochodzą do tego kompilacje stworzone przez grupę Swedish House Mafia, do której Steve należy wraz z Sebastianem Ingrosso oraz Axelem Hedforsem (Axwell), a konkretniej "Until One" oraz "Until Now".
Jakimi utworami może się poszczycić Steve Angello?
Steve Angello wydał do tej pory wiele lubianych i znanych na cały świat utworów, w tym m.in.: "Show me Love", "Let You Do This", "Bumber", "Sunrize", "Under Pressure", "Voices", "Only man", "Swing me Daddy", "Touch the Sky", "Lipstick", "In Beat", "Starlight", "Klack", "Partouze", "Body Crash", "Monday", "Tivoli", "Open Your Eyes", "Children of the Wild", "Tell me Why", "Leave the World Behind" czy też "Remember".
Z jakimi artystami powiązany jest Steve Angello?
Steve Angello współpracował już z takimi artystami, jak: Sebastian Ingrosso, Axwell, Eric Prydz, Dave Armstrong, Fuzzy Hair, Laidback Luke, Deborah Cox, Alex Metric, Mako, The Presets, Dimitri Vangelis & Wyman, Dougy, Third Party oraz AN21.

Fani lubią też

Zobacz też