Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Teatr Adria

Teatr Adria

Bydgoszcz, Toruńska 30
Teatr AdriaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Adria to bydgoski ośrodek kultury, jedno z wyjątkowych miejsc oferujących atrakcje w Bydgoszczy, łączący w sobie cechy tradycyjnej sceny teatralnej i sali kinowej. Tradycja kulturalna tego miejsca trwa nieprzerwanie od 1867 roku, kiedy to Bractwo Strzeleckie w Bydgoszczy zainicjowało budowę domu towarzyskiego przy ul. Toruńskiej 30.

Teatr Adria – o obiekcie

Początkowo budynek, w którym znajduje się Teatr Adria, był przeznaczony na spotkania stowarzyszeń, obrady i wybory władz miejskich. W miejscu tym organizowano również spektakle teatralne i widowiska muzyczne. Na przestrzeni lat, do obiektu sukcesywnie dobudowywano kolejne części (ogrody, cyrk, pawilony). W związku z tym już pod koniec XIX wieku było to najbardziej uczęszczane miejsce na rozrywkowej mapie Bydgoszczy.

 

Dwudziestolecie międzywojenne to czas kierownictwa Bydgoskiego Towarzystwa Strzeleckiego, a następnie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". W okresie tym ośrodek był przestrzenią rozwoju kulturalnego i towarzyskiego życia miasta, miejscem zabaw i edukacji najmłodszych, licznych koncertów muzycznych. Wybuch wojny przerwał jego działalność, którą wznowiono dopiero w połowie lat 50. W upaństwowionym gmachu umieszczono wówczas Wojewódzki Ośrodek Kultury, a następnie Teatr Adria w Bydgoszczy.

 

Kinoteatr Adria Bydgoszcz - wydarzenia

Współczesny układ amfiteatralny przestronnej sali pozwala na oglądanie przedstawienia blisko 400 widzom. Repertuar Teatr Adria obejmuje spektakle dla dzieci i dorosłych, występy zespołów kabaretowych, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej a także szereg imprez tanecznych i wielu innych.

 

Wydarzenia w kinoteatrze Adria cieszą się dużą popularnością wśród publiczności. Na scenie goszczą bowiem najpopularniejsi polscy aktorzy i piosenkarze – bilety na ich występy sprzedają się jak świeże bułeczki! Co do tej pory odbyło się w Kinoteatrze Adria? Spektakle teatralne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: Historia Calineczki, Królowa Śniegu w wykonaniu Teatru Piasku Tatiany Galitsyny, Szewczyk Dratewka, Wschód i zachód słonia oraz wiele innych.

 

To oczywiście nie wszystko – wiele ciekawych wydarzeń czekało również na dorosłych. Jakie spektakle w Bydgoszczy przyciągnęły publiczność? Przedstawienia Złodziej, Skok w bok, Kariera po polsku, Lilka, cud miłości. Wśród wydarzeń znalazł się również spektakl Zamiana w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, opowiadający o historii małżeństwa, spędzającego wakacje w Hiszpanii. Spokojny urlop zmienił się jednak o 1800! Na scenie w rolach głównych pojawiają się Zuzanna Grabowska/Adrianna Borek, Joanna Opozda/Agnieszka Mrozińska, Paweł Koślik/Wojciech Błach, Patryk Pniewski/Marcel Sabat, Tomasz Oświeciński/Tomasz Dedek, Robert Jarociński/Jakub Wieczorek, Bartosz Obuchowicz.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się również koncerty. Teatr Adria ugościł 14 uzdolnionych muzyków, którzy projektem A Tribute to Justin Timberlake porwali widzów do zabawy w rytm muzyki ukochanego artysty. Podczas wydarzenia usłyszeć było można największe hity Justina Timberlake'a: Love Never Felt So Good, Seńorita, Take Back the Night, Can't Stop The Feeling, My Love i inne.

 

Kinoteatr Adria Bydgoszcz – koncerty 2022

Przed nami kolejne, niezapomniane spektakle i koncerty 2022! Kinoteatr Adria zaprasza na Koncert Wiedeński, spektakl Alicja w Krainie Czarów, Teatr Cieni Baśni Andersena, Teatr Baniek Mydlanych oraz niezwykły koncert Toby’ego z Monachium w trasie Czerwone Róże! Pamiętaj, że uczestnictwo w wydarzeniu możliwe jest jedynie za okazaniem ważnego biletu.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Kinoteatr Adria?
Kinoteatr Adria znajduje się w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 30.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kinoteatrze Adria?
W kinoteatrze Adria odbyło się wiele spektakli: Historia Calineczki, Królowa Śniegu w wykonaniu Teatru Piasku Tatiany Galitsyny, Złodziej, Skok w bok, Kariera po polsku, Lilka. Publiczność doskonale bawiła się na koncercie A Tribute to Justin Timberlake i wielu innych.
Kiedy utworzony został Kinoteatr Adria?
Kinoteatr Adria został utworzony w 1867 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też