Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Karolina Nowakowska

Karolina Nowakowska

Sprawdź wydarzenia
Karolina NowakowskaSzczegółyOpisWydarzeniaKarolina Nowakowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
17.05.1982
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka (teatralna, filmowa, serialowa), tancerka oraz piosenkarka
social media:

Opis

Szeroki, piękny uśmiech, doskonała prezencja, ciepłe, serdeczne spojrzenie, a przede wszystkim nienaganna gra aktorska to cechy, które wyróżniają Karolinę Nowakowską na polskiej scenie artystycznej. Jak zaczęła się jej historia? Która produkcja przyniosła aktorce największą popularność?

Karolina Nowakowska i jej historia

Karolina Nowakowska urodziła się i wychowała w Warszawie. Jest polską aktorką teatralną, filmową i serialową, jak również tancerką oraz piosenkarką. Na szczególne wyróżnienie zasługują jej rodzice. Aktorka jest córką Jiříny Nowakowskiej - pierwszej w Polsce założycielki profesjonalnej szkoły stepowania Studia Tap & Jazz Dance. Jej ojcem jest reżyser Marek Nowakowski. 

Karolina Nowakowska od najmłodszych lat związana była ze sztuką i muzyką. Młoda artystka ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną nr 1 im. E. Młynarskiego w klasie fortepianu i emisji głosu. Uczęszczała także do klasy lingwistycznej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Edukację wyższą Karolina Nowakowska kontynuowała w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza na kierunku politologia oraz studiowała w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim i na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia. W roku 2006 Karolina Nowakowska zdała egzamin aktorski w trybie eksternistycznym. 

Dorobek artystyczny Karoliny Nowakowskiej

Debiutowała będąc jeszcze dzieckiem, w programie "Domowe Przedszkole". Będąc w szkole podstawowej, młoda artystka wzięła udział w filmie "Mięso". Zagrała także rolę Oli w sztuce teatralnej "Portret słabego pianisty". 

Aktorka gra w wielu znakomitych teatrach. Wymieć można Teatr Kamienica, Teatr Żydowski oraz w Teatrze Komedia. Na swoim koncie ma udział w takich sztukach jak: "Dybuk - między dniem a nocą", "Żyć, nie umierać", "Publiczność to lubi", "Stepping out" czy "Ordonka".

Karolina Nowakowska jest także popularną aktorką serialową. Wzięła udział w słynnej produkcji "M jak Miłość", "Sekcja 998", "Pogromczynie mitów", "Dziki", "Zostać miss 2", "Na Wspólnej", "Nieobecni", "Ojciec Mateusz", "Ślad", "Baron 24", "Na krawędzi", "Przyjaciółki", "Prawo miasta", "Klinika samotnych serc" i wielu innych. To rola w "M jak Miłość" przyniosła Karolinie Nowakowskiej największą popularność, wśród szerokiego grona widzów.

Filmy, w których udział wzięła Karolina Nowakowska to m.in.: "Och, Karol 2", "Dzień, w którym umarłem", "Kariera Nikosia Dyzmy", "To my", "Mięso" czy "Randka w ciemno"

Artystka wzięła także udział w programie rozrywkowym "Gwiazdy tańczą na lodzie". W parze z Filipem Bernadowskim zajęła szóste miejsce. Zobaczyć mogliśmy aktorkę także w programie "Jak oni śpiewają", w którym zajęła drugie miejsce, oraz w programie "Jak oni śpiewają - Pojedynek Mistrzów"

Współpraca z innymi twórcami

W związku z udziałem w bardzo wielu, różnorodnych produkcjach, Karolina Nowakowska współpracowała z wieloma, wybitnymi artystami. Do grona najbardziej popularnych osób zaliczyć można: Pawła Deląga, Cezarego Kosińskiego, Ewę Kasprzyk, Małgorzatę Sochę, Roberta Koszuckiego, Radosława Pazurę, Roberta Wabicha, Jana Jankowskiego, Krzysztofa Pieczyńskiego oraz wielu innych. 

Nagrody

Karolina Nowakowska jest artystką wielu talentów. Na swoim koncie posiada wielokrotne Mistrzostwo Polski w stepowaniu. Co więcej, posiada także zwycięstwo w Pucharze Polski w tej samej dyscyplinie oraz wiele więcej wyróżnień oraz nagród. 

 

Zobacz też: Aleksandra Szwed, Jan Wieczorkowski, Anna Mucha, Tomasz Oświeciński, Andrzej Grabowski, Agata Wątróbska, Agata Kulesza, Magdalena Lamparska, Olga Borys, Michał Mikołajczak, Andrzej Konopka, Roman Gancarczyk, Waldemar Obłoza, Dorota Osińska, Halina Rasiakówna, Stanisław Banasiuk, Robert Kowalski, Katarzyna Herman, Milena Staszuk, Filip Pławiak,

 

Wydarzenia

Karolina Nowakowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Karolina Nowakowska?

Miejscowości, w których Karolina Nowakowska wystąpi w najbliższym czasie: Dąbrowa Górnicza, Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław.

Ile lat ma Karolina Nowakowska?
Karolina Nowakowska urodziła się 17 maja 1982 roku.
Czy Karolina Nowakowska ma dzieci?
Karolina Nowakowska ma córkę Wiktorię.
Ile wzrostu ma Karolina Nowakowska?
Karolina Nowakowska ma 173 cm wzrostu.
Jakie pochodzenie ma Karolina Nowakowska?
Karolina Nowakowska ma polsko- czeskie pochodzenie.
Czy Karolina Nowakowska ma męża?
Mężem Karoliny Nowakowskiej od 2013 roku jest Maciej Zwoliński.

Fani lubią też

Zobacz też