Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Polana Różopole, Myślęcinek

Polana Różopole, Myślęcinek

Bydgoszcz, Myślęcinek
Sprawdź wydarzenia
Polana Różopole, MyślęcinekOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Polana Różopole to urokliwe i fascynujące miejsce, zapewniające wypoczynek w otoczeniu przyrody dla całej rodziny. Znajduje się na terenie największego parku miejskiego w Polsce, czyli Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Jest to obszar na obrzeżach miasta z ponad 800-hektarową enklawą leśnych uroczysk, usiany wzgórzami i jarami, stanowiący niezwykłe miejsce odwiedzane zarówno przez mieszkańców Bydgoszczy, jak i przyjezdnych.

Leśny Park Kultury stanowi imponujący obszar, obejmując aż 4,7% powierzchni całego miasta. Jego urok dodatkowo podkreślają zajmujące 18,5 hektara zbiorniki wodne, co stanowi 2% powierzchni parku. To miejsce urzeka nie tylko pięknem natury, ale również zapewnia mnóstwa atrakcji. Park posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, umożliwiającą aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie różnorodnych sportów. Zachwyca również naturalnymi atrakcjami, a jednym z jego wyjątkowych elementów są urokliwe stawy.

Kluczowym miejscem Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku jest jednak Polana Różopole, która jest perłą parku i całej Bydgoszczy. To miejsce nieustannie pulsuje życiem, stając się sercem licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i różnorodne atrakcje sprawiają, że ta malownicza polana staje się centrum aktywności i relaksu. To ulubione miejsce zarówno dla mieszkańców Bydgoszczy, jak i tych, którzy pragną cieszyć się świeżym powietrzem w otoczeniu przyrody.

Polana Różopole – oferta

Oferowane w pobliżu miejsca Polana Różopole atrakcje to między innymi korty tenisowe, paintball, mini golf, boisko do siatkówki, plac zabaw, skatepark, trasy piesze czy wakeboarding. Znajduje się tu także wybieg dla koni, staw z molo, stoły piknikowe, miasteczko rowerowe, góra zwana Myślęcińską, z którego schodzi Stefanowy Stok – centrum rekreacyjno-sportowe z wyciągiem narciarskim, gdzie można nauczyć się jeździć na nartach pod okiem instruktorów lub po prostu sprawdzić swoje możliwości w zimowej aurze bydgoskiego Leśnego Parku.

Poza atrakcjami sportowo-rekreacyjnymi na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku znajduje się również bydgoski Ogród Zoologiczny z Akwarium i terrarium, Ogród Botaniczny, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, Ośrodek Rekreacji Konnej, Dom do góry nogami, Park linowy, Myślęcinek Park Rozrywki - Zaginiony Świat, Lumina Park Bydgoszcz, czy Muzeum Wodociągów. 

Polana Różopole – koncerty

Znajdujące się w miejscu Polana Różopole atrakcje to także koncerty, spośród których najważniejszą imprezą do pandemii koronawirusa było coroczne „Pożegnanie lata”. To wydarzenie, ściągające do Bydgoszczy znanych artystów takich jak Afromental, Zakopower, Jula, Margaret, Natalia Szroeder, XXANNAXX, Chłopcy Kontra Basia, Kobranocka, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży i inni.

Organizowane przed laty na Polanie Różopole koncerty obejmowały również eventy w ramach trasy „Hity na czasie” Radia Eska i Eska TV. Wydarzenie to ściągnęło do Bydgoszczy takich artystów jak Shaun Baker, Sunrise Avenue, Robert M, Agnieszka Chylińska, Honey, Natalia Lesz, Sylwia Grzeszczak, Manchester a także jako niespodzianka zespół Perfect.

Polana Różopole – wydarzenia

Poza koncertami, odbywające się w miejscu Polana Różopole wydarzenia przyciągają wielu młodych ludzi. W ramach Babiego Lata odbywa się Święto Kolorów, podczas którego uczestnicy otrzymują proszki Holi i na znak rozrzucają je na siebie tworząc niesamowity klimat letniej wolności. Organizowane w miejscu Polana Różopole wydarzenia to także inicjatywy sportowe i motorowe takie jak: Bieg City Trail, Ekonomik Biega z Naturą, Bydgoska Olimpiada Młodzieży, Ogólnopolski finał drużynowych biegów przełajowych, Otwarcie sezonu motocyklowego, Botaniczna Piątka, Terenowa Masakra, Runmageddon Bydgoszcz, Sen Nocy Letniej, Otwarte Mistrzostwa w biegach sztafetowych, czy Survival Race Kids i wiele innych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Brak wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Polana Różopole?
Polana Różopole znajduje się na terenie osiedla Myślęcinek w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.
Jakie wydarzenia odbywają się na Polanie Różopole?
Odbywające się w miejscu Polana Różopole koncerty to wydarzenia ściągające największą publiczność do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Poza tym odbywają się tu imprezy związane z aktywnością sportową dzięki wielu ścieżkom spacerowym oraz za sprawą infrastruktury sportowej takim jak staw do waterboardingu, skatepark, stok narciarski, boisko do siatkówki czy korty tenisowe.
Kiedy została otworzona Polana Różopole?
Polana Różopole to kluczowa część Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, znajdującego się na osiedlu Myślęcinek, dołączonego do granic miasta Bydgoszczy 1 sierpnia 1977 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też