Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki to poznański teatr operowy założony w 1919 roku z inicjatywy Jarogniewa Drwęskiego, ówczesnego Prezydenta miasta. W inauguracji, podczas której wystawiono słynną Halkę Moniuszki, wzięły udział znane osobistości ze świata kultury m.in. Emil Młynarski, Kornel Makuszyński, Michał Tarasiewicz, Zenon Przesmycki. Choć w dwudziestoleciu międzywojennym często wystawiane były ważne premiery teatralne (Harnasie Karola Szymanowskiego, Margier Konstantego Gorskiego), Teatrowi groziło zamknięcie ze względu na problemy finansowe miasta. Na czas II wojny światowej w budynku Teatru Wielkiego znajdował się Groẞes Haus, dzięki czemu gmach nie został zniszczony w trakcie walk zbrojnych. Teatr Wielki w Poznaniu został ponownie otwarty tuż po zakończeniu wojny, w czerwcu 1945 roku. Cztery lata później poznańskiej scenie oficjalnie nadano patrona w postaci Stanisława Moniuszki. Będąc jedną z ważniejszych instytucji teatralnych w Poznaniu, w ciągu niemal 100 lat działalności Teatr Muzyczny im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu wystawił blisko 900 spektakli.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki Poznań repertuar

Zespół teatralny tworzą najlepsi soliści operowi z całej Polski. Ich zaangażowanie i pasja a także współpraca ze znanymi dyrygentami mają decydujący wpływ na jakość widowisk. Niezwykle bogaty repertuar obejmuje zarówno sztuki klasyczne, doskonale znane publiczności od lat, jak i nowatorskie dzieła młodych twórców. Na scenie Teatru Wielkiego można zobaczyć m.in. Zemstę nietoperza, Traviatę, Królową śniegu, Borysa Godunowa, Jezioro łabędzie i inne, wielkie tytuły.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki Poznań Bilety

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki bilety na najważniejsze wydarzenia sezonu już dostępne
w serwisie eBilet.pl.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Fredry 9
61-701 Poznań

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/