Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Kielce, Żeromskiego 12
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w KielcachOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach mieści się w gmachu Międzynarodowego Centrum Kultury. Pierwsza orkiestra symfoniczna, wyłoniona z Orkiestry Dętej IV Pułku Piechoty Legionów, powstała w 1920 roku. Marzenie o utworzeniu zawodowej orkiestry spełniło się dopiero po wojnie, a pierwszy występ inaugurujący jej działalność artystyczną odbył się 28 lipca 1945 roku. Filharmonia Świętokrzyska Kielce otrzymała status filharmonii oraz patrona w 1968 roku dzięki zaangażowaniu ówczesnego dyrygenta i założyciela chóru „Echo”, Karola Anbilda.

Filharmonia Świętokrzyska Kielce repertuar

Bogaty repertuar Filharmonii Świętokrzyskiej obejmuje przede wszystkim wyjątkowe koncerty symfoniczne. Kielecka scena organizuje także ciekawe pokazy filmowe, wystawy malarstwa, gości również zespoły zewnętrzne z własnym repertuarem.

Filharmonia Świętokrzyska Bilety

Zawsze aktualne bilety na koncerty kieleckiej Filharmonii znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź już teraz! Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Filharmonia Świętokrzyska. Bilety na koncerty kupisz wygodnie przez internet.

Filharmonia Świętokrzyska – koncerty

Z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej współpracowali wybitni dyrygenci tacy jak Kazimierz Kord i Jerzy Maksymiuk. Występowali w niej też znani soliści, m.in. Jeremy Findlay, Wiesław Ochman czy Wanda Wiłkomirska.

Do najważniejszych odbywających się w Filharmonii Świętokrzyskiej wydarzeń należy festiwal Świętokrzyskie Dni Muzyki. Pomysłodawcą imprezy był dawny dyrektor instytucji, Karol Anbild. Melomanów przyciągają również organizowane przez Filharmonię Świętokrzyską koncerty w ramach cyklu Lato w Filharmonii. Wydarzenia tradycyjnie odbywają się na dziedzińcu.

Organizowane w Filharmonii Świętokrzyskiej koncerty wykraczają także poza dziedzinę muzyki klasycznej lub prezentują popularne utwory w wersji symfonicznej. Na scenie w Kielcach występowali Dawid Podsiadło, Michał Szpak, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Lao Che, Kuba Badach, Alicja Majewska, Irena Santor, Ania Dąbrowska, Lady Pank, PerfectIRA, Małgorzata Ostrowska, Łukasz Zagrobelny, Maryla Rodowicz i Justyna Steczkowska. Bilety na wydarzenia były dostępne w sprzedaży internetowej.

 

Jakie atrakcje dla słuchaczy w najbliższym czasie przygotuje Filharmonia Świętokrzyska? Koncerty w 2022 roku w Kielcach zaplanowali IRA, Kasa Kowalska oraz Mirosław Niewiadomski. Na naszej stronie dostępne są także bilety na Koncert Wiedeński z największymi przebojami Johanna Straussa.

 

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też