Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, Bronisława Czecha 1
Wielka KrokiewOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza jest najsłynniejszą polską skocznią narciarską. To właśnie tu wielu polskich narciarzy zaczynało swoją przygodę ze skokami narciarskimi i zdobywało swoje pierwsze sukcesy. Wielka Krokiew powstała w 1925 roku, a twórcą jej projektu był architekt Karol Stryjeński. Przez kolejne lata, skocznia narciarska uległa wielu zmianom. Kilkukrotnie została zmodernizowana, również pod względem infrastruktury.

Na trybunach i w okolicach Wielkiej Krokwi znajduje się miejsce dla ok. 40 tys. osób – to jeden z największych, pod względem pojemności trybun, obiektów sportowych w kraju. Rekord oglądalności zawodów na Wielkiej Krokwi miał miejsce podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 1962 r. Zobaczyć konkurs miała okazję 120 tys. widownia. Z kolei na zawodach Pucharu Świata w 2002 r. pod skocznią pojawiło się ponad 53 tys. fanów.

Aktualnie Wielka Krokiew jest obiektem, na którym odbywają się nie tylko zawody sportowe, ale również wydarzenia kulturalno-muzyczne. Dlaczego warto odwiedzić Wielką Krokiew? Koncerty i eventy, które mają tu miejsce, cieszą się dużym zainteresowaniem widzów w każdym wieku. Bilety na nadchodzące wydarzenia dostępne są na platformie eBilet.pl.

Wielka Krokiew - wydarzenia

Odbywające się tu imprezy sportowe i muzyczne to doskonała okazja do świętowania dla wszystkich miłośników skoków narciarskich i koncertów. To nie tylko fantastyczna zabawa, ale również dobry sposób na odpoczynek od codziennych spraw. Fani zimowych sportów znajdą tu zawsze coś dla siebie, ponieważ zawody rozgrywane są regularnie i za każdym razem przyciągają spore tłumy widzów.

Organizowane przez obiekt Wielka Krokiew wydarzenia kulturalne to występy znanych szerszej publiczności artystów, które na długo zapadają w pamięć. Na odbywających się w obiekcie koncertach widzowie mieli okazję zobaczyć na żywo takich artystów jak m.in. GOORAL, Luxtorpeda, Piersi, Łąki Łan, Chase and Status, Raekwon czy Purple Disco Machine.

Wydarzenia sportowe i koncerty, organizowane przez Wielką Krokiew, to wielkie imprezy, które przyciągają wielu gości nie tylko z Polski. Zimowe sporty cieszą się dużym zainteresowaniem od lat, co widać po ilości sprzedanych biletów. Imprezy muzyczne to gratka dla miłośników muzyki na żywo, a oferowane przez obiekt propozycje wpasują się w gust niejednego widza. Koncerty na Wielkiej Krokwi to wystarczająco dobry powód, aby odwiedzić to miejsce.

Wielka Krokiew - bilety

Kalendarium nadchodzących wydarzeń i koncertów, odbywających się w obiekcie, prezentuje się naprawdę obiecująco. To ciekawe występy i pokazy sportowe, będące doskonałym pomysłem na spędzenie czasu wolnego. Dlaczego warto zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami na Wielkiej Krokwi? Eventy, które mają tu miejsce, to niewątpliwie gratka dla miłośników rozrywki i sportu pod każdą ich postacią. 

Zachęcamy do śledzenia kalendarium nadchodzących imprez kulturalnych, aby być na bieżąco z nowościami. To miejsce, w którym dużo się dzieje. Wydarzenia dostarczą wielu niezapomnianych wielkich emocji sportowych i mnóstwo dobrej zabawy przy dźwiękach ulubionych utworów. Warto pamiętać, że na organizowanych eventach obowiązuje biletowanie — bilety na Wielką Krokiew dostępne są online.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Wielka Krokiew?
Wielka Krokiew znajduje się przy ul. Bronisława Czecha 1 w Zakopanem.
Jakie wydarzenia odbywają się na Wielkiej Krokwi?
Na Wielkiej Krokwi odbywają się rozmaite wydarzenia sportowe, m.in. konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz imprezy kulturalne.
Kiedy został otworzony Wielka Krokiew?
Wielka Krokiew powstała w 1925 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też