Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Bydgoszcz, Marcinkowskiego 12
Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejskie Centrum Kultury to największa i najważniejsza w Bydgoszczy miejska placówka kulturalna. Znajduje się na ulicy Karola Marcinkowskiego 12/14. Program instytucji tworzy zespół specjalistów z takich dziedzin jak: muzyka, teatr, film, literatura, plastyka, taniec, nowe media i animacja kultury. Wśród nich znajdują się filmowcy, poeci, literaci, artyści i teoretycy sztuki. Co miesiąc odbywa się tu ponad 100 różnych imprez, od kameralnych warsztatów po spektakularne koncerty. MCK dysponuje wielofunkcyjną salą widowiskowo–koncertową, pełniąca też rolę kina studyjnego (Kino Orzeł). W foyer budynku głównego można skorzystać z oferty klimatycznej kawiarni Cafe Szpulka. Instytucja prowadzi własne radio internetowe (Radio Kultura), a także dysponuje studiem nagraniowym 
Sala widowiskowo–koncertowa pozwoliła uruchomić stałą działalność teatralną. W krótkim czasie MCK stał się siedzibą jedynej sceny teatru dziecięcego i lalkowego w Bydgoszczy –Teatru BURATINO. W instytucji zaczęły też działalność własne inicjatywy teatralne: Teatr Improwizacji WYMYWAMMY, Teatr Eksperymentalny RABAN, skierowany do seniorów Teatr Przy Stoliku i teatr tańca.

MCK Bydgoszcz wydarzenia
W MCK odbywają się stałe cykle koncertowe takie jak: Instytut Muzyki Miejskiej, Bydgoska Akademia Jazzu i Premiery Płytowe oraz festiwale, np. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej.

MCK Bydgoszcz bilety na wydarzenia dostępne na eBilet!

 

*autor zdjęć p. Dariusz Gackowski

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też