Narodowe Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego to nowoczesny kompleks sal koncertowych, znajdujący się przy Placu Wolności 1 we Wrocławiu. Obiekt, współtworzony przez Kuryłowicz & Associates oraz Towarzystwo Projektowe, oficjalnie otwarto w 2014 roku. Narodowe Forum Muzyki tworzy Filharmonia Wrocławska oraz Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans.

Narodowe Forum Muzyki – o obiekcie

Wnętrza gmachu kryją cztery oddzielone od siebie akustycznie sale koncertowe oraz trzy mniejsze, przeznaczone na kameralne występy. Na ogromnej widowni największej Sali koncertowej może zasiąść jednocześnie 1800 osób. Oprócz sal koncertowych w obiekcie znajdują się sale prób, sale konferencyjne i biurowe, pomieszczenia wystawowe i restauracja.

 

Repertuar Narodowego Forum Muzyki obejmuje koncerty znakomitych artystów oraz ciekawe festiwale - Leo Festiwal, Akademia Muzyki Dawnej i inne. Usłyszeć tu można różne rodzaje muzyki - od klasycznej, poprzez jazz, po alternatywną i elektroniczną. W roku 2019 na scenie NFM wystąpili między innymi brytyjski wokalista i autor piosenek Bryan Ferry, krakowski bard Grzegorza Turnau czy kompozytor, producent i pianista Nils Frahm.

 

Narodowe Forum Muzyki Wrocław to zarówno jedna z najlepszych sal koncertowych w Europie, jak i wizytówka miasta, stworzona z myślą o mieszkańcach całego Dolnego Śląska. Doceniają ją najwięksi dyrygenci i muzycy, tacy jak pianista Lang Lang, czy skrzypek i dyrygent Nikolai Znaider.

 

W ramach działań Narodowego Forum Muzyki wyróżnić można projekty edukacyjne: Akademia Chóralna (Śpiewająca Polska, Śpiewający Wrocław oraz Polski Narodowy Chór Młodzieżowy), Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato, Filharmonia dla Młodych, Wyjazdowe Audycje Muzyczne, Singing Europe, Centrum Edukacyjne NFM i inne. Narodowe Forum Muzyki było również jedną z instytucji, które tworzyły program Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – koncerty

Co do tej pory wydarzyło się w Narodowym Forum Muzyki? Koncerty wielkich gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej zachwyciły publiczność. Na scenie pojawili się Lao Che, Patricia Kaas, Jack Savoretti, Wojtek Mazolewski Quintet, Apparat, Anna Maria Jopek. Odbył się tu również koncert Wodecki jazz ‘70 – dialogi, czyli powrót do lat 70. i niezwykłej, klimatycznej muzyki jazzowej, w podziwiać można było nowe oblicze Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie pojawiło się również wielu innych znakomitych muzyków jazzowych.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – koncerty 2022

A już niebawem – zupełnie nowe wydarzenia w Narodowym Forum Muzyki. Koncerty 2022, a wśród nich – rockowy zespół Yes, Krzysztof Zalewski, Matt Dusk Sings Sinatra, Pat Metheny, Gregory Porter, Jazz Band Młynarski Masecki,  Christian Löffler, Piwnica Pod Baranami, Grzegorz Turnau, Kuba Badach, Mariza i wiele innych!

 

Wielkim wydarzeniem w Narodowym Forum Muzyki będzie koncert Original Enigma Voices, na którym publiczność usłyszy największe hity zespołu w zupełnie nowych aranżacjach w projekcie Original Enigma Voices. Na scenie pojawią się Andru Donalds, Fox Lima, Angel X i wielu innych artystów. Muzycy wykonają utwory, takie jak m.in. Return to Innocence, Mea Culpa, Sadeness, Gravity of Love, Principles of Lust, The Rivers of Belief, 7 Lives, Many Faces, The Fall of Live of a Rebel Angel. Występ wzbogacony będzie niesamowitymi wizualizacjami oraz zmianami kostiumów artystów. Original Enigma Voices to wielowymiarowe show, które z pewnością przypadnie widzom do gustu. Bilety do Narodowego Forum Muzyki na to wydarzenie to jedyna gwarancja rezerwacji miejsca.

 

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Narodowe Forum Muzyki?

Narodowe Forum Muzyki znajduje się we Wrocławiu przy Placu Wolności 1.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Narodowym Forum Muzyki?

W Narodowym Forum Muzyki odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, m.in. koncerty Lao Che, Patricii Kaas, Jacka Savoretti, Wojtek Mazolewski Quintet, Apparat, Anny Marii Jopek i wiele innych.

 

  • Kiedy utworzone zostało Narodowe Forum Muzyki?

Narodowe Forum Muzyki utworzone zostało w 2014 roku.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Narodowe Forum Muzyki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Wolności 1
50-071 Wrocław

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/