Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska
Home Miejsce Fabryka Lloyda

Fabryka Lloyda

Bydgoszcz, Fordońska 156
Fabryka LloydaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Fabryka Lloyda to dom kultury, który wspiera inicjatywy biznesowe, eventowe oraz kulturalne. Jest miejscem dla mieszkańców Bydgoszczy, okolic, a także przyjezdnych. Obiekt łączy ludzi, zachęca do udziału w ciekawych wydarzeniach i poznawania lokalnej historii. Co dzieje się teraz w Fabryce Lloyda? Koncerty, wydarzenia tematyczne, spektakle, a także eventy okolicznościowe.

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy - informacje o obiekcie

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy została otwarta w 2020 roku, jednak miejsce to skrywa w swoich murach długą historię. Niegdyś znajdowała się tu hala produkcyjna stoczni – część zespołu obiektów Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej, od 1920 roku jednego z największych przedsiębiorstw żeglugi śródlądowej. Fabryka zajmowała się produkcją i remontem statków, kotłów parowych, stalowych konstrukcji, żurawi i łańcuchów holowniczych. To właśnie tu powstały znane barki – Lemar i Carmen.

 

W 2017 roku podjęto decyzję o renowacji zabytkowej części fabryki. Naprawiony został dach, elewacja, a następnie wnętrze obiektu, które przystosowano do organizacji różnych wydarzeń. Fabryka Lloyda zachowała pierwotny charakter budynku – dziś podziwiać można piękne, industrialne oblicze dawnej stoczni.

Fabryka Lloyda – wydarzenia

Dlaczego warto pojawić się w Fabryce Lloyda? Wydarzenia kulturalne, imprezy okolicznościowe, koncerty, spektakle z pewnością zadowolą fanów rozrywki w każdej postaci. Choć obiekt w aktualnej postaci funkcjonuje od 2020 roku, odbyło się tu kilka ciekawych eventów. Jednym z nich był Pandora Festiwal. Kto pojawił się wówczas w Fabryce Lloyda? Koncerty zagrali tu Luxtorpeda, Illusion, Black Star, SIQ i Projekt Pandora. Kolejną gwiazdą był Muniek Staszczyk z projektem Muniek i Przyjaciele, w którego skład wchodzi Cezariusz Kosman i Jan Pęczak. Zagrali m.in. utwory z płyty Muńka Syn miasta, a także kawałki zespołu T.Love. Fani hip-hopu również mogli być zadowoleni – świadczyła o tym liczba sprzedanych biletów. Fabryka Lloyda gościła donGURALesko, którego supportowali WMW - W Mieście Wychowani oraz MAIC Bandit.

Fabryka Lloyda koncerty i spektakle 2021

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy przygotowuje się do kolejnych wydarzeń w przyszłych miesiącach. Już niedługo pojawi się tu Peja/SlumsAttack/VNM, Anita Lipnicka, Baasch, Nocny Kochanek, Organek, Karaś/Rogucki, a także – w ramach trasy RapTour 2021 – Nizioł, Miły, OKI, Włodi/1988, ATZ i Kukon – raperzy młodego pokolenia. Wśród wydarzeń znajdzie się coś ciekawego dla miłośników stand-upu. Już niedługo w Fabryce Lloyda – spektakl komediowy Rafała Rutkowskiego Seks, drags i kredyty, o polskim show-biznesie, kryzysie wieku średniego i ojcostwie!

 

Jak zarezerwować miejsce na wybrane wydarzenie w Fabryce Lloyda? Bilet zapewnia wejście i możliwość spotkania z ulubioną gwiazdą na żywo!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Fabryka Lloyda?
Fabryka Lloyda znajduje się w Bydgoszczy, przy ulicy Fordońskiej 156, w dawnej Stoczni i Fabryce Maszyn.
Kiedy została wybudowana Fabryka Lloyda?
Fabryka Lloyda otwarta została latem 2020 roku, jednak z samym budynkiem wiąże się długoletnia historia. Wcześniej znajdowała się tu Stocznia i Fabryka Maszyn, wzniesiona w 1887 roku. W 2017 roku podjęto decyzję o odnowieniu zabytkowej części hali produkcyjnej i otwarciu multimedialnego centrum wydarzeń.
Jakie wydarzenia odbyły się w Fabryce Lloyda?
W Fabryce Lloyda miały miejsce koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pojawili się tu Muniek i Przyjaciele, Roksana Węgiel, donGURALesko i Kasia Lins. Wśród wydarzeń wymienić można również stand-up Piotrka Szumowskiego, Ewy Błachnio & Damiana Usewicza oraz Antoniego Syrka-Dąbrowskiego.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też