Fabryka Lloyda

Fabryka Lloyda

Fabryka Lloyda to dom kultury, który wspiera inicjatywy biznesowe, eventowe oraz kulturalne. Jest miejscem dla mieszkańców Bydgoszczy, okolic, a także przyjezdnych. Obiekt łączy ludzi, zachęca do udziału w ciekawych wydarzeniach i poznawania lokalnej historii. Co dzieje się teraz w Fabryce Lloyda? Koncerty, wydarzenia tematyczne, spektakle, a także eventy okolicznościowe.

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy - informacje o obiekcie

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy została otwarta w 2020 roku, jednak miejsce to skrywa w swoich murach długą historię. Niegdyś znajdowała się tu hala produkcyjna stoczni – część zespołu obiektów Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej, od 1920 roku jednego z największych przedsiębiorstw żeglugi śródlądowej. Fabryka zajmowała się produkcją i remontem statków, kotłów parowych, stalowych konstrukcji, żurawi i łańcuchów holowniczych. To właśnie tu powstały znane barki – Lemar i Carmen.

 

W 2017 roku podjęto decyzję o renowacji zabytkowej części fabryki. Naprawiony został dach, elewacja, a następnie wnętrze obiektu, które przystosowano do organizacji różnych wydarzeń. Fabryka Lloyda zachowała pierwotny charakter budynku – dziś podziwiać można piękne, industrialne oblicze dawnej stoczni.

Fabryka Lloyda – wydarzenia

Dlaczego warto pojawić się w Fabryce Lloyda? Wydarzenia kulturalne, imprezy okolicznościowe, koncerty, spektakle z pewnością zadowolą fanów rozrywki w każdej postaci. Choć obiekt w aktualnej postaci funkcjonuje od 2020 roku, odbyło się tu kilka ciekawych eventów. Jednym z nich był Pandora Festiwal. Kto pojawił się wówczas w Fabryce Lloyda? Koncerty zagrali tu Luxtorpeda, Illusion, Black Star, SIQ i Projekt Pandora. Kolejną gwiazdą był Muniek Staszczyk z projektem Muniek i Przyjaciele, w którego skład wchodzi Cezariusz Kosman i Jan Pęczak. Zagrali m.in. utwory z płyty Muńka Syn miasta, a także kawałki zespołu T.Love. Fani hip-hopu również mogli być zadowoleni – świadczyła o tym liczba sprzedanych biletów. Fabryka Lloyda gościła donGURALesko, którego supportowali WMW - W Mieście Wychowani oraz MAIC Bandit.

Fabryka Lloyda koncerty i spektakle 2021

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy przygotowuje się do kolejnych wydarzeń w przyszłych miesiącach. Już niedługo pojawi się tu Peja/SlumsAttack/VNM, Anita Lipnicka, Baasch, Nocny Kochanek, Organek, Karaś/Rogucki, a także – w ramach trasy RapTour 2021 – Nizioł, Miły, OKI, Włodi/1988, ATZ i Kukon – raperzy młodego pokolenia. Wśród wydarzeń znajdzie się coś ciekawego dla miłośników stand-upu. Już niedługo w Fabryce Lloyda – spektakl komediowy Rafała Rutkowskiego Seks, drags i kredyty, o polskim show-biznesie, kryzysie wieku średniego i ojcostwie!

 

Jak zarezerwować miejsce na wybrane wydarzenie w Fabryce Lloyda? Bilet zapewnia wejście i możliwość spotkania z ulubioną gwiazdą na żywo!

 

Często zadawane pytania dotyczące Fabryki Lloyda

Gdzie znajduje się Fabryka Lloyda?

Fabryka Lloyda znajduje się w Bydgoszczy, przy ulicy Fordońskiej 156, w dawnej Stoczni i Fabryce Maszyn.

 

Kiedy została wybudowana Fabryka Lloyda?

Fabryka Lloyda otwarta została latem 2020 roku, jednak z samym budynkiem wiąże się długoletnia historia. Wcześniej znajdowała się tu Stocznia i Fabryka Maszyn, wzniesiona w 1887 roku. W 2017 roku podjęto decyzję o odnowieniu zabytkowej części hali produkcyjnej i otwarciu multimedialnego centrum wydarzeń.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Fabryce Lloyda?

W Fabryce Lloyda miały miejsce koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pojawili się tu Muniek i Przyjaciele, Roksana Węgiel, donGURALesko i Kasia Lins. Wśród wydarzeń wymienić można również stand-up Piotrka Szumowskiego, Ewy Błachnio & Damiana Usewicza oraz Antoniego Syrka-Dąbrowskiego.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Fabryka Lloyda
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Fordońska 156
85-752 Bydgoszcz

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/