Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Teatr Polski w Bydgoszczy

Teatr Polski w Bydgoszczy

Bydgoszcz, al. Adama Mickiewicza 2
Sprawdź wydarzenia
Teatr Polski w BydgoszczyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Polski w Bydgoszczy to największy i cieszący się dużą popularnością obiekt, w którym odbywają się wydarzenia kulturalno-rozrywkowe dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Z teatrem współpracuje wielu znakomitych artystów i reżyserów, m.in. Artur Krajewski, Magdalena Łaska, Katarzyna Pawłowska czy Mirosław Guzowski. Bilety na spektakle i wydarzenia możesz nabyć wygodnie, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

Teatr Polski w Bydgoszczy – spektakle

Wojciech Faruga, obecny dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy zaznacza, że: "Teatr wydarza się, w moim przekonaniu, w dialogu między jego twórcami, a widzami. Właśnie w solidarności, jednych i drugich. Nie interesuje mnie teatr, który stawia na hermetyczne poszukiwania twórcze, sytuując w centrum artystę i jego wizję (…). Z drugiej strony nie interesuje mnie teatr, który "schlebia” łatwym gustom publiczności, przekładając się na marketingową "chwytliwość” czy medialną rozpoznawalność nad walory artystyczne".

Odwiedzając Teatr Polski w Bydgoszczy widzowie mogą mieć zatem pewność, że zostaną potraktowani z szacunkiem, a w repertuarze odnajdą wiele współczesnych, bliskich im tematów – nie uciekających się jednak do wywołania tanich skandali.

Na deskach teatru w Bydgoszczy w tym sezonie będzie można zobaczyć m.in.: Amerykę w reżyserii Julii Holewińskiej, Komediantkę w reżyserii Anity Sokołowskiej czy F***ing in Brussels w reżyserii Mikity Ilyinchyk.

Gdzie jeszcze można zobaczyć repertuar Teatru Polskiego w Bydgoszczy? Wydarzenia kulturalne i konkursy w innych miastach w Polsce i na świecie to okazja by oglądać aktorów związanych na co dzień z Bydgoszczą. W sezonie 2019/2020 artyści występowali w New National Theatre w Tokio, aktorzy kilkukrotnie pojawili się również na deskach teatru w Szczecinie, Krakowie, Kaliszu oraz Gdańsku.

Teatr Polski w Bydgoszczy – bilety na wydarzenia

Chcesz wybrać się na spektakl organizowany w Teatrze Polskim w Bydgoszczy? Bilety na wszystkie wydarzenia możesz wygodnie kupić za pośrednictwem portalu eBilet.pl. Zapewniamy bezpieczeństwo transakcji i wymagamy od kupujących podania jedynie niezbędnych danych osobowych.

Warto podkreślić, że wejściówek nie trzeba drukować. Przed spektaklem wystarczy pokazać obsłudze bilet na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym. Już dziś zaplanuj wizytę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i zapewnij sobie oraz bliskim niezapomniane przeżycia związane z kontaktem ze sztuką najwyższych lotów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Polski w Bydgoszczy?
Teatr Polski w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy Mickiewicza 2 w Bydgoszczy w pobliżu Parku Jana Kochanowskiego.
Jakie wydarzenia odbywają się w Teatr Polski w Bydgoszczy?
W Teatrze Polskim w Bydgoszczy dotychczas odbyło się wiele spektakli w reżyserii takich twórców jak: Ula Kijak, Anna Smolar, Michał Buszewicz, Justyna Sobczyk, Wojciech Faruga, Paweł Łysak i wielu innych. Widzowie mogli obcować zarówno z najbardziej klasycznymi dziełami jak "Dziady", "Trędowata" czy "Kopciuszek", jak i nieco bardziej nowatorskimi przedstawieniami, np. "Take It or Make It", czyli spektaklu-społecznej choreografii, powstałej na podstawie score'u do film "Schenec-Tedy" w reżyserii Heinza Emigholza.
Kiedy został otworzony Teatr Polski w Bydgoszczy?
Teatr Polski w Bydgoszczy został utworzony w 1820 roku i funkcjonował wówczas jako Teatr Miejski. Po II wojnie światowej budynek uległ poważnym zniszczeniom. W 1949 roku odnowiono budynek Teatru, zgodnie z projektem Alfonsa Licznerskiego. 28 czerwca 2000, decyzją władz miejskich, Teatr Polski w Bydgoszczy zyskał imię Hieronima Konieczki – aktora teatralnego, reżysera, a także animatora kultury, związanego z miastem.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też