Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski

Mikołaj RoznerskiSzczegółyOpisWydarzeniaMikołaj Roznerski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
06.12.1983
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
aktor, prezenter telewizyjny
social media:

Opis

Mikołaj Roznerski to polski aktor telewizyjny i filmowy oraz prezenter. Urodził się we Wrocławiu w 1983 roku. Razem z reżyserem teatralnym Sebastianem Majewskim założyli teatr offowy „Scena Witkacego”. Tworzyli ją pełni pasji ludzie tworzący autorskie spektakle, które grali w nietypowych miejscach takich jak opuszczony szpital, stare fabryki czy budynku po dawnym kinie.

 

Ukończył filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Lalkarskim oraz skończył studia na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze.

Mikołaj Roznerski spektakle

Pierwszy raz na deskach teatru pojawił się w 2007 roku. Był to Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie grał w kilkunastu spektaklach. Występował tam do 2011 roku. Można było go zobaczyć m.in. w spektaklu Widnokrąg, w którym wcielił się w postać Piotra. Za tą rolę otrzymał nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut sezonu 2008/2009.

 

W 2011 roku przeniósł się do Warszawy. Rozpoczął tam współpracę z Teatrem na Woli, Sceną Prezentacje i Teatrem Polskim. Obecnie można go zobaczyć w spektaklu „Piękna Lucynda”, w którym gra u boku Adriany Kalskiej w Teatrze 6. piętro.

 

Dostał też propozycje zagrania w serialu „M jak miłość” oraz innych produkcjach takich jak „Pierwsza miłość”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe” czy „Na wspólnej”. Występował też na dużym ekranie m.in. w filmie Roberta Wichrowskiego „Karuzela”, gdzie zagrał jedna z głównych ról.

 

Zobacz też: Bartłomiej Topa, Marcin Mroczek, Kamil Kula, Tomasz Karolak, Magdalena Waligórska, Artur Barciś, Jan Frycz, Piotr Zelt, Agata Kulesza, Adriana Kalska, Magdalena Margulewicz, Piotr Cyrwus, Anna Iberszer, Andrzej Popiel, Mieczysław Morański, Dariusz Chojnacki, Marcin Borchardt, Jarosław Gajewski, Izabela Kuna, Jan Peszek,

 

Wydarzenia

Mikołaj Roznerski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mikołaj Roznerski?

Miejscowości, w których Mikołaj Roznerski wystąpi w najbliższym czasie: Częstochowa, Olsztyn, Łódź, Toruń, Kraków, Warszawa, Tychy.

Fani lubią też

Zobacz też