Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego

Warszawa, Poniatowskiego 1
PGE Narodowy im. Kazimierza GórskiegoDane obiektuOpisWydarzeniaNajczęściej zadawane pytaniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Dane obiektu

maksymalna pojemność obiektu:
ponad 80 000 (koncerty), 58 274 (mecze)
parking:
1 765 miejsc
typy wydarzeń:
wydarzenia biznesowe, wydarzenia sportowe, wydarzenia rodzinne, koncerty
social media:

Opis

PGE Narodowy to jedna z najpopularniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie i największy stadion w Polsce – podczas meczów obiekt na swoich trybunach może pomieścić ponad 58 tysięcy gości, zaś podczas koncertów, dzięki dodatkowemu wykorzystaniu płyty boiska – ponad 80 tysięcy fanów. Pod względem frekwencji rekordowym wydarzeniem był współorganizowany przez PGE Narodowy koncert Dawida Podsiadły w 2023 roku. Artysta zagrał na arenie na obrotowej scenie 360 stopni, a jego występ obejrzało właśnie ponad 80 tysięcy gości.

 

Stadion, wybudowany przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012, organizowanymi wspólnie przez Polskę i Ukrainę, posiada najwyższą klasę rozgrywkową „UEFA Elite Stadiums”. Sercem obiektu jest wielofunkcyjna płyta, na której przed meczami pojawia się murawa, zaś podczas występów światowych gwiazd, fanów muzyki zaskakują najbardziej spektakularne sceny koncertowe.

 

Cechą charakterystyczną obiektu jest możliwość całkowitej zmiany aranżacji powierzchni płyty głównej, która wynosi aż 12 500 mkw. Zdolność areny do błyskawicznej metamorfozy umożliwiła w 2023 roku organizację rekordowej liczby 6 różnorodnych imprez w przeciągu zaledwie 30 dni przy zupełnie różnych set-upach płyty boiska – XTB KSW Colosseum II, mecz towarzyski Polska-Niemcy, koncert zespołu Red Hot Chili Peppers, dwa występy Beyoncé oraz debiut w Warszawie brytyjskiego muzyka Harry’ego Stylesa.

Jedno miejsce, setki koncertów, spektakularne wydarzenia sportowe, tysiące różnorodnych wydarzeń biznesowych

PGE Narodowy na przestrzeni ostatnich lat gościł kilkaset spektakularnych wydarzeń muzycznych i sportowych. Stadion odwiedziły największe gwiazdy światowego formatu jak m.in. Paul McCartney z The Beatles, Roger Waters z zespołu Pink Floyd, AC/DC, Rihanna, The Rolling Stones, Phil Collins, Guns N’ Roses, Bon Jovi, Andrea Bocelli, Rammstein, Sting, Metallica, Harry Styles, The Weeknd, Imagine Dragons czy Red Hot Chili Peppers. Więcej niż jeden raz na arenie zagościli m.in. P!nk, Ed Sheeran, Beyoncé czy zespoły Coldplay oraz Depeche Mode. W 2023 roku na obiekcie po raz pierwszy w historii samodzielnie wystąpiło dwóch polskich artystów – Sanah oraz Dawid Podsiadło.

 

Arena tętni życiem również za sprawą najbardziej widowiskowych wydarzeń sportowych. Do jednej z najbardziej imponujących aranżacji płyty należało przemienienie jej w ogromny basen, co miało miejsce podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu w 2014 roku, który zorganizowano w ramach prestiżowego cyklu PWA World Tour. Największa organizacja MMA w Europie dwukrotnie wybrała właśnie PGE Narodowy jako miejsce, w którym w 2017 i 2023 roku odbyły się największe gale KSW. Od 2015 roku na obiekcie odbywają się również Indywidualne Mistrzostwa Świata w żużlu, które na stałe wpisały się już w kalendarz PGE Narodowego.

 

We wrześniu 2023 roku na największym stadionie w Polsce po raz pierwszy odbyły się także zawody Drift Masters European Championship. Na płycie areny przygotowana została specjalna asfaltowa nawierzchnia, a przy budowie toru pracowało m.in. osiem walców, dwie koparki oraz dziesiątki wywrotek wożących materiały! To właśnie za sprawą tego wydarzenia na PGE Narodowym pobito światowy rekord publiczności podczas driftingowych zmagań. Główne zawody obejrzało blisko 55 tysięcy widzów.

 

PGE Narodowy to jednak nie tylko wymarzone miejsce do organizacji największych wydarzeń sportowych czy koncertów światowych gwiazd, ale również wielofunkcyjna arena dysponująca ponad 50 000 mkw. powierzchni  biznesowej oraz wieloma niestandardowymi pomieszczeniami. To właśnie w przestrzeniach PGE Narodowego w 2022 roku odbyła się Międzynarodowa Konferencja Darczyńców na rzecz Ukrainy, w której udział wzięli m.in. szefowie państw i rządów oraz instytucje finansowe i międzynarodowe organizacje humanitarne. Na największym stadionie w Polsce odbywają się również takie wydarzenia jak Audio Video Show - jedne z większych targów sprzętu audio-video, Targi Książek i Mediów VIVELO, a także targi pracy i praktyk, gier planszowych czy roślin oraz różnorodne wystawy,
takie jak na przykład Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo, Ikony Motoryzacji czy Wielka Fabryka Elfów.

 

Nie należy również zapominać o terenach zewnętrznych obiektu, na których na co dzień odbywają się różnorodne wydarzenia z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także imprezy takie jak koncerty w ramach cyklu Letnie Brzmienia, festiwale food trucków oraz rodzinne pikniki sportowe, wojskowe czy naukowe.

Wydarzenia

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie znajduje się PGE Narodowy i jak tam dojadę?
PGE Narodowy jest położony przy alejach Ks. Poniatowskiego i Zielenieckiej oraz ulicach Ryszarda Siwca i Wybrzeże Szczecińskie. Na stadion można dojechać w wygodny i szybki sposób każdym środkiem transportu – samochodem, autobusem, tramwajem, kolejką, a także warszawskim rowerem publicznym Veturilo. Szczegóły dotyczące parkingu są dostępne na stronie obiektu w zakładce "parking”.
Jak działa parking na PGE Narodowym?
Przy PGE Narodowym znajduje się zarówno duży parking zewnętrzny na błoniach obiektu, jak i parking podziemny. Zasady ich funkcjonowania zmieniają się w zależności od tego, czy w danym dniu na arenie odbywa się impreza masowa. Przed każdym wydarzeniem całostadionowym, na oficjalnej stronie internetowej obiektu, publikowany jest informator zawierający informacje dotyczące godzin funkcjonowania parkingów, wjazdów i wyjazdów, a także możliwości zakupu biletów online lub informacji, czy zakup biletu będzie możliwy także na miejscu. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania parkingów można znaleźć na stronie obiektu w zakładce „parking”.
Do której bramy powinienem udać się kierując się na wydarzenie?
Bramy, do których należy udać się wybierając się na wydarzenie na PGE Narodowym określone są na zakupionym bilecie. Zapraszamy także do zapoznania się z planami stadionu oraz z interaktywną mapą areny, które są dostępne na stronie obiektu w zakładce „o stadionie” oraz „interaktywna mapa areny”.
Jak mogę zakupić bilet VIP/ wynająć lożę na dane wydarzenie?
Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą VIP i spędzić wyjątkowy czas na arenie w jednej z ponad 60 prestiżowych lóż VIP PGE Narodowego z najlepszym widokiem na płytę, cateringiem i prywatną obsługą kelnerską, skontaktuj się bezpośrednio z ekspertami z zespołu VIP Hospitality PGE Narodowego, którzy przedstawią Ci szczegółową ofertę oraz odpowiedzą na wszystkie pytania: tel. +48 22 295 91 00 lub skybox@pgenarodowy.pl

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też