Newsletter
Home Miejsce PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego

Warszawa, Poniatowskiego 1
PGE Narodowy im. Kazimierza GórskiegoDane obiektuOpisWydarzeniaNajczęściej zadawane pytaniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Dane obiektu

maksymalna pojemność obiektu:
72 900 (koncerty), 58 580 (mecze)
parking:
1 765 miejsc
typy wydarzeń:
wydarzenia biznesowe, koncerty, wydarzenia rodzinne, wydarzenia motoryzacyjne, mecze
social media:

Opis

PGE Narodowy to jedna z najpopularniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie i największy stadion w Polsce - obiekt na swoich trybunach może pomieścić ponad 58 tysięcy gości. Pod względem frekwencji rekordowymi wydarzeniami były koncerty Eda Sheerana w 2022 roku. To właśnie wtedy, w przeciągu zaledwie dwóch dni, na PGE Narodowym pojawiło się około 150 tysięcy osób.

Stadion, wybudowany przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012, organizowanymi wspólnie przez Polskę i Ukrainę, posiada czwartą, najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Podczas mistrzostw rozegrane zostały tu trzy mecze grupowe. PGE Narodowy powszechnie nazywany jest Biało-Czerwoną Twierdzą i Domem Reprezentacji Polski, gdyż to właśnie tutaj nasza kadra, w roli gospodarza, przez ponad 7 lat, nie przegrała ani jednego meczu. Arena jest także miejscem rozgrywania finałów Pucharu Polski.

Jedno miejsce, dziesięć lat, setki koncertów, tysiące różnorodnych wydarzeń biznesowych

W 2022 roku obiekt świętował 10-lecie swojej działalności. W czasie tej dekady, podczas tysięcy wydarzeń, arena przechodziła spektakularne metamorfozy. Cechą charakterystyczną obiektu jest możliwość całkowitej zmiany aranżacji powierzchni płyty głównej, która wynosi aż 12 500 m2.

W ciągu 10 lat na PGE Narodowym wystąpiły światowe gwiazdy reprezentujące najróżniejsze gatunki muzyczne – Paul McCartney z The Beatles, Roger Waters z zespołu Pink Floyd, AC/DC, Violetta, Rihanna, The Rolling Stones, Phill Collins, Guns N’ Roses, Beyonce, Bon Jovi, Pink, Andrea Bocelli, Rammstein, Sting czy też zespół Metallica. Więcej niż jeden raz na arenie zagościł zespół Coldplay, Depeche Mode czy wspomniany już wyżej Ed Sheeran. PGE Narodowy był także współorganizatorem pamiętnego koncertu Dawida Podsiadły i Taco Hemingwaya w 2019 roku.

Nie tylko muzyczna i piłkarska strona areny świadczą o jej wielofunkcyjności i wyróżniają ją na tle innych tego typu obiektów w Polsce. Płyta stadionu była miejscem, na którym odbyło się sześć edycji żużlowego turnieju Grand Prix; kilkukrotnie przystosowywana była także do rozgrywek futbolu amerykańskiego, a w ramach LOTTO Warszawskich Memoriałów Kamili Skolimowskiej na płycie areny odbyły się mityngi lekkoatletyczne. PGE Narodowy zamienił się także w wielki tor wyścigowy, gdy zawitały tutaj spektakle motoryzacyjne Top Gear Live VERVA Street Racing.

Największa organizacja MMA w Europie wybrała właśnie PGE Narodowy, jako miejsce, w którym odbyła się 39. gala walk KSW Colosseum. Do jednej z najbardziej imponujących aranżacji płyty należało przemienienie jej w ogromny basen podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu w 2014 roku, zorganizowanego w ramach prestiżowego cyklu PWA World Tour.

W sezonie zimowym, w ramach kilkumiesięcznego wydarzenia Zimowy Narodowy na płycie obiektu powstawały także lodowiska, a na jednym z sektorów trybun górka lodowa, która umożliwiała zjazd pontonem z wysokości.

PGE Narodowy może poszczycić się największym w Polsce centrum konferencyjno-kongresowym. Na potrzeby tego typu wydarzeń udostępniane jest Centrum Konferencyjne, które jest w stanie pomieścić 2 000 gości oraz Biznes Klub z Galerią o powierzchniach 3 200 m2, w których można zorganizować wydarzenia nawet dla 1 000 osób.

Na płycie obiektu odbywały się najważniejsze rozmowy w trakcie szczytu NATO czy COP-19 i to na niej prezentowano wystąpienia podczas posiedzenia Rady Gubernatorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W 2022 roku w przestrzeniach PGE Narodowego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Darczyńców na rzecz Ukrainy, w której udział wzięli m.in. szefowie państw i rządów, instytucje finansowe oraz międzynarodowe organizacje humanitarne. „Mniejsze” wydarzenia biznesowe wcale nie przyciągały na arenę „mniejszej” liczby gości. W przestrzeniach PGE Narodowego odbyło się kilka edycji Targów Książki i Targów Mody, jedne z większych Targów sprzętu audio-video, targów pracy i praktyk, gier planszowych, roślin i wiele, wiele innych… Nie należy zapomnieć także o terenach zewnętrznych stadionu , gdzie goszczono m.in. festiwal Letnie Brzmienia, festiwale food trucków czy też rodzinne pikniki sportowe, wojskowe czy naukowe.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
XTB KSW Colosseum 2

XTB KSW Colosseum 2

03.06.2023

Warszawa

Red Hot Chili Peppers 2023 Tour

Red Hot Chili Peppers 2023 Tour

21.06.2023

Warszawa

P!NK

P!NK

16.07.2023

Warszawa

Depeche Mode

Depeche Mode

02-04.08.2023

Kraków, Warszawa

The Weeknd

The Weeknd

09.08.2023

Warszawa

Imagine Dragons

Imagine Dragons

14.08.2023

Warszawa

Dawid Podsiadło na PGE Narodowym – 26.08.2023

Dawid Podsiadło na PGE Narodowym – 26.08.2023

26.08.2023

Warszawa

Drift Masters European Championship 2023 Grand Finale

Drift Masters European Championship 2023 Grand Finale

15-16.09.2023

Warszawa

Roztańczony PGE Narodowy

Roztańczony PGE Narodowy

30.09.2023

Warszawa

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie znajduje się PGE Narodowy i jak tam dojadę?
Stadion jest położony przy Al. Ks. Poniatowskiego i ulicach Zielenieckiej, Siwca oraz Wybrzeże Szczecińskie. Na PGE Narodowy można dojechać w wygodny i szybki sposób każdym środkiem transportu – samochodem, autobusem, tramwajem, kolejką, a także warszawskim rowerem publicznym Veturilo. Dojazd sprawdzisz tutaj.
Jak działa parking na PGE Narodowym?
Przy PGE Narodowym znajduje się zarówno duży parking zewnętrzny na błoniach obiektu, jak i płatny parking podziemny. Zasady jego funkcjonowania zmieniają się w zależności od tego, czy w danym dniu na arenie odbywa się impreza masowa. Przed każdym koncertem czy meczem na oficjalnej stronie internetowej obiektu publikowany jest informator zawierający informacje dotyczące godzin funkcjonowania parkingu, wjazdów i wyjazdów, a także możliwości zakupu biletów online bądź informacji czy zakup możliwy będzie także na miejscu. Więcej o parkingach PGE Narodowego tutaj.
Do której bramy powinienem udać się kierując się na wydarzenie?
Bramy, do których należy udać się wybierając się na wydarzenie na PGE Narodowym określone są na zakupionym bilecie. Zapraszamy także do zapoznania się z planami stadionu oraz z interaktywną mapą areny.
Jak mogę zakupić bilet VIP/wynająć lożę na dane wydarzenie?
Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą VIP i spędzić wyjątkowy czas na arenie w jednej z ponad 60 lóż vipowskich PGE Narodowego z najlepszym widokiem na płytę, cateringiem i prywatną obsługą kelnerską skontaktuj się bezpośrednio z działem VIP Hospitality PGE Narodowego, który przedstawiCi szczegółową ofertę oraz odpowie na wszystkie pytania: tel. +48 22 295 91 00 lub skybox@2012plus.pl.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn