Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince to tzw. duża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K120 i rozmiarze skoczni HS 134. Obiekt znajduje się na północnym stoku grzbietu Cienków na wysokości 630 m n.p.m. Znajdująca się w Wiśle skocznia to, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, jedna z dwóch tzw. dużych skoczni w Polsce. Obiekt może pomieścić do 8000 osób, zapewniając przy tym 1233 miejsc siedzących.

 

Od 8 stycznia 2013 roku rekordzistą obiektu jest Austriak Stefan Kraft, który uzyskał na niej odległość 139 m. Podczas organizowanych w ramach Pucharu Świata wydarzeń na podium najwięcej razy zameldował się Kamil Stoch, stając na nim pięciokrotnie (dwa razy na pierwszym i drugim, raz na trzecim miejscu).

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza – historia

Istniejąca obecnie Skocznia Narciarska im. Adama Małysza powstała w miejscu drewnianego obiektu, który został zbudowany w latach 1932-33 pod kierownictwem Rudolfa Kowali. Pierwszy rekord skoczni, ustanowiony przez Mieczysława Kozdrunia, nosił 41 metrów. 20 lat po oddaniu obiektu do użytku, skocznia została poddana modernizacji. Od 1958 roku obiekt stał się miejscem organizacji prestiżowych zawodów międzynarodowych, nazwanych Pucharem Beskidów.

 

Sportowe sukcesy Adama Małysza sprawiły, że w 2001 roku zdecydowano się na wyburzenie dotychczasowej skoczni K105 i wybudowaniu na jej miejsce nowej, K120. 9 stycznia 2013 roku Skocznia Narciarska im. Adama Małysza po raz pierwszy była miejscem zawodów z cyklu Pucharu Świata – od tamtej pory zawody na terenie obiektu odbywają się regularnie.

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza – wydarzenia sportowe 2022

Jakie wydarzenia będzie gościć Skocznia Narciarska im. Adama Małysza? Wydarzenia sportowe 2022 to organizowane w lipcu zawody w ramach Letniego Gran Prix oraz zimowy Puchar Świata, który odbędzie się w dniach 4-6 listopada. Chcesz na własne oczy zobaczyć zmagania najlepszych skoczków świata, którzy przybędą na Skocznię Narciarską im. Adama Małysza? Bilety oraz karnety na dwa dni zawodów oraz poprzedzające je kwalifikacje są już dostępne w sprzedaży internetowej.

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza – wydarzenia z minionych lat

Choć Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince kojarzy się przede wszystkim z zawodami z cyklu Pucharu Świata, warto podkreślić, że w miejscu tym odbywały się również wydarzenia kulturalne. W 2009 roku przy terenie skoczni wystąpił będący wówczas u szczytu popularności zespół Feel, który wykonał tam koncert promujący ówczesne najnowsze wydawnictwo zespołu, „Feel 2”.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Skocznia Narciarska im. Adama Małysza?
    Skocznia Narciarska im. Adama Małysza znajduje się w miejscowości Wisła, nad potokiem Malinka przy drodze wojewódzkiej nr 942. To liczące sobie około 11 tys. mieszkańców miasto znajduje się przy południowej granicy Polski, w niedalekiej odległości od Czech i Słowacji.

  • Kiedy została utworzona Skocznia Narciarska im. Adama Małysza?
    Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince to miejsce, w którym od 2013 roku cyklicznie odbywają się zawody w ramach zimowego Pucharu Świata. W miejscu tym organizowane są również zawody z cyklu letniego.

  • Kiedy zostało utworzone Multikino Szczecin?
    Pierwsza skocznia narciarska w Wiśle została zbudowana w 1933 roku. Obiekt ten funkcjonował aż do 2001 roku, a ostatnim rekordzistą obiektu był Wojciech Skupień (112,5 m). Prace nad budową nowego obiektu rozpoczęły się w 2004 r. i dobiegły końca w 2008 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

ul. Malinka 4
43-460 Wisła
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/