Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince

Opis
Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince to tzw. duża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K120 i rozmiarze skoczni HS 134. Obiekt znajduje się na północnym stoku grzbietu Cienków na wysokości 630 m n.p.m. Znajdująca się w Wiśle skocznia to, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, jedna z dwóch tzw. dużych skoczni w Polsce. Obiekt może pomieścić do 8000 osób, zapewniając przy tym 1233 miejsc siedzących.
Od 8 stycznia 2013 roku rekordzistą obiektu jest Austriak Stefan Kraft, który uzyskał na niej odległość 139 m. Podczas organizowanych w ramach Pucharu Świata wydarzeń na podium najwięcej razy zameldował się Kamil Stoch, stając na nim pięciokrotnie (dwa razy na pierwszym i drugim, raz na trzecim miejscu).
Skocznia Narciarska im. Adama Małysza – historia
Istniejąca obecnie Skocznia Narciarska im. Adama Małysza powstała w miejscu drewnianego obiektu, który został zbudowany w latach 1932-33 pod kierownictwem Rudolfa Kowali. Pierwszy rekord skoczni, ustanowiony przez Mieczysława Kozdrunia, nosił 41 metrów. 20 lat po oddaniu obiektu do użytku, skocznia została poddana modernizacji. Od 1958 roku obiekt stał się miejscem organizacji prestiżowych zawodów międzynarodowych, nazwanych Pucharem Beskidów.
Sportowe sukcesy Adama Małysza sprawiły, że w 2001 roku zdecydowano się na wyburzenie dotychczasowej skoczni K105 i wybudowaniu na jej miejsce nowej, K120. 9 stycznia 2013 roku Skocznia Narciarska im. Adama Małysza po raz pierwszy była miejscem zawodów z cyklu Pucharu Świata – od tamtej pory zawody na terenie obiektu odbywają się regularnie.
Skocznia Narciarska im. Adama Małysza – wydarzenia sportowe 2022
Jakie wydarzenia będzie gościć Skocznia Narciarska im. Adama Małysza? Wydarzenia sportowe 2022 to organizowane w lipcu zawody w ramach Letniego Gran Prix oraz zimowy Puchar Świata, który odbędzie się w dniach 4-6 listopada. Chcesz na własne oczy zobaczyć zmagania najlepszych skoczków świata, którzy przybędą na Skocznię Narciarską im. Adama Małysza? Bilety oraz karnety na dwa dni zawodów oraz poprzedzające je kwalifikacje są już dostępne w sprzedaży internetowej.
Skocznia Narciarska im. Adama Małysza – wydarzenia z minionych lat
Choć Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle-Malince kojarzy się przede wszystkim z zawodami z cyklu Pucharu Świata, warto podkreślić, że w miejscu tym odbywały się również wydarzenia kulturalne. W 2009 roku przy terenie skoczni wystąpił będący wówczas u szczytu popularności zespół Feel, który wykonał tam koncert promujący ówczesne najnowsze wydawnictwo zespołu, „Feel 2”.
Wydarzenia
FAQ
Obiekty w pobliżu
Fani lubią też

Scena 11 (Budynek Urzędu Dzielnicy Bielany)
Warszawa

Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku
Gdańsk

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
Warszawa

Opera Leśna
Sopot

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego
Warszawa

Tarczyński Arena Wrocław
Wrocław

Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Gdańsk

Hala COS Torwar
Warszawa

Progresja
Warszawa

TAURON Arena Kraków
Kraków

Hala Spodek
Katowice

Atlas Arena
Łódź

Tor Wyścigów Konnych Warszawa - Służewiec
Warszawa

Stadion Śląski
Chorzów

Mercy Brown Cocktails & Swing
Kraków

Amfiteatr Park Strzelecki
Nowy Sącz

NETTO Arena Szczecin
Szczecin

ERGO ARENA
Gdańsk/Sopot

Amfiteatr Kadzielnia
Kielce

Filharmonia Narodowa
Warszawa