Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Amfiteatr Kadzielnia

Amfiteatr Kadzielnia

Kielce, Legionów 1
Amfiteatr KadzielniaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Amfiteatr Kadzielnia zlokalizowany jest w południowej części wyrobiska Kadzielnia, w rezerwacie geologicznym, przy alei Legionów 1 w Kielcach. Obecnie stanowi miejsce organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle, występy kabaretów i inne.

Amfiteatr Kadzielnia – o obiekcie

Do pewnego czasu na miejscu Amfiteatru Kadzielnia znajdował się kamieniołom, gdzie do lat 60. XX wieku trwała eksploatacja, natomiast surowiec wydobywano stąd przez przeszło 200 lat. Jedną z części rekultywacji i zagospodarowania terenu było utworzenie amfiteatru oraz rezerwatu Kadzielnia. Obiekt powstał w 1971 roku i stanowi najważniejszy element zagospodarowania przestrzennego wyrobiska wapieni.

 

Amfiteatr Kadzielnia w późniejszym czasie przeszedł modernizację – przebudowano widownię, scenę, podscenia, wejścia, kasy, zamontowano toalety, zagospodarowano tereny zielone. W wyznaczonych miejscach stanęła mała architektura oraz sieć zasilająca. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych obiektów dla mieszkańców Kielc oraz okolic, gdzie odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

 

Amfiteatr Kadzielnia – wydarzenia

Wydarzenia w Amfiteatrze Kadzielnia przyciągają widzów, którzy kochają rozrywkę. Odbyło się tu wiele niesamowitych imprez muzycznych, pokazów i występów. Co do tej pory miało miejsce w Amfiteatrze Kadzielnia? Koncerty znanych gwiazd estrady, m.in. Beata i Bajm, Dawida Kwiatkowskiego, Thomasa Andersa i Modern Talking Band, Sylwii Grzeszczak, Andrzeja Piasecznego, Zakopower, Piersi, Maryli Rodowicz, Edyty Górniak, Agnieszka Chylińska i wiele innych.

 

W Amfiteatrze Kadzielnia odbywają się również festiwale muzyczne. Jednym z nich była impreza muzyczna Kielce Rockują, na której pojawiły się gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny. Publiczność porwali do zabawy artyści, tacy jak Nosowska, Atomic Rooster, Focus, Kult, Chris Farlowe & The Norman Beaker Band oraz Ten Years After. Bilety na koncerty sprzedały się błyskawicznie.

 

Kolejnym wydarzeniem w Amfiteatrze Kadzielnia był III Festiwal Muzyki Tanecznej, na którym zagrali m.in. Weekend, Boys, Ronnie Ferrari, Zenon Martyniuk, Piękni i Młodzi, Dr. Alban, Bayer Full, a także 2 Unlimited, After Party, Classic, Daj To Głośniej, Camasutra, ExtazyF.R. David, Fun Factory, MIG, Jorrgus oraz Power Play.

 

Amfiteatr Kadzielnia – wydarzenia 2022

Amfiteatr Kadzielnia – wydarzenia 2022 – co odbędzie się w najbliższym czasie? Koncerty znanych gwiazd estrady, m.in. T. Love i Tre Voci, a także znakomite festiwale muzyczne. Jednym z nich będzie Od Nowa!, czyli kilkugodzinną muzyczną podróż z doskonałym nagłośnieniem, efektami i niepowtarzalnym klimatem. Na scenie pojawią się m.in. Krzysztof Zalewski, Kaśka Sochacka, Ralph Kaminski, Smolik // Kev Fox. Bilety na wydarzenie to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w koncertach.

 

Już niebawem – Amfiteatr Kadzielnia – Koncert z Gwiazdami, czyli XIX edycja wydarzenia, organizowanego z misją pomocy dzieciom chorym onkologicznie. Publiczność będzie mogła usłyszeć najpopularniejsze kawałki artystów, takich jak Sarsa, Cleo czy Vito Bambino – tego nie można przegapić!

Niedługo odbędzie się również Kielecka Gala Disco Polo 2022, czyli coś dla fanów muzyki tanecznej. Wśród artystów, którzy wystąpią na scenie znajduje się Zenon Martyniuk, Daj To Głośniej, Szpilki, Czaro, Milano i wielu innych. Zapowiada się znakomita zabawa!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr Kadzielnia?
Amfiteatr Kadzielnia znajduje się w Kielcach, przy alei Legionów.
Jakie wydarzenia odbyły się w Amfiteatrze Kadzielnia?
W Amfiteatrze Kadzielnia odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. koncerty Thomasa Andersa i Modern Talking Band, Beata i Bajm, Dawida Kwiatkowskiego, Sylwii Grzeszczak, Piersi, Maryli Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Zakopower, Edyty Górniak, Agnieszki Chylińskiej i wiele innych.
Kiedy został utworzony Amfiteatr Kadzielnia?
Amfiteatr Kadzielnia utworzony został w 1971 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też