Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Lotnisko Radom - Sadków

Lotnisko Radom - Sadków

Radom, Lubelska 158
Lotnisko Radom - Sadków OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lotnisko Radom - Sadków jest portem lotniczym położonym w Radomiu, około 3 km od centrum miasta. Zostało zbudowane w latach 20. XX wieku jako baza wojskowa i przez wiele dekad służyło głównie celom obronnym.

Od 2014 roku lotnisko jest również otwarte dla ruchu cywilnego, oferując połączenia z trzema miastami: Gdańskiem, Pragą i Lwowem. Lotnisko ma jeden pas startowy o długości 2000 metrów i szerokości 45 metrów, który może obsługiwać samoloty o nośności PCN 59/R/B/W/T. Lotnisko Radom - Sadków stanowi ważny element infrastruktury transportowej regionu i przyczynia się do rozwoju gospodarczego i turystycznego miasta.

Lotnisko Radom - Sadków – wydarzenia specjalne

Lotnisko Radom - Sadków to nie tylko port lotniczy, ale także miejsce wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich były Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 – jeden z największych i najbardziej spektakularnych eventów lotniczych w Europie, który odbywa się co dwa lata na lotnisku Radom - Sadków. Wydarzenie trwało dwa dni i wzięły w nim udział ekipy ze Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Danii, Grecji i Czech. Podczas pokazów można było podziwiać samoloty wojskowe MIG-29, M-346 Bielik, F-16 Tiger Demo Team Poland, Belgian Air Force F-16 Solo, polski FA-50, Royal Danish Air Force RDAF. Kolejną atrakcją było nocne widowisko z użyciem flar na niebie w pobliżu Lotniska Radom - Sadków. Bilety na Air Show Radom można było zarezerwować przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl lub zakupić w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu.

Lotnisko Radom - Sadków – wydarzenia w czasie oczekiwania na lot

Do organizowanych na lotnisku Radom - Sadków wydarzeń zaliczają się również wystawy fotograficzne, historyczne i artystyczne, koncerty muzyki klasycznej i współczesnej, a także warsztaty i zabawy dla dzieci. Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziesz na stronie internetowej lotniska.

Lotnisko Radom - Sadków oferuje także możliwość zrobienia zakupów przed lub po podróży. W obiekcie znajdują się sklepy z odzieżą, kosmetykami, biżuterią, gadżetami i pamiątkami, a także punkty gastronomiczne oraz bankowe. Liczne lokale i atrakcje to gwarancja, że podczas oczekiwania na lot nie będziesz się nudzić.

Lotnisko Radom - Sadków – koncerty w Radomiu z okazji Air Show

Cyklicznie organizowane na Lotnisku Radom - Sadków wydarzenie Air Show to tradycja polskich Sił Powietrznych, związana ze świętem lotnictwa. Dlatego Międzynarodowe Pokazy Lotnicze są hucznie obchodzone w całym Radomiu. Z tej okazji organizatorzy planują wiele atrakcji, takich jak wystawy i koncerty najpopularniejszych artystów.

Podczas poprzednich edycji Air Show organizowanych przez Lotnisko Radom - Sadków, koncerty grali w tym miejscu zespół “renesans”, DJ C-BooL, DJ Adalbert, DJ Matush, DJ Maniana, DJ Jaro, Gospel Radom, Gospel Joy i wiele innych uznanych na muzycznej scenie grup artystycznych.

Lotnisko Radom - Sadków – bilety

Lotnisko Radom - Sadków to nowoczesny port lotniczy, który może obsłużyć nawet do 3 milionów pasażerów rocznie. Jest to jeden z powodów, dla których w obiekcie chętnie organizowane są wydarzenia rozrywkowe, pokazy i koncerty. W najbliższym czasie planujesz spędzić wolny czas na Lotnisku Radom - Sadków? Bilety na nadchodzące wydarzenia możesz zarezerwować już teraz online.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Lotnisko Radom - Sadków?
Lotnisko Radom - Sadków znajduje się około 3 km od centrum Radomia, przy ul. Lubelskiej 158.
Jakie wydarzenia odbywają na Lotnisku Radom - Sadków?
Wśród organizowanych na Lotnisku Radom - Sadków wydarzeń należy wyróżnić Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, koncerty i inne eventy rozrywkowe.
Kiedy zostało otworzone Lotnisko Radom - Sadków?
Wojskowe lotnisko Radom - Sadków zostało wybudowane w latach 20. XX wieku. W miejscu zabytkowego obiektu 27 kwietnia 2023 roku otworzono zmodernizowany, nowoczesny port lotniczy.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też