Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej

Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej

Łódź, Gabriela Narutowicza 20/22
Sala Koncertowa Filharmonii ŁódzkiejOpisWydarzeniaFAQWystępowaliFani lubią też

Opis

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina - obecna siedziba została zaprojektowana przez Romualda Loeglera i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Została oddana do użytku w 2004 roku. Budynek wykonany jest z betonu, drewna, szkła i kamienia, o łącznej powierzchni ponad  4 tys. m2, posiada dwie nowoczesne sale koncertowe, które mogą gościć ponad 750 słuchaczy. Sala koncertowa posiada 658 foteli, umieszczonych w 22 rzędach i 7 lożach. Estrada ma znakomitą akustykę i profesjonalne nagłośnienie. Ponadto na sali jest również opuszczany nad estradę ekran, profesjonalny rzutnik, stoliki konferencyjne ukryte w fotelach. Możliwe jest przeprowadzenie prezentacji komputerowych zarówno z reżyserki, jak i bezpośrednio z estrady.

Filharmonia posiada także Salę Kameralną, która jest w stanie pomieścić 100 słuchaczy. W jej bezpośrednim sąsiedztwie mieści się foyer oraz kawiarnia.

Filharmonia Łódzka – koncerty

Na scenie Filharmonii Łódzkiej występuje przede wszystkim Orkiestra Symfoniczna FŁ. Instytucja gości także zespoły z innych miast Polski czy wykonawców zagranicznych. Koncerty w Łodzi zagrały m.in. Shanghai Symphony Orchestra, Concerto Italiano i Deutsche Symphony Orchester Berlin. Bilety na wydarzenia dla miłośników muzyki klasycznej można nabyć stacjonarnie lub online.

 

Poza koncertami symfonicznymi Filharmonia Łódzka organizuje koncerty organowe, recitale fortepianowe oraz koncerty muzyki dawnej. Instytucja prowadzi też warsztaty muzyczne dla dzieci, retransmisje wydarzeń z nowojorskiej The Metropolitan Opera, a każdego roku w czasie wakacji zaprasza melomanów na Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.

 

Organizowane przez Filharmonię Łódzką koncerty często są spotkaniami z klasyką w odświeżonym wydaniu. Przykładem takiego wydarzenia może być Koncert Wiedeński z klasą i humorem. Wykonawcy zabrali słuchaczy w podróż do roztańczonego, pełnego magii i wzruszeń Wiednia. W sali koncertowej rozbrzmiewały piękne walce, arie i duety Johanna Straussa, Franca Lehara oraz Imre Kalmana.

 

Odbywające się w Filharmonii Łódzkiej wydarzenia to jednak nie tylko propozycje dla amatorów muzyki poważnej. W przestronnych wnętrzach obiektu organizowane są też przedstawienia kabaretowe, spektakle teatralne czy występy muzyków jazzowych. Koncerty w Łodzi zagrali m.in. Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau czy Stanisław Soyka. Publiczność zgromadzoną w filharmonijnych salach bawiły z kolei Grupa MoCarta i kabaret Ani Mru Mru. Bilety na odbywające się w Filharmonii Łódzkiej koncerty i spektakle można kupić wygodnie na stronie eBilet.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Łódzka?
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina mieści się w budynku przy ulicy Narutowicza 20/22 w Łodzi.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Łódzkiej?
Organizowane przez Filharmonię Łódzką wydarzenia to koncerty symfoniczne i jazzowe, koncerty muzyki kameralnej, retransmisje przedstawień, występy kabaretowe oraz spektakle teatralne. Na uwagę słuchaczy zasługują także Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” czy show Harlem Gospel Choir.
Kiedy utworzona została Filharmonia Łódzka?
Historia Filharmonii Łódzkiej rozpoczęła się w 17 lutego 1915 roku, gdy odbył się pierwszy koncert Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej – poprzednika obecnej filharmonicznej orkiestry. Jako instytucja kultury filharmonia w Łodzi została utworzona w 1949 roku, a jej obecną siedzibę zbudowaną według projektu Romualda Loeglera oddano do użytku w 2004 roku.

Występowali

Fani lubią też

Zobacz też