Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Śląski

Stadion Śląski

Chorzów, Katowicka 10
Stadion ŚląskiOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

 

Stadion Śląski mieści się przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie. Stadion Śląski został ponownie otwarty 1 października 2017 roku. Modernizacja zakończyła się oddaniem do użytku obiektu spełniającego najwyższe wymogi stawiane zarówno stadionom piłkarskim (kategoria 4 wg klasyfikacji UEFA), jak i stadionom lekkoatletycznym (kategoria I wg klasyfikacji IAAF).

Główny zakres robót obejmował zadaszenie trybun. W ramach modernizacji stadionu została również zbudowana nowa górna trybuna zachodnia, a na trybunie wschodniej powstały osobne dojścia do strefy VIP. Powierzchnia dachu z poliwęglanu mierzy ponad 43 tys. m².

Aktualna pojemność obiektu to 54 378 miejsc siedzących. Pojemność stadionu w przypadku koncertów z wykorzystaniem murawy i bieżni lekkoatletycznej sięga nawet 85 000 widzów.

Stadion wzbogacił się o:

• 25 lóż VIP z miejscami do siedzenia dla 384 osób,

• 1777 miejsc biznesowych oraz do 842 stanowisk dla mediów,

• 106 miejsc dla osób niepełnosprawnych,

• 38 punktów gastronomicznych ze 140 stanowiskami,

• dodatkowe powierzchnie cateringowe,

• nowy system nagłośnienia i oświetlenia.

Stadion Śląski gościł imprezy od 22 lipca 1956 roku. Określany mekką polskiego futbolu, w której reprezentacja Polski zagrała 56 oficjalnych spotkań. Przez wiele lat funkcjonował, jako narodowy obiekt dla polskiego piłkarstwa. Polska reprezentacja trzykrotnie wywalczyła tutaj awans do finałów mistrzostw świata w latach 1977, 1985 i 2001, raz w 2007 roku do finałów mistrzostw Europy. Ponadto rozegrano na nim 10 finałów piłkarskiego Pucharu Polski,

Sześciokrotnie na bieżni stadionu finiszowali kolarze uczestniczący w Wyścigach Pokoju. Aż siedem razy odbywały się na Stadionie Śląskim światowe finały indywidualne, drużynowe i w konkurencji par w jeździe na żużlu. W latach 2002-2003 organizowane były na unowocześnionym obiekcie zawody z cyklu Grand Prix Europy. W latach 50-tych i 60-tych niezwykle popularne były międzypaństwowe mecze lekkoatletyczne.

W latach 90-tych, a przede wszystkim w pierwszej dekadzie XXI wieku, Stadion Śląski stał się najpopularniejszym miejscem organizacji koncertów światowych gwiazd muzyki w Polsce. W 1991 roku na stadionie wystąpił zespół AC/DC, w 1998 grupa The Rolling Stones. Na przestrzeni lat 2004-2009 żaden inny obiekt w kraju nie gościł tyle znamienitych gwiazd muzyki. U2, Metallica, Genesis, The Police, Iron Maiden, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Pearl Jam zagrały tutaj niezapomniane koncerty.

Stadion Śląski dziś to:

- największa w Polsce arena lekkoatletyczna,

- największa i najlepsza otwarta scena muzyczna w Polsce,

- nowoczesna arena piłkarska,

- niepowtarzalna lokalizacja na terenie największego parku w Europie.

Operatorem stadionu jest Stadion Śląski Sp. z o.o.

Stadion Śląski koncerty. Bilety Stadion Śląski. Wydarzenia Stadion Śląski. Stadion Śląski  bilety.

 

 

 

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też