Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Opera Leśna

Opera Leśna

Sopot, Moniuszki 12
Opera LeśnaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Opera Leśna w Sopocie to legendarne miejsce na rozrywkowej mapie Polski. Leśny amfiteatr, położony na obszarze 4 hektarów na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich, został wybudowany i oddany do użytku w 1909 roku. Już w pierwszym roku działalności Opera Leśna zaczęła odnosić ogromne sukcesy i stała się dla ówczesnych mieszkańców Trójmiasta na tyle ważnym obiektem, że prezentowano w niej jedynie utwory najważniejszego wówczas niemieckiego kompozytora, Richarda Wagnera.

Po 100 latach użytkowania obiekt został poddany gruntownej renowacji. Trybuny są obecnie w stanie pomieścić ponad 5 tysięcy widzów (miejsca siedzące).

Opera Leśna – koncerty

Dzięki malowniczej lokalizacji i świetnej akustyce sceny amfiteatru Opera Leśna Sopot od lat jest miejscem organizacji wielu koncertów muzycznych wybitnych artystów rodzimych i zagranicznych: Lionel Richie, Paul Anka, Animals, Elton John, Whitney Houston i wielu innych. Najbardziej jednak kojarzona jest z corocznym wydarzeniem muzycznym Sopot Festival (początkowo był to Międzynarodowy Festiwal Piosenki), odbywającym się nieprzerwanie od 1960 roku. To właśnie w ramach tego festiwal na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpili m.in. Boney M., Charles Aznavour czy Demis Roussos.

Opera Leśna – koncerty 2022

W nadchodzącym roku w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się wiele koncertów, w czasie których na scenie wystąpią największe gwiazdy muzyki. Chcesz zobaczyć i usłyszeć je na żywo?

Opera Leśna – Koncerty 2022:

Queen Symfonicznie – nieśmiertelną muzykę zespołu Queen w aranżacjach symfonicznych wykonują orkiestra i chór Alla Vienna, prezentując utwory w ponad dwugodzinnych spektaklu;

Robert Plant & Alison Krauss – lider legendarnego Led Zeppelin wystąpi na wspólnym koncercie z wokalistką Alison Krauss;

Rock The Opera – widzowie będą mogli usłyszeć operowe interpretacje rockowych klasyków;

Sławek Uniatowski „Love Story” – wokalista zaprezentuje m.in. Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert czy Franka Sinatry;

Pat Metheny „Side Eye” – gratka dla fanów muzyki jazzowej;

Królowie Disco – zabawa przy klasycznych hitach muzyki disco i disco-polo.

Opera Leśna – bilety na najnowsze wydarzenia dostępne w serwisie eBilet.pl. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego koncertu, który może Cię zainteresować, ustaw Fan Alert dla miejsca Opera Leśna w Sopocie. Wówczas dostaniesz mailowe powiadomienie o każdym evencie na scenie Opery Leśnej, na który bilet będziesz móc kupić na naszej platformie.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Opera Leśna?
Opera Leśna usytuowana jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na terenie kompleksu Lasów Oliwskich. Adres obiektu to ul. Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot.
Jakie wydarzenia odbyły się w Operze Leśnej?
W przedwojennej historii Opery Leśnej szczególne miejsce zajmowały cykliczne Festiwale Wagnerowskie. Najnowsze historia tego obiektu to natomiast Międzynarodowy Festiwal Piosenki, znany obecnie jako Sopot Festival. Prawdopodobnie nie ma w Polsce drugiego takiego obiektu, który gościłby na swojej scenie tyle światowych gwiazd muzyki, ile Opera Leśna – koncert zagrał tu m.in. Elton John, Boney M. czy Whitney Houston.
Kiedy utworzona została Opera Leśna?
Opera Leśna powstała z inicjatywy Paula Walthera-Schäffera, kapelmistrza Teatru Wielkiego w Gdańsku przy targu Węglowym. Podczas spaceru natknął się na otoczoną zboczami polanę, charakteryzującą się znakomitymi warunkami akustycznymi. Budowa obiektu rozpoczęła się zakończyła tego samego roku. Opera Leśna była jedną z tych inwestycji, dzięki której Sopot stał się kurortem o światowym standardzie.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też