Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Miejsce Opera Leśna

Opera Leśna

Sopot, Moniuszki 12
Opera LeśnaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Opera Leśna w Sopocie to legendarne miejsce na rozrywkowej mapie Polski. Leśny amfiteatr, położony na obszarze 4 hektarów na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich, został wybudowany i oddany do użytku w 1909 roku. Już w pierwszym roku działalności Opera Leśna zaczęła odnosić ogromne sukcesy i stała się dla ówczesnych mieszkańców Trójmiasta na tyle ważnym obiektem, że prezentowano w niej jedynie utwory najważniejszego wówczas niemieckiego kompozytora, Richarda Wagnera.

Po 100 latach użytkowania obiekt został poddany gruntownej renowacji. Trybuny są obecnie w stanie pomieścić ponad 5 tysięcy widzów (miejsca siedzące).

Opera Leśna – koncerty

Dzięki malowniczej lokalizacji i świetnej akustyce sceny amfiteatru Opera Leśna Sopot od lat jest miejscem organizacji wielu koncertów muzycznych wybitnych artystów rodzimych i zagranicznych: Lionel Richie, Paul Anka, Animals, Elton John, Whitney Houston i wielu innych. Najbardziej jednak kojarzona jest z corocznym wydarzeniem muzycznym Sopot Festival (początkowo był to Międzynarodowy Festiwal Piosenki), odbywającym się nieprzerwanie od 1960 roku. To właśnie w ramach tego festiwal na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpili m.in. Boney M., Charles Aznavour czy Demis Roussos.

Opera Leśna – koncerty 2022

W nadchodzącym roku w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się wiele koncertów, w czasie których na scenie wystąpią największe gwiazdy muzyki. Chcesz zobaczyć i usłyszeć je na żywo?

Opera Leśna – Koncerty 2022:

Queen Symfonicznie – nieśmiertelną muzykę zespołu Queen w aranżacjach symfonicznych wykonują orkiestra i chór Alla Vienna, prezentując utwory w ponad dwugodzinnych spektaklu;

Robert Plant & Alison Krauss – lider legendarnego Led Zeppelin wystąpi na wspólnym koncercie z wokalistką Alison Krauss;

Rock The Opera – widzowie będą mogli usłyszeć operowe interpretacje rockowych klasyków;

Sławek Uniatowski „Love Story” – wokalista zaprezentuje m.in. Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert czy Franka Sinatry;

Pat Metheny „Side Eye” – gratka dla fanów muzyki jazzowej;

Królowie Disco – zabawa przy klasycznych hitach muzyki disco i disco-polo.

Opera Leśna – bilety na najnowsze wydarzenia dostępne w serwisie eBilet.pl. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego koncertu, który może Cię zainteresować, ustaw Fan Alert dla miejsca Opera Leśna w Sopocie. Wówczas dostaniesz mailowe powiadomienie o każdym evencie na scenie Opery Leśnej, na który bilet będziesz móc kupić na naszej platformie.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Opera Leśna?
Opera Leśna usytuowana jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na terenie kompleksu Lasów Oliwskich. Adres obiektu to ul. Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot.
Jakie wydarzenia odbyły się w Operze Leśnej?
W przedwojennej historii Opery Leśnej szczególne miejsce zajmowały cykliczne Festiwale Wagnerowskie. Najnowsze historia tego obiektu to natomiast Międzynarodowy Festiwal Piosenki, znany obecnie jako Sopot Festival. Prawdopodobnie nie ma w Polsce drugiego takiego obiektu, który gościłby na swojej scenie tyle światowych gwiazd muzyki, ile Opera Leśna – koncert zagrał tu m.in. Elton John, Boney M. czy Whitney Houston.
Kiedy utworzona została Opera Leśna?
Opera Leśna powstała z inicjatywy Paula Walthera-Schäffera, kapelmistrza Teatru Wielkiego w Gdańsku przy targu Węglowym. Podczas spaceru natknął się na otoczoną zboczami polanę, charakteryzującą się znakomitymi warunkami akustycznymi. Budowa obiektu rozpoczęła się zakończyła tego samego roku. Opera Leśna była jedną z tych inwestycji, dzięki której Sopot stał się kurortem o światowym standardzie.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też