Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy

Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy

Bydgoszcz, Sportowa 2
Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy OpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy to stadion żużlowy i piłkarski w oddany do użytku w 1924 roku. Obiekt był wiele razy modernizowany. Jest własnością miasta Bydgoszczy, a jego zarządcą jest ŻKS Polonia Bydgoszcz.

Historia Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy

Historia Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego sięga lat 20 ubiegłego wieku, kiedy to powstał obiekt przygotowany pod zmagania piłkarskie oraz lekkoatletyczne. W latach 30 rozpoczęto budowę toru żużlowego poprzez poszerzenie bieżni z 4 do 6 torów wyścigowych.

 

Od 1998 roku rozgrywano tu rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu, a także najważniejsze imprezy rangi mistrzowskiej, takie jak Indywidualne Mistrzostwa Polski czy otwierające sezon żużlowy "Kryterium Asów".

Modernizacja Stadionu w Bydgoszczy

W 2017 roku rozpoczęła się modernizacja stadionu, który zakładał przybliżenie trybun do band okalających tor. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu mieszkańców Bydgoszczy speedway'em, na stadionie wybudowano trybunę, pod którą mieszczą się nowoczesne biura oraz specjalnie przygotowany park maszyn dla żużlowców, który spełnia wymogi PGE Ekstraligi (najwyższy poziom rozgrywek żużlowych w Polsce). Rozwój infrastruktury oraz zainteresowanie kibiców sprawiły, że latem 2020 roku, na stadionie w Bydgoszczy odbyła się druga runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu oraz mecz reprezentacji narodowych, Polska - Rosja.

 

Na stadionie miejscowego klubu, Abramczyk Polonii może przebywać ok. 11 000 widzów. Sprzyjający ściganiu tor ma długość 348 metrów, a jego rekordzistą jest Rosjanin, Emil Sayfutdinov, który czter okrążenia owalu pokonał w 59,64 sekund.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też