Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Opole, Krakowska 24
Filharmonia Opolska im. Józefa ElsneraOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera to państwowa instytucja kulturalna, zlokalizowana w Opolu, przy ul. Krakowskiej 24. Założona została w 1952 roku i wówczas znana była pod nazwą Opolska Orkiestra Symfoniczna. W ciągu całej swojej działalności Filharmonia Opolska gościła wielu dyrygentów, kompozytorów i solistów światowej sławy.

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera – o obiekcie

Budynek Filharmonii Opolskiej to jeden z najbardziej okazałych obiektów kulturalnych zarówno w Opolu, jak i w całym kraju. W ramach przeprowadzanej modernizacji dobudowano m.in. dwupoziomowy hall z kawiarnią, okrągły taras połączony przeszklonym łącznikiem z galerią, który pełni rolę sceny dla koncertów, które odbywają się latem, galerii wystawienniczej oraz foyer sali koncertowej. Powiększono również część administracyjną – obecnie znajduje się tu dodatkowe miejsce na garderoby i pokoje ćwiczeń.

 

Atutami Filharmonii Opolskiej jest usytuowanie w samym centrum miasta oraz doświadczenie w świadczeniu usług w zakresie organizowania koncertów oraz wydarzeń artystycznych renomowanym podmiotom – m.in. stowarzyszeniom, wyższym uczelniom fundacjom oraz prywatnym przedsiębiorcom.

 

W Filharmonii Opolskiej funkcjonuje znakomita Orkiestra Symfoniczna, która wielokrotnie uczestniczyła w wydarzeniach o randze międzynarodowej. Były to m.in. specjalny koncert w Rzymie z okazji osiemdziesiątych urodzin papieża Jana Pawła II czy też uroczystości związane z poszerzeniem Unii Europejskiej. Orkiestra koncertuje również po całym świecie – wystąpiła m.in. w Argentynie, Brazylii, Chinach i USA.

Filharmonia Opolska – koncerty

Filharmonia Opolska – wydarzenia – co działo się tu do tej pory? Mnóstwo koncertów znanych gwiazd polskich i zagranicznych, m.in. Andrzeja Sikorowskiego, Raz Dwa Trzy, Kroke, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Krzesimir Dębski Quintet feat. Janusz Muniak, Anny Marii Jopek, Dawida Podsiadło, Julii Pietruchy i wielu innych.

 

Wśród wydarzeń w Filharmonii Opolskiej wyróżnić należy również przedstawienia teatralne. Odbyły się tu spektakle Single po japońsku, Złodziej, Hiszpańska Mucha - Czyli erotyczna komedia omyłek!, Klejnoty, Imię, Boeing Boeing, Stare Dobre Małżeństwo, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl Nasze żony, komediodramat o przyjaźni trzech mężczyzn, która zostaje wystawiona próbie. Bilety do Filharmonii Opolskiej na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie.

Filharmonia Opolska – koncerty 2022

Kolejny rok to kolejne emocje i zupełnie nowe wydarzenia, które dostarczą publiczności mnóstwo wrażeń. Co przygotowała dla widzów Filharmonia Opolska? Koncerty 2022, a wśród nich niesamowity Koncert Wiedeński – widowisko dla całej rodziny, które przenosi do barwnego świata Johanna Straussa. To uczta dla miłośników baletu, muzyki na żywo, świata fantazji, muzycznych żartów i niespodzianek.

 

W Filharmonii Opolskiej odbędą się także znakomite spektakle: Wiesz, że wiem w reżyserii Giovanny Castellanosa, Pomoc domowa w reżyserii Rafała Sisickiego, Chór i Balet Piatnitsky z Moskwy, a także Dziadek do orzechów w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Bilety do Filharmonii Opolskiej to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wydarzeniu!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Opolska?
Filharmonia Opolska znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Krakowskiej 24.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Opolskiej?
W Filharmonii Opolskiej odbyło się do tej pory wiele niesamowitych wydarzeń kulturalnych – m.in. koncerty zespołu Raz Dwa Trzy, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Krzesimir Dębski Quintet feat. Janusz Muniak, a także niezwykłe spektakle Single po japońsku, Klejnoty, Imię, Boeing Boeing, Złodziej, Hiszpańska Mucha - Czyli erotyczna komedia omyłek!, Stare Dobre Małżeństwo, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia i wiele innych.
Kiedy powstała Filharmonia Opolska?
Filharmonia Opolska powstała w 1952 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też