Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera to państwowa instytucja kulturalna, zlokalizowana w Opolu, przy ul. Krakowskiej 24. Założona została w 1952 roku i wówczas znana była pod nazwą Opolska Orkiestra Symfoniczna. W ciągu całej swojej działalności Filharmonia Opolska gościła wielu dyrygentów, kompozytorów i solistów światowej sławy.

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera – o obiekcie

Budynek Filharmonii Opolskiej to jeden z najbardziej okazałych obiektów kulturalnych zarówno w Opolu, jak i w całym kraju. W ramach przeprowadzanej modernizacji dobudowano m.in. dwupoziomowy hall z kawiarnią, okrągły taras połączony przeszklonym łącznikiem z galerią, który pełni rolę sceny dla koncertów, które odbywają się latem, galerii wystawienniczej oraz foyer sali koncertowej. Powiększono również część administracyjną – obecnie znajduje się tu dodatkowe miejsce na garderoby i pokoje ćwiczeń.

 

Atutami Filharmonii Opolskiej jest usytuowanie w samym centrum miasta oraz doświadczenie w świadczeniu usług w zakresie organizowania koncertów oraz wydarzeń artystycznych renomowanym podmiotom – m.in. stowarzyszeniom, wyższym uczelniom fundacjom oraz prywatnym przedsiębiorcom.

 

W Filharmonii Opolskiej funkcjonuje znakomita Orkiestra Symfoniczna, która wielokrotnie uczestniczyła w wydarzeniach o randze międzynarodowej. Były to m.in. specjalny koncert w Rzymie z okazji osiemdziesiątych urodzin papieża Jana Pawła II czy też uroczystości związane z poszerzeniem Unii Europejskiej. Orkiestra koncertuje również po całym świecie – wystąpiła m.in. w Argentynie, Brazylii, Chinach i USA.

Filharmonia Opolska – koncerty

Filharmonia Opolska – wydarzenia – co działo się tu do tej pory? Mnóstwo koncertów znanych gwiazd polskich i zagranicznych, m.in. Andrzeja Sikorowskiego, Raz Dwa Trzy, Kroke, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Krzesimir Dębski Quintet feat. Janusz Muniak, Anny Marii Jopek, Dawida Podsiadło, Julii Pietruchy i wielu innych.

 

Wśród wydarzeń w Filharmonii Opolskiej wyróżnić należy również przedstawienia teatralne. Odbyły się tu spektakle Single po japońsku, Złodziej, Hiszpańska Mucha - Czyli erotyczna komedia omyłek!, Klejnoty, Imię, Boeing Boeing, Stare Dobre Małżeństwo, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl Nasze żony, komediodramat o przyjaźni trzech mężczyzn, która zostaje wystawiona próbie. Bilety do Filharmonii Opolskiej na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie.

Filharmonia Opolska – koncerty 2022

Kolejny rok to kolejne emocje i zupełnie nowe wydarzenia, które dostarczą publiczności mnóstwo wrażeń. Co przygotowała dla widzów Filharmonia Opolska? Koncerty 2022, a wśród nich niesamowity Koncert Wiedeński – widowisko dla całej rodziny, które przenosi do barwnego świata Johanna Straussa. To uczta dla miłośników baletu, muzyki na żywo, świata fantazji, muzycznych żartów i niespodzianek.

 

W Filharmonii Opolskiej odbędą się także znakomite spektakle: Wiesz, że wiem w reżyserii Giovanny Castellanosa, Pomoc domowa w reżyserii Rafała Sisickiego, Chór i Balet Piatnitsky z Moskwy, a także Dziadek do orzechów w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Bilety do Filharmonii Opolskiej to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wydarzeniu!

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Filharmonia Opolska?

Filharmonia Opolska znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Krakowskiej 24.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Opolskiej?

W Filharmonii Opolskiej odbyło się do tej pory wiele niesamowitych wydarzeń kulturalnych – m.in. koncerty zespołu Raz Dwa Trzy, Chóru Armii Aleksandra Pustovalova, Krzesimir Dębski Quintet feat. Janusz Muniak, a także niezwykłe spektakle Single po japońsku, Klejnoty, Imię, Boeing Boeing, Złodziej, Hiszpańska Mucha - Czyli erotyczna komedia omyłek!, Stare Dobre Małżeństwo, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia i wiele innych.

 

  • Kiedy powstała Filharmonia Opolska?

Filharmonia Opolska powstała w 1952 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Krakowska 24
45-075 Opole

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/