Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Filharmonia Narodowa

Filharmonia Narodowa

Warszawa, Jasna 5
Filharmonia NarodowaOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Narodowa w Warszawie zajmuje wzniesiony na początku XX w. budynek przy ul. Jasnej 5. Gmach, wzorowany na Operze Paryskiej, nosi cechy neorenesansu i neobaroku europejskiego.

 

Budowę tego wyjątkowego obiektu współfinansowali Ignacy Jan Paderewski oraz Leopold Julian Kronenberg. Podczas II wojny światowej w trakcie oblężenia Warszawy, a następnie Powstania Warszawskiego budynek uległ znacznemu zniszczeniu. Odbudowany w 1955 roku, w trakcie uroczystej inauguracji zyskał jednocześnie tytuł Filharmonii Narodowej. Na widowni głównej Sali koncertowej Filharmonii może zasiąść jednocześnie 1072 osoby. Natomiast sala kameralna może przyjąć 378 widzów. 

Repertuar Filharmonii Narodowej w Warszawie 

Filharmonia Narodowa to miejsce, w który można usłyszeć wyjątkowe koncerty w Warszawie. Należą do nich koncerty symfoniczne w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej czy wydarzenia takie jak scena dla muzyki polskiej czy koncerty kameralne podczas, których prezentowana jest twórczość największych kompozytorów. 

Filharmonia Narodowa -  bilety

Udział w wyjątkowej uczcie muzycznej Filharmonii jest doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie wieczoru. Już dziś kup bilety na koncerty w Filharmonii Narodowej w Warszawie i zrób niespodziankę bliskiej Ci osobie.

 

 

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też