Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Polonii Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz

Bydgoszcz, Sportowa 2
Stadion Polonii BydgoszczOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Historia Stadionu Polonii Bydgoszcz im. Józefa Piłsudskiego sięga 1922 roku, kiedy to podjęto decyzję o budowie obiektu – 3 sierpnia 1924 uroczystego otwarcia dokonał ówczesny prezydent RP, Stanisław Wojciechowski. Na Stadionie Polonii Bydgoszcz regularnie organizuje się mecze piłkarskie oraz rozgrywki żużlowe z udziałem najlepszych sportowców w Polsce.

Mające miejsce na Stadionie Polonii Bydgoszcz wydarzenia może oglądać łącznie 13,5 tysiąca widzów. Obiekt, oprócz boiska piłkarskiego o wymiarach 105 x 68 metrów i toru o długości 348 metrów, obejmuje również mini tor żużlowy, na którym odbywają się treningi i zawody miniżużlowe.

Stadion Polonii Bydgoszcz – wydarzenia piłkarskie pełne emocji

Pierwszym organizowanym na Stadionie Polonii Bydgoszcz wydarzeniem piłkarskim był mecz w październiku 1922 roku, w którym Polonia jako gospodarz pokonała Wartę Poznań 6:0. W tamtym czasie w bydgoskim klubie występowało wielu zawodników reprezentacji Polski, takich jak Ernest Wilimowski, Ewald Dytko, Jerzy Bułanow czy Fryderyk Scherfke.

Na Stadionie Polonii Bydgoszcz w okresie międzywojennym rozgrywano również mecze międzynarodowe z drużynami z Berlina, Wolnego Miasta Gdańsk, Wiednia, Piły czy Prus Wschodnich.

Wśród najważniejszych na Stadionie Polonii Bydgoszcz wydarzeń piłkarskich nie sposób zapomnieć o ekscytującej rywalizacji Polonii z Górnikiem Zabrze w 1987 roku, w której po dogrywce gospodarze ulegli wielokrotnym mistrzom Polski 1:2.

Stadion Polonii Bydgoszcz – wydarzenia żużlowe

W ostatnich latach na Stadionie Polonii Bydgoszcz wydarzenia żużlowe to eventy, które bez wątpienia cieszą się największym zainteresowaniem publiczności. Pod koniec marca zawody “XXXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych” oficjalnie otworzyły sezon żużlowy 2023 w Bydgoszczy.

W czerwcu 2023 roku z kolei na Stadionie Polonii Bydgoszcz odbył się ostatni finał Mistrzostw Europy Par 250cc na żużlu, podczas którego reprezentacja Polski utrzymała swoją pozycję lidera i podniosła Puchar Europy.

Wśród największych miłośników żużla duży szum wywołał finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów 2021, w którym zmierzyły się ze sobą najlepsze reprezentacje U-21. Na organizowane na Stadionie Polonii Bydgoszcz wydarzenie, bilety można było zakupić przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Stadion Polonii Bydgoszcz – koncerty podczas wydarzeń

Organizatorzy wydarzeń na Stadionie Polonii Bydgoszcz starają się zapewnić widzom nie tylko niezapomniane widowiska sportowe, ale również koncerty i eventy kulturalne. Doskonałym przykładem potwierdzającym tę regułę jest cykl Speedway Euro Championship, podczas którego na Stadionie Polonii Bydgoszcz koncert miała okazję zagrać kapela “Graffiti” oraz zespół “Any more”. Oprócz wydarzeń muzycznych na uczestników imprezy czekał Sam Ermolenko – amerykański żużlowiec, który w latach 1990-1998 sześciokrotnie zdobywał złoty medal na Mistrzostwach Świata (drużynowych i indywidualnych).

Stadion Polonii Bydgoszcz – bilety na wydarzenia

Stadion Polonii Bydgoszcz to przede wszystkim niezapomniane emocje żużlowe, na które czekają kibice z całej Polski i Europy – obiekt jest również ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych w regionie. Zamierzasz wybrać się na koncert czy inny event organizowany na Stadionie Polonii Bydgoszcz? BIlety na nadchodzące wydarzenia zarezerwujesz już teraz online, na przykład przez platformę eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Polonii Bydgoszcz?
Stadion Polonii Bydgoszcz znajduje się przy ul. Sportowej 2.
Jakie wydarzenia odbywają się na Stadionie Polonii Bydgoszcz?
Podczas organizowanych na Stadionie Polonii Bydgoszcz wydarzeń uczestnicy mają okazję podziwiać najlepszych żużlowców na świecie, brać udział w eventach kulturalnych oraz bawić się na koncertach ulubionych artystów.
Kiedy został otworzony Stadion Polonii Bydgoszcz?
Stadion Polonii Bydgoszcz został oddany do użytku 3 sierpnia 1924 roku – w późniejszych latach obiekt był wielokrotnie modernizowany.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też