Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Zuta

ZutaSzczegółyOpisWydarzeniaZuta - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Poznań
dyscyplina:
Zespół muzyki elektronicznej, tanecznej, retro i pop
social media:

Opis

Zuta to polski duet muzyczny z Poznania, w którym występują Zuzanna „Zuta” Lipowicz (wokalistka) oraz Maks Mikulski (gitara). Poznańska formacja świetnie czuje się zwłaszcza w klimatach tanecznych, popowych, retro i elektronicznych.

 

Preferowany styl

W utworach zespołu Zuta nie brakuje dobrej energii, pozytywnego humoru, dużej dawki tańca oraz satysfakcji czerpanej z tworzenia rozmaitej muzyki. Dzięki temu poszczególne kawałki trafiają nie tylko do młodego pokolenia, ale też do dojrzałych odbiorców.

Debiutancka EP-ka

W 2024 roku artyści zaskoczyli swoich fanów spektakularną EP-ką o nazwie „Wszystko ja. Wszystko my.”, na której znalazło się sześć numerów:

  • „Wszystko ja”,
  • „Elvis”,
  • „Smaki ziół”,
  • „Chodźmy w tan”,
  • „Wszystko my”,
  • „Nie ma Cię”.

Prace nad tym krążkiem były niezwykle intensywne, ale jak się okazało warto było na niego czekać! Słuchacze odebrali go nad wyraz pozytywnie, dając upust swemu zadowoleniu m.in. w mediach społecznościowych. Duet Zuta ma na swoim koncie również numer „Polowanie”.

Wydana EP-ka opowiada głównie o samych artystach oraz ich dotychczasowych doświadczeniach, inspiracjach i emocjach. Nie brakuje w niej muzycznych zwrotów akcji, wzruszeń, kreatywności, ponadprzeciętnej wrażliwości i żywiołowości. Jedno jest pewne – każdy odnajdzie na tej płycie coś dla siebie! EP-ka łączy w sobie nowoczesne podejście do tworzenia muzyki, ale też powrót do wyjątkowych lat szeroko pojętej tanecznej muzyki elektronicznej (zwłaszcza 80. i 90.).

Występy

Gdzie można już było posłuchać poznańskiego duetu Zuta? Choćby w Warszawie oraz Poznaniu, a z pewnością lista miast, w których pojawią się Zuzanna i Maks będzie się stale poszerzać. Ich muzyczna kariera dopiero nabiera rozpędu i warto ją śledzić przez co najmniej kilkanaście najbliższych lat!

 

fot. Maria Boińska

Wydarzenia

Zuta & Elvis – duet pełen miłości i rock and rolla 

30.05.2024

MuzykaKultura Osobista

Zuta & Elvis – duet pełen miłości i rock and rolla 

Zuta - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Zuta?

Miejscowości, w których Zuta wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Łódź.

Jaką muzykę tworzy duet Zuta?
Duet Zuta z Poznania tworzy dość zróżnicowaną muzykę, a na pierwszy plan wysuwają się w tym wszystkim klimaty elektroniczne, retro i taneczne oraz duża dawka popu.
Kto występuje w duecie Zuta?
W duecie Zuta występują Zuzanna „Zuta” Lipowicz (wokal) oraz Maks Mikulski (gitara).
Jak nazywa się debiutancka EP-ka zespołu Zuta?
Pierwsza opublikowana na muzycznym rynku EP-ka zespołu Zuta nosi nazwę „Wszystko ja. Wszystko my.” i została wydana w 2024 roku.
Z jakimi numerami słuchaczom kojarzy się zespół Zuta?
Najpopularniejsze kawałki poznańskiej formacji Zuta to m.in.: „Elvis”, „Polowanie”, „Wszystko ja”, „Wszystko my”, „Nie ma Cię”, „Chodźmy w tan” oraz „Smaki ziół”.

Fani lubią też

Zobacz też