Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Pendulum

Pendulum

Sprawdź wydarzenia
PendulumSzczegółyOpisWydarzeniaPendulum - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Perth, Australia
dyscyplina:
Zespół muzyki elektronicznej (drum and bass) oraz rocka elektronicznego
social media:

Opis

Pendulum jest to brytyjski zespół muzyczny, wykonujący muzykę z gatunku rock elektroniczny. Do jego wyróżników należy wykorzystywanie sporej ilości instrumentów, a także złożony rytm.

Początki kariery

Za początki istnienia zespołu możemy uznać rok 2002, kiedy to w miejscowości Perth, w Australii został on założony z inicjatywy pięciu członków. Co ciekawe, już w roku 2003, zespół ten wydał pierwszy w swoim karierze utwór, zatytułowany "Vault". Dwa lata później, ukazał się pełny album, a mianowicie "Hold Your Colour". Z jeszcze większym uznaniem wśród fanów spotkała się natomiast druga płyta. "In Silico", wydana w 2007 roku oznaczała również ważny moment w dziejach Pendulum, gdyż od tej chwili, zamiast muzyki z gatunku drum and bass, tworzyła elektroniczny rock. W trzecim albumie, zatytułowanym "Live at Brixton Academy", ukazały się utwory, takie jak "Another Planet", "The Other Side" oraz "Tarantula".

Rozwój kariery

Kariera zespołu Pendulum rozwinęła się w stosunkowo krótkim czasie, o czym świadczy sukcesywnie powiększające się grono fanów, wraz z wydawaniem kolejnych utworów i albumów. Co ciekawe jednak, w roku 2012, grupa muzyczna ogłosiła okresową przerwę w udzielaniu się na scenie muzycznej, skupiając się na projekcie "Knife Party". Po sześcioletniej przerwie, w dorobku artystycznym zespołu Pendulum pojawił się nowy album pod tytułem "The Reworks", składający się w głównej mierze z remixów wcześniejszych utworów artystów.

Projekt Pendulum Trinity

Ważną rolę w całokształcie kariery artystycznej Pendulum odegrał projekt, noszący tytuł Pendulum Trinity, mającym miejsce na czterech kontynentach, uwzględniając Europę, Australię, a także Amerykę Północną i Południową. Wzięli w nim udział Rob Swire, Gareth McGrillen oraz Paul Harding. W roku 2020 natomiast, ukazał się utwór "Driver", zapowiadający ponowny powrót zespołu na scene muzyczną.

Dorobek artystyczny

W dorobku artystycznym Pendulum ukazały się takie albumy, jak:

  • Hold Your Colour (2005)
  • In Silico (2008)
  • Live at Brixton Academy (2009)
  • Immersion (2010)
  • The Reworks (2018)

Gatunek muzyczny

Chociaż w początkowych latach swojej kariery, zespół muzyczny Pendulum wykonywał utwory gatunku drum and bass, już po wydaniu pierwszej płyty, członkowie zdecydowali się na tworzenie rocka elektronicznego. Wśród najbardziej charakterystycznych cech ich muzyki, możemy wyróżnić dominacje instrumentów elektronicznych, takich jak na przykład perkusja czy syntezator. Co więcej, w skład zespołu wchodzi również DJ. Ta wielość wykorzystania różnorodnych instrumentów w połączeniu z wpadającą w ucho, jednak oryginalną melodią, złożonością dźwięków, a także wyraźnym przekazem, sprawiły, że zespół Pendulum już po kilku latach odniósł sporą karierę na brytyjskiej scenie rockowej.

Występy artystyczne

Artyści z zespołu Pendulum w przeciągu swojej działalności na scenie muzycznej, pojawili się na wielu występach artystycznych. Te cieszące się największą popularnością, odbyły się przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Rumunii. Warto również zaznaczyć, iż na najbliższą przyszłość zaplanowanych jest kilka koncertów, które odbędą się:

  • 5.03.2023 w Academy Brixton w Londynie
  • 6.03.2023 w Academy Brixton w Londynie
  • 8 - 11.06 w Donington Park w brytyjskich Derbach

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Pendulum - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Pendulum?

Miejscowości, w których Pendulum wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jacy artyści wchodzą w skład zespołu muzycznego Pendulum?
Grupa muzyczna Pendulum składa się z pięciu członków, do których należą Rob Swire, Gareth McGrillen, Paul Harding, Peredur ap Gwynedd, a także Kevin Sawka.
Z jakimi wydawnictwami powiązany jest zespół Pendulum?
W przeciągu wielu lat swojej kariery, Pendulum nawiązywał współpracę między innymi z takimi wydawnictwami, jak Warner Music UK czy Atlantic Records.
Jaki tytuł nosi pierwsza płyta grupy muzycznej Pendulum?
Pierwsza płyta tego zespołu nosi tytuł "Hold Your Colour".
Kiedy odbywała się pierwsza trasa koncertowa zespołu Pendulum?
Artyści z zespołu Pendulum wyruszyli w swoją pierwszą trasę koncertową w 2017 roku.
Jakie instrumenty wykorzystywane są w utworach Pendulum?
Zespół ten wykorzystuje w swoim utworach takie instrumenty muzyczne, jak perkusja, gitara, gitara basowa oraz syntezator. W piosenkach niejednokrotnie gościł również DJ, a także MC.

Fani lubią też

Zobacz też