Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta The Rasmus

The Rasmus

The RasmusOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zapraszamy na koncert online The Rasmus podczas którego jego wokalista Lauri Ylönen zaprezentował przeboje, grupy podczas domowej sesji. Stream poniżej. 

 

składanki

 

The Rasmus to fiński zespół grający muzykę rockową. Grupa na swoim koncie ma osiem płyt studyjnych i dwie składanki. 

 

Zespół The Rasmus założony został została w 1994 roku, w czasie gdy jej członkowie byli jeszcze w szkole średniej. Wokalista stworzył i zaprezentował piosenki w języku angielskim, co pomogło zespołowi w wyjazdach i karierze poza Finlandią. Grupa nadal tworzy w tym języku.

 

Początkowo zespół koncertował z innym perkusistą Janne’em, który odszedł od grupy 1999 roku. Na jego miejscu pojawił się nowy o pseudonimie „Hattu”, który wcześniej sprzedawał gadżety zespołu The Rasmus na koncertach. Przeboje The Rasmus w Finlandii to: „F-f-f-falling”, „Liquid”.

Rozwój kariery The Rasmus 

Świat dowiedział się o nich dzięki piosence „In the Shadows”. Następne rozpoznawane utwory to: „First Day of My Life”, „Guilty”, „Funeral Song (Dead Letters)”, „Shot”, „No Fear”, „Sail Away (Hide from the Sun)”, „Livin' in a World Without You”

 

W 2007 roku zespół grupa rozpoczęła nagrywać nową płytę „Black Roses”. Do współpracy, przy tworzeniu płyty The Rasmus zaprosili Desmonda Childa. Premiera siódmej płyty zespołu The Rasmus „Black Roses” odbyła się 24 września 2008 w Finlandii, a w Europie pojawił się dwa dni później. Pierwszym singlem promującym nowa płytę jest piosenka Livin' in a World Without You,

The Rasmus w Polsce

The Rasmus w Polsce wystąpili w warszawskim Klubie Stodoła 22 listopada 2005 roku, oraz 21 lutego 2009, wystąpił też w 2010 roku w Lublinie na placu Zamkowym podczas Dni Kultury Studenckiej. Koncerty The Rasmus cieszą się dużą popularnością w całej Europie. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też