Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andrzej Młynarczyk

Andrzej Młynarczyk

Andrzej Młynarczyk OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Andrzej Młynarczyk to urodzony w 1980 roku w Krakowie polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny.

 

Andrzej Młynarczyk początkowo chciał być architektem, geodetą lub lekarzem. Jednak w liceum narodził się nowy pomysł na zostanie reżyserem. Pobierał naukę w łódzkiej szkole filmowej, a potem w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Dyplom obronił pod kierunkiem Anny Seniuk i Zbigniewa Zapasiewicza.

Rozwój kariery aktorskiej Andrzeja Młynarczyka

Andrzej Młynarczyk podczas studiów aktorskich zadebiutował rolą mordercy w szekspirowskim spektaklu Makbet z 2000 roku, który prezentowany był na scenie krakowskiego Teatru „Bagatela” z Aleksandrem Domogarowem i Danutą Stenką. Po ukończeniu studiów związał się z krakowskimi teatrami: STU (2004–2005), w którym zagrał Wacława w komedii Aleksandra Fredry Zemsta w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, i im. Juliusza Słowackiego.

 

W 2002 roku wcielił się w postać Jacka Lenarczyka w serialu TVP1 Plebania. Oglądać go można było również w roli Eryka w serialu TVP2 Na dobre i na złe. Oprócz tego telewidzowie mogli go oglądać w serialach: Oficer, Rodzina zastępcza, Kryminalni, Pierwsza miłość. W latach 2007–2017 wcielał się w postać Tomasza Chodakowskiego w telenoweli TVP2 M jak miłość.

 

Andrzej Młynarczyk oprócz był też uczestnikiem programów rozrywkowych. Należą do nich produkcje takie jak Taniec z gwiazdami (2010), Celebrity Splash! (2015), Twoja twarz brzmi znajomo (2018) i Ninja Warrior Polska (2019).

Spektakle teatralne z udziałem Andrzeja Młynarczyka

Grę aktorską Andrzej Młynarczyka można podziwiać w wielu spektaklach teatralnych. W 2023 roku aktor pojawi się między innymi w spektaklu Cudowna terapia, który prezentowany będzie w wielu polskich miastach.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też