Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta The Cinematic Orchestra

The Cinematic Orchestra

The Cinematic OrchestraOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Cinematic Orchestra to bardzo znany zespół, który tworzy nowoczesną muzykę z pogranicza jazzu oraz muzyki elektronicznej. Pochodzi on z Wielkiej Brytanii, jednak duża liczba szlagierów sprawiła, że zapracował on sobie na renomę nie tylko na Wyspach, ale też na całym Starym Kontynencie. 

Historia The Cinematic Orchestra

Zespół The Cinematic Orchestra działa w branży muzycznej już relatywnie długo, albowiem powstał pod koniec lat 90. XX wieku. Choć jego początkowe lata działalności nie były zbyt proste, to z biegiem czasu zyskiwał on coraz większą popularność. Podstawowym inicjatorem założenia The Cinematic Orchestra był Jason Swinscoe. To on w głównej mierze odpowiadał za rozwój zespołu, dlatego jego wkład po dziś dzień jest bardzo mocno doceniany. Najlepszym potwierdzeniem niesamowitego talentu tej grupy muzycznej jest fakt, że już w pierwszych latach swojej działalności otrzymała ona zaproszenie na ceremonię wręczenia nagrody Lifetime Achievement. W ostatnich latach rozwój tego zespołu się zdynamizował, co sprawia, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać, iż o The Cinematic Orchestra usłyszy jeszcze więcej osób. 

Kto wchodzi w skład The Cinematic Orchestra?

The Cinematic Orchestra to zespół, który składa się z sześciu artystów. Główną twarzą tego projektu jest oczywiście wcześniej wspomniany Jason Swinscoe, jednak nie tylko on wpływa na renomę tej grupy muzycznej. Bardzo znany jest również Phil France, który jest zasłużonym kontrabasistą. Na instrumencie tym gra on od dziecka, dzięki czemu potrafi z niego wydobywać niesamowite dźwięki. Ważną częścią zespołu są również takie postaci jak Luke Flowers czy Tom Chant. Wielu fanów ma również Nick Ramm, który uchodzi za jednego z najlepszych pianistów w całej Wielkiej Brytanii. Z  The Cinematic Orchestra współpracuje on naprawdę długo, dzięki czemu ma wielu fanów. Podobnie sytuacja wygląda z Stuartem McCallumem, który jest jedną z głównych twarzy kapeli. 

The Cinematic Orchestra - najbardziej znane single

Pierwszym głośnym singlem The Cinematic Orchestra było "Diabulous" wydane w 1999 roku. Pierwsze lata działalności zespołu także obfitowały w liczne sukcesy, jednak to dopiero schyłek poprzedniego tysiąclecia sprawił, że o zespole usłyszano w całej Europie. Bardzo dużym sukcesem The Cinematic Orchestra była też piosenka "All That You Give", która przypadła do gustu niemal wszystkim miłośnikom intensywnych brzmień. Sam zespół podkreśla jednak, że szczególnie emocjonalnie podchodzi do numeru "To Build A Home". Piosenka ta jest bowiem opowieścią o życiu najważniejszych artystów zespołu, dlatego jest doceniana przez osoby, które lubią ciekawe piosenki, z głębokim przekazem. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakimi wydawnictwami współpracuje The Cinematic Orchestra?
Zespół ten jest znany z kolaboracji z Ninja Tune oraz Domino Records.
Jaki jest największy sukces zespołu?
Największy sukces The Cinematic Orchestra to prawdopodobnie występ na festiwalu Sacrum Profanum w 2009 roku.
Ile albumów koncertowych wydał The Cinematic Orchestra?
Zespół ten wydał cztery albumy koncertowe.

Fani lubią też

Zobacz też