Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maria Dębska

Maria Dębska

Maria DębskaSzczegółyOpisWydarzeniaMaria Dębska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
32 lata
data urodzenia:
22.05.1991
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa, teatralna, dubbingowa
social media:

Opis

Maria Dębska to urodzona 22 maja 1991 roku w Warszawie polska aktorka filmowa, serialowa, dubbingowa i teatralna. Profesjonalną karierę aktorską rozpoczęła w 2012 roku. Maria jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Największą popularność Dębska zdobyła poprzez regularne występy na szklanym ekranie, jednak ściśle współpracuje również z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, warszawskim Teatrem Studio czy też stołecznym Och-Teatrem.

Pierwsze występy w serialach i filmach

Polscy widzowie poznali Marię na planie serialu „M jak miłość”, w którym to zagrała epizodyczną rolę w 2012 roku. Później pojawiły się jednak kolejne propozycje serialowe. Aktorkę można było podziwiać przede wszystkim w tak znanych produkcjach, jak „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Alex”.

Szybko zauważono jej wielki talent, co przełożyło się na zaangażowanie aktorki do produkcji filmowej. W 2015 roku Maria zagrała w filmie fabularnym „Demon”.

Wzrost popularności i największe role

Już w okolicach 2015-2017 roku Maria nie mogła narzekać na brak popularności. To właśnie w tym okresie zagrała dwie istotne role, które przyniosły jej sporą rozpoznawalność. Mowa o wcieleniu się w postacie:

 • Zuzi w filmie „Moje córki krowy”,
 • Jagi w serialu „Barwy szczęścia”.

W „Barwach szczęścia” Dębska grała przez kilka dobrych lat, stając się jedną z bardziej lubianych polskich aktorek młodego pokolenia. Trudno się zatem dziwić, że Maria otrzymała później wiele interesujących propozycji, grając w takich filmach i serialach, jak:

 • „Zabawa, zabawa” - jako Magda,
 • „Piłsudski” – jako Aleksandra Szczerbińska,
 • „Listy do M. 5” – jako Majka,
 • „Wojenne dziewczyny” – jako Zosia,
 • „Bo we mnie jest seks” – jako Kalina Jędrusik,
 • „Stulecie Winnych” – jako Róża.

To jej zdecydowanie najważniejsze role w dotychczasowej karierze, dzięki którym aktorka nabrała pewności siebie i spróbowała swoich sił w różnych wcieleniach. Dzięki temu znacząco się rozwinęła, stając się jednym z pierwszych wyborów dla wielu uznanych producentów i reżyserów.

W 2021 roku doceniono ją na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w trakcie którego zdobyła nagrodę za główną rolę kobiecą w filmie „Bo we mnie jest seks”.

Inne filmy i seriale z udziałem Marii Dębskiej

Zaprezentowane wyżej produkcje to zaledwie początek bogatego dorobku aktorskiego Marii Dębskiej. Aktorka wystąpiła również m.in. w „Kuchni”, „Osaczonym”, „Czarnym mercedesie”, „Zgodzie” oraz „Powrocie”.

Co z teatrem? Prestiżowe nagrody

Było już trochę o filmach i serialach, dlatego najwyższa pora poruszyć temat teatralnych poczynań Marii Dębskiej, a jest o czym opowiadać. Jej przygoda z teatrem rozpoczęła się pod koniec grudnia 2014 roku, kiedy to wystąpiła w sztuce „Historie polityczne dla dziatek”.

Wielkie uznanie Dębska zdobyła za rolę Marii Stuart w wybitnym spektaklu „Maria Stuart”. Otrzymała za nią nawet Złotą Maskę w kategorii najlepszy debiut aktorski sezonu 2015/2016 na gali w Łodzi. Aktorka ma również na swoim koncie łódzką nagrodę Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną. Inne spektakle teatralne, w których wystąpiła Maria Dębska to m.in.:

 • „Laleczka”,
 • „Ripley pod ziemią”,
 • „Mąż i żona”,
 • „Król”,
 • „Coś tu nie gra”.

Przygoda z dubbingiem

Maria absolutnie nie lubi siedzieć bezczynnie, dlatego uwielbia zabierać się za coraz to nowsze projekty, podkładając m.in. swój głos do wielu intrygujących produkcji. Dubbing nie jest dla niej pierwszym wyborem, ale jej głos można było usłyszeć przede wszystkim w takich filmach, jak:

 • „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”,
 • „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”,
 • „Kapitan Marvel”,
 • „Avengers: Koniec gry”.

Aktorka nie może narzekać na brak pracy, a wpływ na jej systematycznie rosnącą popularność mają m.in. wielki talent, ciężka praca, sympatyczne usposobienie i umiejętność budowania pozytywnych relacji z widzami/publicznością.

 

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Maria Dębska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Maria Dębska?

Miejscowości, w których Maria Dębska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodziła się Maria Dębska?
Maria Dębska to polska aktorka filmowa, serialowa, teatralna i dubbingowa, która urodziła się 22 maja 1991 roku w Warszawie.
W jakich filmach i serialach wystąpiła Maria Dębska?
Największe produkcje filmowe i serialowe, w których wystąpiła Maria Dębska to z całą pewnością: „Moje córki krowy”, „Barwy szczęścia”, „Piłsudski”, „Listy do M. 5”, „Bo we mnie jest seks”, „Wojenne dziewczyny” i „Stulecie Winnych”. Role w tych produkcjach przyniosły jej ogromną popularność.
Jakie nagrody ma na swoim koncie Maria Dębska?
Maria Dębska zdążyła już zgromadzić na swoim koncie wiele cennych nagród, wśród których na szczególne uznanie zasługują dwa wyróżnienia: nagroda za główną rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2021 („Bo we mnie jest seks”) oraz Złota Maska na gali w Łodzi za najlepszy debiut aktorski 2015/2016 („Maria Stuart”).
W jakich spektaklach teatralnych zagrała Maria Dębska i z jakimi teatrami współpracuje?
Maria Dębska to bardzo wszechstronnie uzdolniona aktorka, dlatego z powodzeniem zagrała w takich spektaklach, jak: „Maria Stuart”, „Mąż i żona”, „Coś tu nie gra” oraz „Laleczka”. Współpracuje głównie z warszawskimi teatrami – Teatrem Polskim, Och-Teatrem i Teatrem Studio.

Fani lubią też

Zobacz też