Newsletter

Na czasie

drift-masterswe-will-rock-youopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Rammstein

Rammstein

RammsteinOpisWydarzeniaRammstein - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zespół Rammstein w 1993 roku stworzyło sześcioro pracowników fabryki ze Wschodnich Niemiec. Jego skład niezmiennie tworzą wokalista Till Lindemann, gitarzyści Richard Kruspe oraz Paul Landers, basista Oliver Riedel, perkusista Christoph Schneider i klawiszowiec Christian "Flake" Lorenz. Już pierwszy album grupy został zauważony poza obszarem niemieckojęzycznym, między innymi za sprawą reżysera Davida Lyncha, który wykorzystał utwory „Rammstein” oraz „Heirate mich” w swoim filmie Lost Highway. Wydany w 1995 roku „Herzeleid” czerpał inspirację z wczesnej twórczości zespołu Depeche Mode, łączył metalowe riffy i elementy Euro-disco. Dwa lata później ukazała się druga płyta Sehnsucht”, która osiągnęła status platynowej w Stanach Zjednoczonych, a w Niemczech znalazła się na szczycie list przebojów. Album „Mutter” z 2001 roku ugruntował styl grupy. Najnowsza płyta zespołu ma zostać wydana w 2019 roku.

 

Koncerty Rammstein niemal od początku współtworzone były przez widowiskowe pokazy pirotechniczne. W tekstach swoich piosenek muzycy często stosują gry słowne i odnoszą się do kontrowersyjnych tematów. Swoją twórczością chcą przekraczać bariery i bawić się muzyką.

 

Rammstein w Polsce jest niezwykle popularny i wielokrotnie gościł w naszym kraju. Wystąpił np. na Capital Of Rock 2016 we Wrocławiu, w katowickim Spodku czy w Hali Arena w Łodzi.

 

Rammstein koncerty, Rammstein bilety

 

 

Wydarzenia

Rammstein - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Rammstein?

Miejscowości, w których Rammstein wystąpi w najbliższym czasie: Chorzów.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn