Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Rammstein

Rammstein

RammsteinSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Berlin, Niemcy
członkowie:
Till Lindemann, Richard Z. Kruspe, Paul Landers, Oliver Riedel, Christoph Schneider, Christian Lorenz
dyscyplina:
zespół industrial metalowy nurtu Neue Deutsche Härte
social media:

Opis

Zespół Rammstein w 1993 roku stworzyło sześcioro pracowników fabryki ze Wschodnich Niemiec. Jego skład niezmiennie tworzą wokalista Till Lindemann, gitarzyści Richard Kruspe oraz Paul Landers, basista Oliver Riedel, perkusista Christoph Schneider i klawiszowiec Christian "Flake" Lorenz. Już pierwszy album grupy został zauważony poza obszarem niemieckojęzycznym, między innymi za sprawą reżysera Davida Lyncha, który wykorzystał utwory „Rammstein” oraz „Heirate mich” w swoim filmie Lost Highway. Wydany w 1995 roku „Herzeleid” czerpał inspirację z wczesnej twórczości zespołu Depeche Mode, łączył metalowe riffy i elementy Euro-disco. Dwa lata później ukazała się druga płyta Sehnsucht”, która osiągnęła status platynowej w Stanach Zjednoczonych, a w Niemczech znalazła się na szczycie list przebojów. Album „Mutter” z 2001 roku ugruntował styl grupy. Najnowsza płyta zespołu ma zostać wydana w 2019 roku.

 

Koncerty Rammstein niemal od początku współtworzone były przez widowiskowe pokazy pirotechniczne. W tekstach swoich piosenek muzycy często stosują gry słowne i odnoszą się do kontrowersyjnych tematów. Swoją twórczością chcą przekraczać bariery i bawić się muzyką.

 

Rammstein w Polsce jest niezwykle popularny i wielokrotnie gościł w naszym kraju. Wystąpił np. na Capital Of Rock 2016 we Wrocławiu, w katowickim Spodku czy w Hali Arena w Łodzi.

 

Rammstein koncerty, Rammstein bilety

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też