Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Paweł Gasztold-Wierzbicki

Paweł Gasztold-Wierzbicki

Paweł Gasztold-WierzbickiOpisWydarzeniaPaweł Gasztold-Wierzbicki - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Paweł Gasztold-Wierzbicki jest młodym aktorem, który niedawno rozpoczął swoją karierę teatralno-filmową. Jest zarówno aktorem teatralnym, jak i serialowym, filmowym i dubbingowym. W 2018 roku rozpoczął studia w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Studiuje tam aktorstwo o specjalności aktorstwa dramatycznego. Urodził się w 1998 roku w Legnicy.

Wykształcenie aktorskie

Paweł Gasztold-Wierzbicki uczy się w Akademii Teatralnej. W czasie studiów podejmuje także różne działania, które mają na celu doskonalenie gry aktorskiej i nabywanie nowych umiejętności w tej dziedzinie. W 2019 roku uczestniczył w wymianie studenckiej. Wyjechał wtedy do moskiewskiej uczelni GITIS. W 2020 roku był uczestnikiem warsztatów prowadzonych przez Pawła Maślonę. Młody aktor uczył się tam, jak pracować z kamerą. Brał także udział w warsztatach dubbingowych w 2021 roku. Odbywały się w SDI Studio, a prowadzącą była Joanna Węgrzynowska. 

Kariera aktorska - teatr

Paweł Gasztold-Wierzbicki nie ukończył jeszcze studiów aktorskich, ale zdążył zadebiutować na scenie teatru. W 2021 wystąpił w spektaklu "Fedra" w roli Teramenesa na scenie Teatru Collegium Nobilium. Reżyserką była Olga Sawicka. Jego drugą rolą była postać Marka w sztuce "To wiem na pewno", którą reżyserowała Iwona Kempa. Spektakl można było po raz pierwszy z tą obsadą aktorską zobaczyć w maju 2022 roku na deskach Teatru Ateneum.

 

Paweł Gasztold-Wierzbicki występował także w przedstawieniach dyplomowych. Na swoim koncie ma dwie role w tego typu spektaklach. Wystąpił w "Szklarni" reżyserstwa Iwony Kempy w 2021 roku w roli Ryżojada oraz w 2022 roku w sztuce reżyserowanej przez Wojciecha Malajkata pt. "Top Dogs" wcielając się w postać mężczyzny. Oba przedstawienia dyplomowe można było zobaczyć w Teatrze Collegium Nobilium. 

Choć Paweł Gasztold-Wierzbicki jest początkującym aktorem, zbiera dobre opinie widzów i krytyków za swoje role teatralne. Od sezonu 2022/2023 aktor jest związany zawodowo z Teatrem Ateneum w Warszawie.

Kariera aktorska - filmy i seriale telewizyjne

Jako początkujący aktor, Paweł Gasztold-Wierzbicki nie ma na swoim koncie wielu ról filmowych oraz serialowych. Jego debiutancką rolą filmową była postać Pawła Besztymta w filmie dokumentalnym zatytułowanym "Dwie flagi", którego reżyserką była Jolanta Chojecka. Swoją premierę miał w 2022 roku. Pierwszą rolą telewizyjną, jaką zagrał Paweł Gasztold-Wierzbicki była postać Antka w serialu "Leśniczówka", który można zobaczyć na kanale telewizyjnym TVP1. Aktora można było zobaczyć w odcinku numer 273, który miał swoją premierę 28 października 2020 roku. 

Filmografia

Aktor wystąpił także w:

  • etiudzie szkolnej pt. "Alkibiades" z 2022 roku jako Jarek,
  • filmie pt. "Marta Grall" z 2022 roku,
  • serialu fabularnym "M jak miłość" jako świadek w 1628 odcinku wyemitowanym w 2022 roku.

Jako aktor dubbingowy Paweł Gasztold-Wierzbicki udzielił głosu postaciom w filmach:

  • "Belle" z 2021 roku,
  • "Metal Lords" z 2022 roku.

W filmie "Belle" jego głosem przemówili: Przeciwnik Bestii #4, Strażnicy #1 i #4, Młody Mężczyzna #4, gwary oraz użytkownicy #4, #12, #30, #39, #45, #54, #65 i #68. 

Paweł Gasztold-Wierzbicki udzielił głosu także w serialach:

  • "Pociąg do nieskończoności" (2019-2021) jako gwary w odcinkach od 11 do 20,
  • "Zaplątani w czasie" (2021) jako Diego,
  • "Odwet: Cheerleaderki w akcji" (2022) jako Christoper. 

Paweł Gasztold-Wierzbicki brał udział w nagraniach dwóch słuchowisk. W 2020 roku powstało słuchowisko "Lalka" z jego udziałem, a w 2022 - "Odprawa posłów greckich".

Jego aktualne role oraz recenzje na temat gry aktorskiej można zobaczyć na jego Facebooku, gdzie dzieli się na bieżąco swoimi występami.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
TO WIEM NA PEWNO

TO WIEM NA PEWNO

27.04-28.05.2023

Warszawa

Wzrusz Moje Serce

Wzrusz Moje Serce

16-19.05.2023

Warszawa

Paweł Gasztold-Wierzbicki - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Gasztold-Wierzbicki?

Miejscowości, w których Paweł Gasztold-Wierzbicki wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Czym interesuje się Paweł Gasztold-Wierzbicki?
Paweł Gasztold-Wierzbicki interesuje się jazdą konną, szermierką, jazdą na nartach, pływaniem oraz stepowaniem.
Czy Paweł Gasztold-Wierzbicki otrzymał jakieś nagrody?
Nie, do 2022 roku młody aktor nie otrzymał żadnych nagród za swoje role teatralne, serialowe, filmowe oraz dubbingowe.
Czy Paweł Gasztold-Wierzbicki występował w Teatrze Telewizji?
Nie, Paweł Gasztold-Wierzbicki nie wystąpił w Teatrze Telewizji do 2022 roku.
Czy Paweł Gasztold-Wierzbicki występował w Teatrze Polskiego Radia?
Tak, aktor wystąpił w roli Brutusa w spektaklu "Juliusz Cezar", który można było usłyszeć w Teatrze Polskiego Radia w 2022 roku. Sztuka reżyserowana była przez Mariusza Malca.
Kiedy Paweł Gasztold-Wierzbicki obchodzi urodziny?
Aktor przyjmuje życzenia urodzinowe 23 listopada.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn