Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Krzysztof Włodarczyk

Krzysztof Włodarczyk

Krzysztof WłodarczykSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
19.09.1981
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Bokser, sportowiec
social media:

Opis

Krzysztof Włodarczyk, znany pod pseudonimem Diablo, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy. Uchodzi on za prawdziwego eksperta w swojej dyscyplinie, a jego renoma jest determinowana nie tylko przez liczne osiągnięcia sportowe, ale również przez niesamowitą charyzmę oraz często podkreślaną działalność charytatywną. 

Początki kariery Krzysztofa Włodarczyka

Krzysztof Włodarczyk to bokser, który największe sukcesy odnosił w kategorii ciężkiej. Jest on mistrzem świata organizacji WBC, jednak lista jego zasług jest znacznie dłuższa. Podobnie jak każdy sportowiec, Diablo musiał włożyć bardzo dużo wysiłku, aby dotrzeć na sam szczyt. Już jako 14-latek rozpoczął swoją karierę bokserską. Na początku należał do warszawskiego klubu "Gwardia", w którym zbierał pierwsze szlify i stopniowo zakochiwał się w bokserskim świecie. Jako nastolatek Diablo sprawiał sporo problemów wychowawczych i był uznawany za niesforne dziecko, jednak nikt nigdy nie odmawiał mu talentu. Jako amator zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w 1997 roku, a sukces ten był zapowiedzią pięknej, wieloletniej kariery. Włodarczyk odnosił sukcesy nie tylko na międzynarodowej, ale również na polskiej scenie. Jako junior dwukrotnie został mistrzem Polski, a jego klub przez lata podkreślał, że nigdy nie spotkał się z tak utalentowanym zawodnikiem. W trakcie juniorskiej kariery Diablo stoczył aż 66 walk - zaledwie 5 z nich nie skończyło się jego zwycięstwem. W wieku 19 lat Włodarczyk stał się zawodowym bokserem. 

Zawodowa kariera Krzysztofa Włodarczyka

Pierwszą zawodową walkę Diablo odbył w 2000 roku. Jego debiut miał miejsce na elbląskiej scenie, gdzie zmierzył się z bułgarskim bokserem Andreiem Georgievem. Choć do pojedynku tego nie podchodził w roli faworyta, to pokonał swojego przeciwnika bez najmniejszego problemu. Co ciekawe, Polak wygrał z Bułgarem przez nokaut, co jeszcze mocniej uwidoczniło różnice między nimi. Już od pierwszych walk Diablo prezentował niesamowitą jakość, aczkolwiek dopiero pod koniec 2001 roku zapracował sobie na ogólnoświatowe uznanie. Wówczas Diablo wziął udział w walce o pas interkontynentalny. Zdobycie pasa IBF Inter-Continental było olbrzymim marzeniem Włodarczyka i Polak - choć nie był faworytem - pokonał włoskiego przeciwnika Vincenzo Rossitto, wygrywając tym samym 12. walkę w swojej karierze. Pierwszą zawodową porażkę Diablo odniósł dopiero podczas swojego 21. pojedynku. Wtedy lepszy od niego okazał się słynny rosyjski bokser Pawieł Mielkomian. Co ciekawe, rosyjscy bokserzy byli piętą achillesową naszego rodaka - w swojej karierze przegrał on bowiem także z Grigorijem Drozdem oraz Muratem Gassijewem. 

Jakie sukcesy ma w karierze Krzysztof Diablo Włodarczyk?

Pierwszym dużym sukcesem Włodarczyka było zdobycie pasa IBF Inter-Continental, jednak na tym lista jego dokonań się nie kończy. Bardzo ważnym momentem w karierze naszego boksera było również zdobycie międzynarodowego mistrzostwa Polski w 2002 roku. Wówczas jego rywalem był Białorusin Sergei Krupenich, jednak rywal nie miał z Diablo najmniejszych szans i przegrał bez najmniejszych wątpliwości. Najważniejszym momentem w karierze legendarnego boksera była jednak potyczka z Alainem Simonem w ramach mistrzostwa świata WBF. Diablo - zgodnie z przewidywaniami - nie pozostawił żadnych złudzeń rywalowi i pokonał go w szóstej rundzie poprzez nokaut. Swoją ostatnią walkę Włodarczyk stoczył w 2022 roku, pokonując Cesara Hernana Reynoso. Na chwilę obecną polski bokser ma aż 61 wygranych i zaledwie 4 porażki. Jego jedyny remis - z Włochem Giacobbe Fragomenim - miał miejsce w 2009 roku. Było to starcie decydujące o mistrzostwie świata WBC. 

Życie prywatne i działalność pozasportowa Krzysztofa Włodarczyka 

W latach 2007-2018 Włodarczyk był związany z Małgorzatą Babilońską. Owocem ich miłości jest syn Cezary. Chłopiec nie jest jednak jedynym potomkiem Włodarczyka. Diablo ma bowiem także dwie córki - Zuzannę urodzoną w 2014 roku oraz Marię, która przyszła na świat w 2019 roku. Życie prywatne boksera było w przeszłości bardzo mocno skomplikowane. W 2011 roku trafił on do szpitala, gdyż przedawkował środki antydepresyjne. Depresja towarzyszyła mu przez bardzo dużą część kariery, jednak - jak podkreśla sam Diablo - zahartowała go i przekazała mu przydatną wiedzę. Włodarczyk może być również kojarzony z kariery aktorskiej. Brał on bowiem udział w wielu filmach, a ponadto wystąpił epizodycznie w serialu "Chichot losu" oraz "M jak miłość". 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Krzysztof Włodarczyk?
Popularny bokser przyszedł na świat w 1981 roku w Warszawie.
Jaka jest wiodąca ręka Diablo?
Krzysztof Włodarczyk jest praworęczny.
Z jakiej kategorii znany jest Włodarczyk?
Krzysztof specjalizuje się w kategorii wagowej junior ciężka.
Skąd wziął się pseudonim boksera?
Ksywka boksera nawiązuje do jego trudnego charakteru.

Fani lubią też

Zobacz też