Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka SzczegółyOpisWydarzeniaKatarzyna Skrzynecka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
53 lata
data urodzenia:
03.12.1970
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, prezenterka telewizyjna
social media:

Opis

Katarzyna Skrzynecka to urodzona w 1970 roku w Warszawie polska aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, prezenterka telewizyjna i osobowość telewizyjna.

Rozwój kariery Katarzyny Skrzyneckiej

W 1985 roku miał miejsce jej debiut aktorski. Zagrała wtedy w filmie Pewnego letniego dnia Jakuba Rucińskiego. Po tym wydarzeniu rozpoczęła swoją pracę jako aktorka teatralna i serialowa, a także dubbingowa.

 

Na dużym ekranie zadebiutowała sześć lat później, grając w filmie Leszka Wosiewicza Cynga.  W 1993 roku zdobyła Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, a w 1990 roku nagrodę im. Anny Jantar w konkursie „Debiutów” na 27. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Katarzyna Skrzynecka w teatrze i telewizji

Jej debiut na deskach teatru miał miejsce w 1992 roku. Wystąpiła wtedy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Zagrała w kilku spektaklach Teatru TV. W 1993 roku zaprezentowała tytułową rolą w Tessie Edwarda Dziewońskiego, a następnie grając Alinę w Balladynie Janusza Wiśniewskiego.

 

W latach 1993–2004 związana była z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Od 1996 roku jest aktorką mieszczącego się w Warszawie Teatru Komedia. Ma za sobą również gościnne występy w teatrach Roma i Syrena. Grała również w warszawskim Teatrze Bajka.

 

Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi Kiedy Kota Nie Ma, gdzie wystąpi na jednej scenie między innymi z Piorem Cyrwusem czy Piotrem Zeltem

 

Katarzynę Skrzynecką często można oglądać również  w telewizji - była uczestniczką, prowadzącą bądź jurorką w kilku telewizyjnych programach rozrywkowych. Wzięła też udział w dwóch ogólnopolskich kampaniach reklamowych.

fot. Meggie Sowa

Wydarzenia

Katarzyna Skrzynecka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Skrzynecka ?

Miejscowości, w których Katarzyna Skrzynecka wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Częstochowa, Wrocław, Kraków, Lublin, Kielce, Stalowa Wola, Przemyśl, Bielsko-Biała, Rzeszów, Bielany Wrocławskie, Grudziądz, Kalisz.

Fani lubią też

Zobacz też