Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Claptone

Claptone

ClaptoneSzczegółyOpisWydarzeniaClaptone - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Niemcy
dyscyplina:
DJ, producent muzyczny
social media:

Opis

Claptone to niemiecki DJ oraz producent muzyczny, który występuje na scenie od 2012 roku. Dominującym gatunkiem jest u niego house, chociaż utalentowany artysta ceni sobie również tech house.

Charakterystyczna cecha pochodzącego z Niemiec DJ-a? Intrygujący wizerunek, skrywany za nietuzinkowymi złotymi maskami. Czyni to z niego tajemniczą postać, która broni swojej tożsamości. Jednocześnie nie brakuje mu pewności siebie.

Obiecujące początki

Claptone zadziwił miłośników muzyki tanecznej i elektronicznej już na samym początku swojej profesjonalnej kariery. W 2012 roku wydał utwór „Cream”, o którym przez długi czas było bardzo głośno.

Pozytywny odbiór pierwszych kawałków niemieckiego artysty z pewnością zmotywował go do wydania debiutanckiego albumu studyjnego o nazwie „Charmer” (nakładem wydawnictwa Different Recordings). Miało to miejsce w 2015 roku i pozwoliło zyskać DJ-owi sporą popularność.

Od tej pory Claptone regularnie gości na największych światowych festiwalach muzycznych (np. Tomorrowland i Coachella) oraz w prestiżowych klubach. Można go było podziwiać m.in. w Miami, Bostonie, Las Vegas, Toronto, San Francisco, Barcelonie, Paryżu, Los Angeles, Londynie, Chorzowie, Berlinie, Nowym Jorku, Amsterdamie czy też na Ibizie.

Kolejne hitowe krążki

Po sukcesie pierwszej płyty, Claptone postanowił pójść za ciosem i wydać kolejne krążki, które również okazały się wielkimi hitami. Były to następujące albumy:

  • „The Masquerade” w 2016 roku,
  • „Fantast” w 2018 roku,
  • „Closer” w 2021 roku.

Trudno ocenić, która z tych płyt jest najlepszą w jego wykonaniu, ale jedno jest pewne – każda z nich to prawdziwa perełka dla fanów obłędnej muzyki house!

Znane i lubiane utwory, współprace

Najwyższa pora przyjrzeć się najbardziej znanym i lubianym utworom z repertuaru niemieckiego DJ-a. W tej grupie znajdują się takie numery, jak:

  • „No Eyes”,
  • „Before I Lose My Mind”,
  • „Queen Of Ice”,
  • „Heartbeat”,
  • „Under The Moon”,
  • „In The Beginning”.

Claptone jest jednym z najbardziej cenionych DJ-ów na house’owej scenie, dlatego bez większego trudu udaje mu się zaprosić do wspólnych nagrywek i występów wiele muzycznych gwiazd. Niemiec tworzył/współpracował już m.in. z takimi artystami, jak: Seal, Dizzy, Pete Tong, Claude von Stroke, Nathan Nicholson, Jaw, Man Parrish, Black Coffee, lau.ra czy też APRE. Na pewno nie jest to jego ostatnie słowo!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Claptone - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Claptone?

Miejscowości, w których Claptone wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Skąd pochodzi Claptone i gdzie już występował?
Claptone to DJ oraz producent muzyczny, który pochodzi z Niemiec. Specjalizuje się w muzyce house i tech house. Znany przede wszystkim ze swojego tajemniczego stylu i zamaskowanego wizerunku. Występował m.in. na legendarnych festiwalach Tomorrowland i Coachella.
Kiedy Claptone wydał pierwszy album studyjny?
Claptone swój debiutancki album wydał w 2015 roku i nazwał go „Charmer”. Potem wydał jeszcze trzy kolejne krążki – „The Masquerade”, „Fantast” oraz „Closer”. Niemiec jest kojarzony głównie z wydawnictwem muzycznym Different Recordings.
Z jakimi artystami współpracował już Claptone?
Claptone spędził na house’owej scenie dobrych kilka lat, dlatego zdążył już współpracować z wieloma cenionymi artystami. W tym gronie znaleźli się m.in. Seal, Man Parrish, Pete Tong, Jaw oraz Black Coffee.
Jakimi utworami może pochwalić się Claptone?
Claptone może się pochwalić wieloma spektakularnymi i widowiskowymi utworami, wśród których na szczególne zainteresowanie ze strony słuchaczy zasługują m.in. takie kawałki, jak: „Heartbeat”, „Queen of Ice”, „No Eyes” czy też „Before I Lose My Mind”.

Fani lubią też

Zobacz też