Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maurycy Popiel

Maurycy Popiel

Maurycy PopielSzczegółyOpisWydarzeniaMaurycy Popiel - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
03.01.1990
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
Aktor serialowy, filmowy i teatralny
social media:

Opis

Maurycy Popiel to aktor młodego pokolenia, który dzięki rolom w serialach takich jak "M jak Miłość", czy "Pierwsza Miłość" stał się rozpoznawalny w całej Polsce. To jednak jeszcze niecały dobytek w jego karierze. Zajrzyj poniżej, a dowiesz się więcej!

Początki aktorstwa

Urodzony 3 marca 1990 roku w Krakowie Maurycy Popiel z aktorstwem miał do czynienia już od najmłodszych lat. Jest bowiem synem popularnej w latach 80-90. aktorki teatralno-filmowej Lidii Bogaczówny. Aktorem został również brat Maurycego – Andrzej Popiel. Nikogo więc nie zdziwiło, że w 2008 roku po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Maurycy aplikował do szkoły aktorskiej. Dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, gdzie został uczniem w klasie mistrzowskiej Krzysztofa Globisza. W 2013 roku zakończył studia na Wydziale Aktorskim. 

Pierwsze kroki na scenie

Scena teatralna nigdy nie była Maurycemu obca. Już jako dziecko często spędzał bowiem czas z mamą w teatrze. Od najmłodszych lat obyty ze sceną, po raz pierwszy pojawił się na niej na rok przed zdobyciem dyplomu. Miało to miejsce na scenie Teatru Bagatela w Krakowie, gdzie zadebiutował w farsie "Wieczór kawalerski". Następnie dołączył także do "Mayday 2". Ponadto występował także w nowohuckim Teatrze Ludowym oraz pojawiał się w Operze Krakowskiej, gdzie wystąpił w przedstawieniu "Śpiewam miłosny rym". Natomiast jego sztukami dyplomowymi stały się "Ferdydurke" oraz "Mroczna gra albo historie dla chłopców" Carlosa Murilla.

Początki kariery telewizyjnej

Nie ulega wątpliwości, że na scenie teatralnej Maurycy Popiel czuł się bardzo dobrze. Wkrótce jednak przyszło zmierzyć mu się z nowym wyzwaniem – zagrał bowiem kilka epizodów telewizyjnych. Wśród nich znalazł się m.in. gościnny występ w jednym z odcinków "Szanse finanse". I choć nie były to ambitne role filmowe, aktor zainteresował swoją osobą Janusza Majewskiego, który przyjął go do obsady filmu "Mała matura 1947". W tym samym roku pojawił się serial "Mała matura 1947". Następnie w 2011 roku pojawił się krótki epizod w serialu "Czas honoru". Z kolei w 2013 roku Maurycy Popiel wystąpił w "2XL", gdzie w dwóch epizodach zagrał barmana. Nie były to jednak role, które przyniosłyby mu sławę.

Pierwsze duże role filmowe i serialowe

Mając za sobą pierwsze role w serialach, w 2014 roku aktor dostał się do obsady "Miasto 44", gdzie zagrał Górala. Prawdziwym przełomem w karierze aktorskiej Maurycego stał się jednak angaż w serialu TVP2 "M jak miłość". To właśnie w nim od 2014 roku gra rolę Aleksandra Chodakowskiego. To jednak jeszcze nie wszystko. Na małym ekranie można go było oglądać także w serialu "Pierwsza miłość", w którym grał w latach 2016–2017. Kolejnym serialowym sukcesem na koncie aktora okazała się także "Korona królów". W 2020 roku Maurycy Popiel odsunął się jednak nieco od kariery aktorskiej.

"Twoja twarz brzmi znajomo" i dalsze sukcesy

W 2020 roku Maurycy Popiel zrezygnował z występowania w filmach i serialach. Tego roku wystąpił bowiem jedynie raz w jednym z odcinków telenoweli "Ojciec Mateusz". Nie zniknął on jednak na stałe ze świata show-biznesu. W 2020 roku aktor otrzymał propozycję wystąpienia w 13. edycji programu Telewizji Polsat "Twoja twarz brzmi znajomo". Zaproszenie do programu przyjął i zajął 8. miejsce. Rok później aktor ożenił się ze starszą od siebie o 6 lat aktorką Izabelą Warykiewicz. Na wielki ekran powrócił po rocznej przerwie w 2022 roku – w filmie "Filip", w którym wcielił się w kapitana SS.

Kariera teatralna

To właśnie z teatrem Maurycy Popiel kojarzony jest najbardziej. Pasję do teatru zawdzięcza matce, która przelała w niego swój talent. Od chwili udziału w sztukach takich jak "Mayday 2" czy "Testosteron" aktor rozwinął się jednak jeszcze bardziej. Prawdziwym popisem aktorskim stała się rola Konstantego, w którą Maurycy wcielił się w 2010 roku w filmie "Śpiewam miłosny rym". W tym samym roku zagrał również w przedstawieniu "Skrzydlak", a rok później w "Mroczna gra albo historia dla chłopców". Prawdziwym popisem umiejętności aktorskich okazała się dla niego adaptacja "Ferdydurke" z 2012 roku. W sztuce tej aktor wcielił się aż w 4 postaci! Ponadto można go było również zobaczyć pośród obsady sztuk takich jak: "Wieczór kawalerski", "Carmen. Bella Donna", "Mefisto", "American Bufallo", "Poskromienie złośnicy", "Pomoc domowa", "Czego nie widać", "Szklana menażeria" oraz "Kłamstwo... o miłości" z 2018 roku. 

 

Zobacz też: Tadeusz Borowski, Marta Chodorowska, Edyta Olszówka, Wiktoria Gąsiewska, Marzena Rogalska, Paulina Gałązka, Andrzej Grabowski, Wojciech Zieliński, Piotr Grabowski, Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska, Maria Pakulnis, Andrzej Szwan, Robert Wabich, Milena Suszyńska, Marcin Kwaśny, Wojciech Wysocki, Halina Rasiakówna, Aneta Todorczuk, Anna Oberc,

 

Wydarzenia

Maurycy Popiel - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Maurycy Popiel?

Miejscowości, w których Maurycy Popiel wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Kraków, Pruszków, Toruń.

Skąd jest Maurycy Popiel?
Aktor urodził się, wychował, a także studiował w Krakowie.
Kto w rodzinie Maurycego Popiela zajmuje się aktorstwem?
Maurycy Popiel jest synem aktorki teatralno-filmowej Lidii Bogaczówny. Jego starszy brat Andrzej Popiel również jest aktorem. Wystąpił m.in. w filmie "Wołyń, Jestem mordercą" oraz "Jak pokochałam gangstera".
Jaką szkołę aktorską ukończył Maurycy Popiel?
Po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie aktor dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, której absolwentem został w 2013 roku. W trakcie studiów był w klasie mistrzowskiej Krzysztofa Globisza.
W jakim programie telewizyjnym wystąpił Maurycy Popiel?
Aktor wystąpił w 13. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".
Z roli, w jakim serialu jest znany Maurycy Popiel?
Maurycy Popiel od 2014 roku gra w serialu "M jak Miłość". Ponadto można go było zobaczyć w serialu "Pierwsza miłość" oraz "Korona królów".

Fani lubią też

Zobacz też