emptygif
Newsletter

Kto ma klucz

29.09-15.10.2023 Lublin

Organizator: ACKiM UMCS Chatka Żaka

od 80,00 zł
Kto ma kluczBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Lublin

Kto ma klucz
piątek
29.09.2023
19:00

Kto ma klucz

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
Kto ma klucz
sobota
30.09.2023
17:00

Kto ma klucz

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
Kto ma klucz
sobota
30.09.2023
20:00

Kto ma klucz

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka
Kto ma klucz
niedziela
15.10.2023
16:00

Kto ma klucz

Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka

O wydarzeniu

UWAGA! Wydarzenie w Lublinie, zaplanowane na 15 października o godzinie 19, zostało odwołane.

Spektakl "Kto ma Klucz" to propozycja wspólnego doświadczenia z Widzem, w którym podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie - Czy szczęście musi być warunkowe? Czy poczucie spełnienia, miłości musi zależeć od Kogoś, lub czegoś?  Czy jest kwestią Twojej decyzji? Bilety na spektakl już w sprzedaży.

Kto ma klucz - informacje o spektaklu

Tematem wziętym pod lupę jest długoletnia relacja miłości Kobiety i Mężczyzny w kryzysie. Wyzwania dojrzałej miłości to aspekt nadal zbyt rzadko poruszany przez sztukę, gdyż rządzi nią bardziej subtelna, niż miłością romantyczną, dynamika. 

Emilia i Stefano, każdy z innej kultury (polskiej i włoskiej), to świadomy obraz tego, że porozumienie werbalne między Kobietą a Mężczyzną w życiu codziennym może być wyzwaniem. Przestrzeń, w której się łączą, w której się rozumieją to przestrzeń c z u c i a, czyli c i a ł a - dlatego unikalną formą dla tego procesu/spektaklu jest Teatr Tańca.

Chcemy przy pomocy prawdy tańca i siły muzyki zainspirować widza do zrozumienia, że najbardziej rozbijamy się o swoje przekonania. Dopóki winę za trudy w relacji będziemy zrzucać na drugiego człowieka, dopóty nie będziemy w stanie zrozumieć daru relacji, w której się znaleźliśmy, czyli możliwości przyjrzenia się swoim wypartym treściom.

Naszą intencją jest zainspirowanie do zmiany perspektywy, czyli wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, zrozumienia, że szczęście jest kwestią decyzji.

Dlatego tytuł Kto ma Klucz. - jest pytaniem retorycznym.

Kobieta (Emilia Komarnicka - Klynstra) i Mężczyzna (Stefano Terrazzino) to reprezentanci widzów - obijają się o swoje przekonania, szukają potwierdzenia tego, w co wierzą zamiast szukania prawdy.

Zmiana - jedyna stała w życiu, w którą wcieli się świadek tego procesu (Sara Janicka) symbolizuje proces, który jest obecny w naszym życiu cały czas. Symbol niemego głosu, który mamy w sobie, głosu intuicji, który bezwzględnie wie, co jest dla nas najlepsze, ale w pędzie życia i paradygmacie umysłu bardzo często nie dajemy mu prawa i przestrzeni.

Spektakl, "Kto ma Klucz" Będzie doświadczeniem, w którym lustro relacji będzie inicjowało proces: od kontroli do zaufania w drodze do pełni tożsamości.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też