Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Paweł Góral

Paweł Góral

Paweł GóralOpisWydarzeniaPaweł Góral - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Paweł Góral to polski aktor, który znany jest głównie z udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Kształcił się w Studium-Wokalno Aktorskim w Gdyni. Występuje na scenach teatrów, a także sporadycznie przed kamerą.

Historia Pawła Górala

Paweł Góral już od najmłodszych lat chciał się rozwijać artystycznie. Jako małych chłopiec występował w szkolnych przedstawienia i parodiował skecze. Szybko okazało się, że uwielbia rozbawiać ludzi. Początkowo jednak rozpoczął studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku "Zarządzenie" ze specjalizacją "Inwestycje i Nieruchomości". Dopiero później ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni.

Paweł Góral był związany z kilkoma teatrami. Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, a także na Scenie SAM. Kilka razy pojawił się także przed obiektywem kariery. Po raz pierwszy miało to miejsce na planie "M jak miłość", gdzie zagrał rolę Roberta.

Paweł Góral szerszej publiczności dał się poznać w trakcie udziału w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie wcielił się w takie postacie jak Violetta Villas, Maryla Rodowicz czy Tina Turner. Rozpoznawalność wśród młodszej widowni przyniósł mu także udział w "insta-serialu", który był emitowany na stories na Instagramie, co było nowatorską formą.

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle teatralne Pawła Górala

Paweł Góral wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "Na układy nie ma rady", gdzie zagrał rolę kandydata na grafika,
 • serialach:
  • "M jak miłość", gdzie zagrał rolę Roberta,
 • spektaklach teatralnych:
  • "Fame",
  • "My Fair Lady",
  • "Shrek",
  • "Grease",
  • "Przebudzenie wiosny".

Z kim współpracuje Paweł Góral?

Paweł Góral współpracował m.in. z:

 • Katarzyną Glinką, Piotrem Polkiem, Janem Wieczorkiem, Michałem Milowiczem, Anną Powierza (w ramach filmu "Na układy nie ma rady"),
 • Agnieszką Skrzypczak, Barbarą Lauks, Piotrem Krukowskim, Filipem Pławiakiem (w ramach filmu "Kawaler").

Wydarzenia

Paweł Góral - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Góral?

Miejscowości, w których Paweł Góral wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kielce, Stalowa Wola, Przemyśl, Grudziądz, Kalisz.

Kiedy i gdzie urodził się Paweł Góral?
Paweł Góral urodził się 7 kwietnia 1989 roku w Brodnicy, czyli mieście położonym w województwie kujawsko-pomorskim.
Kiedy i gdzie Paweł Góral zadebiutował na scenie?
Paweł Góral swój debiut na scenie miał w trakcie drugiego roku studiów aktorskich. Wystąpił wówczas w musicalu "Chess". Odbył z nim aż dwukrotne międzynarodowe turnee.
Które miejsce zajął Paweł Góral w "Twoja twarz brzmi znajomo"?
W "Twoja twarz brzmi znajomo" Paweł Góral zajął drugie miejsce w finale. Wygrał także pierwszy odcinek, w którym wcielił się w rolę Violetty Villas w piosence "Pocałunek ognia".

Fani lubią też

Zobacz też