Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krzysztof Gosztyła

Krzysztof Gosztyła

Krzysztof GosztyłaOpisWydarzeniaKrzysztof Gosztyła - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krzysztof Gosztyła to urodzony w 1956 roku w Warszawie polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Jest również znanym lektorem audiobooków.

Rozwój kariery aktorskiej Krzysztofa Gosztyły

Krzysztofa Gosztyłę od dziecka można było oglądać w filmach. Jego debiutem aktorskim była rola w filmie Do przerwy 0:1. Na początku lat 70. studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, ale po dwóch latach przeniósł się na Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Krzysztof Gosztyła w teatrze

Krzysztof Gosztyła w teatrze debiutował rolą Pana w Operetce Witolda Gombrowicza w reżyserii Macieja Prusa na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie.

 

Od 2000 roku jest aktorem Teatru Ateneum. Współpracuje również z Teatrem TV i Teatrem Polskiego Radia. W 2006 roku otrzymał prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon, za „mistrzowską interpretację prozy i poezji w Teatrze Polskiego Radia”. Występuje m.in. w „Kwartecie” R. Harwooda w reż. Wojciecha Adamczyka.

 

Krzysztof Gosztyła jest również aktorem dubbingowym. Jego głos można usłyszeć w takich produkcjach jak między innymi baśń przygodowa Czarownica czy Batman kontra Dracula.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Krzysztof Gosztyła - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krzysztof Gosztyła?

Miejscowości, w których Krzysztof Gosztyła wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też