Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Aldona Jankowska

Aldona Jankowska

Aldona Jankowska OpisWydarzeniaAldona Jankowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Aldona Jankowska to urodzona w 1964 roku w Poznaniu polska aktorka filmowa i teatralna. W 1987 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Rozwój kariery Aldony Jankowskiej

Aldona Jankowska jest równiez artystką kabaretową, której specjalizacja to stand-up comedy. W latach 90. związana była z Teatrem Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie.

 

W 2006 roku występowała w programie programu Szymon Majewski Show. Jej parodie to między innymi: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Zyta Gilowska, Danuta Hojarska, Tadeusz Rydzyk, Anna Fotyga, Julia Tymoszenko.

 

W 2007 roku można było ją zobaczyć w programie kabaretowym Bombonierka emitowanego w w TVN 7. W 2010 roku wystąpiła w programie Stand up. Zabij mnie śmiechem, w którym zajęła 3 miejsce. W lutym 2013 roku zdobyła nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii odkrycie telewizyjne roku.

 

Aldona Jankowska występowała w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Można było ją zobaczyć między innymi w serialach takich jak Niania czy Zakochani po uszy. Wystąpiła też w takich filmach jak Huśtawka czy Cudowne lato w reżyserii Ryszarda Brylskiego. Aktora użyczyła również głosu bohaterom filmów animowanych takich jak Dr Marusia (Małpy w kosmosie) czy Księżna (Przygody Kota w Butach).

 

Aldona Jankowska spektakle 2023


Aldona Jankowska jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Zacznijmy jeszcze raz, gdzie występuje razem z Tomaszem Saprykiem, który jest również reżyserem spektaklu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
ZACZNIJMY JESZCZE RAZ

ZACZNIJMY JESZCZE RAZ

26.03-10.06.2023

Warszawa

METODA NA WNUCZKA

METODA NA WNUCZKA

01.04-17.06.2023

Białystok, Chorzów, Cieszyn i inne

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

18.04-15.06.2023

Warszawa

Aldona Jankowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aldona Jankowska ?

Miejscowości, w których Aldona Jankowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Białystok, Dąbrowa Górnicza, Konin, Kielce, Chorzów, Poznań, Cieszyn.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn